Землі під кіосками біля «Сільпо» у Рівному планують надати призначення, яке дозволить будувати багатоповерхівки
Цільове призначення, яке планують присвоїти земельній ділянці у сквері біля «Сільпо» у Рівному, передбачає можливість будівництва там багатоповерхівок – як на березі Басового Кута.
Близько 28 соток землі навпроти «Сільпо» на вулиці Київській можуть перейти у постійне користування комунальному підприємству «Рівненський міський трест зеленого господарства». Йдеться про ту ділянку, де замість тимчасових кіосків звели торгові ряди.
Крім того, що ділянку передадуть у користування тресту, змінять її цільове призначення, щоб закріпити формальний статус скверу, присвоєний Рівненською міською радою ще у жовтні 2021 року. І ось тут є нюанс, який дозволяє зловживати.
Формальний сквер
28 серпня депутат від партії «Голос» у міській раді Святослав Клічук опублікував допис у фейсбуці. У ньому повідомив, що «земля біля "Сільпо" може стати сквером».
– Оформити «неоформлену» земельну ділянку, на якій поставили кіоски поблизу магазину «Сільпо», це був один із заходів, які ми вжили, щоб захистити ту ділянку, – пише депутат.
Формально ділянка навпроти «Сільпо» вже має статус скверу. Такий статус їй присвоїли депутати під час голосування на сесії у жовтні 2021 року. Однак самим лише рішенням міської ради ділянку від забудови не захистити.
– Ділянка – формально сквер, бо рішення міської ради, за Конституцією, обов'язкові до виконання. Але всім, крім чиновників, на цей статус скверу глибоко плювати, поки там не буде сформована ділянка з відповідним цільовим призначенням або не будуть внесені зміни до містобудівної документації, – пояснив «Четвертій владі» експерт із земельного законодавства Георгій Могильний.
Коли міська рада надавала землі на Київській статус скверу, у своєму рішенні прописала, що за три місяці потрібно здійснити заходи «щодо оформлення права постійного користування земельною ділянкою».
Втім підготували відповідний проєкт рішення у Рівненській міській раді лише у серпні 2023 року – майже за два роки. Та ще те, що пропонують, не зможе захистити сквер від забудови.
Що не так із цільовим призначенням
За проєктом рішення, Рівненському міському тресту зеленого господарства хочуть дати дозвіл на розробку проєкту землеустрою щодо відведення землі у постійне користування з цільовим призначенням 07.01 (для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення).
«Четверта влада» вже писала, як завдяки цільовому призначенню «для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування» в рекреаційній зоні на Басовому Куті з’являлися багатоповерхівки.
Тому ми запитали у Георгія Могильного, чи існують інші цільові призначення, які не містять слів «для будівництва» чогось.
Він пояснив, що в останньому чинному класифікаторі до Порядку ведення державного земельного кадастру з’явилося цільове призначення 07.06 (для збереження, використання та відтворення зелених зон і зелених насаджень).
– 07.01 має більш широке цільове [призначення], що передбачає будівництво, і це може бути не лише сквер. А 07.06 – це саме під догляд і благоустрій зеленої зони і не дозволяє розширеного трактування, – зазначає Могильний.
Нагадаємо, землю на Київській, навпроти «Сільпо», почали захоплювати з 2021 року. Все тому, що підприємець Олександр Сачевчич під виглядом тимчасових споруд звів там кіоски з фундаментом.
Експерт із земельного законодавства Георгій Могильний пояснював, що наявність фундаменту свідчить про те, що кіоски – капітальні споруди, отже це «самовільне будівництво на самовільно зайнятій земельній ділянці».
Однак експертиза фахівців Управління державного архітектурного-будівельного контролю Рівненської міської ради фундаменту не побачила. А інтереси підприємця захищав канал рівненського забудовника Романа Куриса ITV.
Вся історія скандальних кіосків у сквері за тегом: Кіоски біля «Сільпо»
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти