Гайдукевича звільнили: у рівненській «ЄС» зміни, про які мовчать

У головному офісі «Європейської солідарності» не спішать затвердити рішення рівненських партійців замінити Віталія Гайдукевича на Катерину Самардак на посаді голови Рівненської територіальної партійної організації
Джерело
Колаж «Четвертої влади» із власного фото й фото з фейсбук-сторінок

20 березня 2024 року – після щонайменше трьох років протистояння – партійна конференція обласної організації партії «Європейська солідарність» проголосувала за нового голову. Замість Віталія Гайдукевича, який мав конфлікт з частиною партійців, осередок очолила адвокатка та обласна депутатка Катерина Самардак.

Розповідаємо деталі і чому про заміну досі немає офіційної інформації: ні на партійному всеукраїнському сайті, ні в соцмережах рівненської організації та самого Віталія Гайдукевича.

«Вашому виданню коментарів не даю» 

Безпосередньо з Віталієм Гайдукевичем ми спробували поговорити 9 квітня. Він відмовився спілкуватися з журналісткою і навіть вислухати запитання.

– Я з вашим виданням, пані Оксано, не спілкуюся. Це вже давно – і ніщо не змінилося. Я вам персонально і вашому виданню коментарів не даю. Гарного дня! – сказав Віталій Гайдукевич і завершив дзвінок.

Наступниця заперечує

Депутатка Рівненської обласної ради з фракції «ЄС» Катерина Самардак, яку нібито обрали головою замість Віталія Гайдукевича, не підтвердила цього. Розмова з нею відбулася 4 квітня 2024 року.

Катерина Самардак, за інформацією з аналітичної платформи «YouControl», – адвокатка і власниця рівненського адвокатського бюро, членкиня ради Рівненської територіальної організації «ЄС», довірена особа кандидата в народні депутати на позачергових виборах 2014 року Юрія Вознюка і його ж помічниця на громадських засадах у 2012-2019 роках, депутатка Рівненської обласної ради з 2020 року. Фото з фейсбук-сторінки її адвокатського бюро від 29 листопада 2022 року

– Відповідно до реєстру юридичних осіб, головою партійної обласної територіальної організації є Віталій Гайдукевич. Коли у нас буде офіційна інформація, то ми її зможемо надати. Станом на сьогодні – так, – сказала Катерина Самардак.

Ми запитали, чи планується така зміна керівництва.

– Такою інформацією я не володію, – відповіла депутатка.

Написав добровільну заяву

Те, що Гайдукевича таки звільнили з посади голови територіальної організації «ЄС», нам підтвердив голова фракції «Європейська солідарність» у Рівненській обласній раді Сергій Кондрачук, який нині захищає Україну на війні.

Голова фракції «Європейська солідарність» у Рівненській обласній раді Сергій Кондрачук. Фото із засідання облради 10 квітня 2023 року

За словами Сергія Кондрачука, із двадцяти двох делегатів на конференцію приїхали тринадцять. Більшість проголосувала за зміну керівника.

– Наскільки мені відомо, Віталій Віталійович написав добровільно заяву на складання повноважень голови обласної організації, керівництво розглянуло цю заяву, не відмовило і запропонувало нам переобрати його. Запропонувало нову кандидатуру – Катерину Самардак, нашу колежанку, депутатку, – розповів Сергій Кондрачук.

«Важливе і життєве рішення» 

Ми запитали у Сергія Кондрачука, як така зміна керівника обласної партійної організації, на його думку, вплине на її діяльність: піде на краще чи погіршить.

– Важко судити. У будь-якому разі будь-які зміни в будь-якій сфері відбувають виключно з бажання поліпшити ситуацію. І це нормальний процес, – відповів Сергій Кондрачук.

Сергій Кондрачук додав, що через службу в Національній гвардії «призупинив членство у партії, відповідно до вимог законодавства». Водночас каже: у зміні керівництва «точно немає чого приховувати».

– Ми є відкрита організація, і (ухвалили. – Авт.) важливе й життєве рішення. Питання публічне, не якесь внутрішнє. Я не бачу проблем прокоментувати питання, яке цікавить десятки тисяч жителів Рівненщини, які на останніх місцевих виборах віддали за нас голос, – вважає Сергій Кондрачук.

На питання, чому немає офіційних заяв, депутат відповів:

– Якщо я не помиляюся, це рішення має затвердити центральний керівний орган партії. І саме з цим, напевно, пов’язана поки що відсутність (інформації щодо. – Авт.) зміни керівника в офіційних реєстрах. Я думаю, просто фізично вони не встигли. Вони ж не збираються, умовно, кожен тиждень – можливо, раз на місяць. І думаю, на найближчому засіданні наше рішення буде затверджене.

Чому в осередку пішли проти Гайдукевича: передісторія

Ще у 2021 році до редакції звернулася людина з рівненського осередку «ЄС». Скаржилася, що «в організації панує авторитарний стиль управління і зневага до частини партійців».

Наприклад, за словами цієї людини, рядовим партійцям було заборонено обговорювати щось публічно без дозволу керівних партійців, висловлювати точки зору чи пропозиції, відмінні від позицій керівництва, та ставити керівним партійцям незручні запитання.

Джерелом авторитаризму, за інформацією інсайдера, партійці вважали найперше очільника обласної організації Віталія Гайдукевича. За свідченням інсайдера, у спілкуванні Віталій Гайдукевич «зарозумілий, не поважає людей».

Віталій Гайдукевич із травня 2019 року входить до складу центральних президії та ради «Європейської солідарності». З 2020 року він – депутат Рівненської обласної ради. Фото з його фейсбук-сторінки від 23 вересня 2022 року

Також інсайдер стверджував, що фракція «Європейська солідарність» у Рівненській міській раді стала інструментом для просування інтересів групи місцевих забудовників на чолі з Романом Курисом. Хоча на місцевих виборах 2020 року «ЄС» та «Рівне разом», за якою стоїть Курис, були головними супротивниками у боротьбі за крісло мера Рівного.

Рівненський забудовник Роман Курис. Фото 2021 року з фейсбук-сторінки житлового комплексу «На Щасливому»

За інформацією «Четвертої влади», Роман Курис – «публічний представник групи людей» на зразок виконавчого директора у складній схемі зв'язків, у якій є нинішні і колишні правоохоронці, бізнесмени і, ймовірно, представники кримінального світу.

Керівник осередку Віталій Гайдукевич тоді у коментарі «Четвертій владі» назвав свою манеру спілкуватися з опонентами особливістю своєї особистості й звинуватив медіа в упередженості.

Депутатський спротив

Навесні 2023 року нам стало відомо, що депутати з фракції партії «ЄС» у Рівненській обласній раді зібралися на засідання й проголосували за виключення Віталія Гайдукевича з її складу та за його зняття з посади голови обласної організації. 

Офіційного підтвердження цього рішення так і не з’явилося: обласні депутати не повідомили про нього на засіданні в обласній раді, як того вимагає регламент, і рішення фракції не зареєстрували. Таким чином Віталій Гайдукевич залишився у фракції.


Долучайтеся до збору на FPV дрони для рівненських військових.

Волонтерська монобанка https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk

Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA66 305299 00000 26006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Також маємо фанклуб у тіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте