На молитовний сніданок до Трампа поїхав нардеп від Рівненщини з кримінальним минулим і обманом виборців

Роман Іванісов із президентом Асоціації конгресменів США Джимом Слетері на молитовному сніданку
Джерело
Фото зі сторінки у фейсбук «Слуга народу - Іванісов Роман - Округ 153»

На 67-й традиційний молитовний сніданок президента США поїхав нардеп Роман Іванісов, який у 90-х був засуджений за участь у груповому зґвалтуванні, а минулого року пійманий на брехні про свою вищу освіту.

Про це він сам повідомив на офіційній сторінці у фейсбуку.

Сайт «Обозреватєль» пише, що президент Володимир Зеленський лютував з цього приводу та доручив керівнику фракції «Слуги народу», членом якої був Іванісов, Давиду Арахамії доступно пояснити колишньому колезі, що його присутність там недоречна.

«Четверта влада» звернулася до помічниці Романа Іванісова Оксани Коссє і перевірила цю інформацію.

Молитовний сніданок відбувся 6-го лютого у Вашингтоні у готелі «Хілтон», йдеться на сторінці Романа Іванісова у фейсбук.

Також вказано, що у переддень молитовного сніданку Роман Іванісов поспілкувався з республіканцем Робертом Макіаном, а також президентом Асоціації конгресменів Джимом Слетері. Останній давно переконаний, що для України боротьба з корупцією має бути першочерговим завданням. Також у дописі пише:

«Я поділився з ним подробицями роботи антикорупційного комітету Верховної Ради і нашими законодавчими напрацюваннями. Наразі ж – всі в очікуванні початку благодійної зустрічі і промови Президента США Дональда Трампа».

Допис на офіційній сторінці Романа Іванісова у фейсбук про молитовний сніданок

Молитовний сніданок з президентом США має підкреслено духовний, а не політичний характер. Щороку цей захід збирає до 3,5 тисяч гостей. Окрім політиків, його відвідують лідери релігійних конфесій та громадські діячі з понад 100 країн світу. Списки учасників не публікують заздалегідь з міркувань безпеки і постфактум через аполітичність заходу, пише «24 канал».

Туди їдуть перш за все за неформальним спілкуванням з американськими чиновниками і політиками. Минулого року захід відвідали 50 членів українського політикуму.

Потрапити на сніданок до президента можуть за запрошенням, або купивши квиток. Запрошення роздають сенатори та конгресмени. А вхідний квиток може обійтися гостю у 150 тисяч доларів, якщо він захоче сидіти біля сцени, на якій розташований столик президента США, пише «24 канал».

Інколи Сполучені Штати покривають витрати на житло та транспорт для осіб, яких вони запросили на молитовний сніданок, однак найчастіше проживання у Вашингтоні гості оплачують самостійно.

За інформацією «24 каналу» переліт та проживання у столиці Америки обходиться у кілька тисяч доларів.

Помічниця Романа Іванісова Оксана Коссє каже, що нардеп отримав запрошення та сам оплачував переліт до США. Щодо плати за проживання їй не відомо. Радить зателефонувати у понеділок, коли повернеться депутат. Зараз він офіційно у відпустці.

Інформацію про те, що Роман Іванісов мав неприємну розмову із Давидом Арахамією, помічниця заперечує.

– Я запитувала про це Романа Валерійовича. Він сказав, що це абсолютна дурня і такого не було. Він написав заяву про відпустку за власний рахунок і звісно, що поставив до відома про це і голову Верховної ради. Бо без його резолюції він би не зміг поїхати нікуди, ви ж розумієте.

Не зважаючи на те, що Романа Іванісова виключили із фракції «Слуги народу», його офіційна сторінка у фейсбуку підписана «Слуга народу – Іванісов Роман – Округ 153». Оксана Коссє з цього приводу каже, що «слуга народу» – це не лише назва фракції, а і його розуміння того, що він робить в окрузі і парламенті для своїх виборців.

– Це не його належність до політичної сили, а розуміння його діяльності в принципі, – каже помічниця.

Нагадаємо, у листопаді 2019-го з'явилась інформація про судимість Романа Іванісова за групове зґвалтування. Згодом, «Четверті владі» це підтвердив Пологівський суд, який виносив вирок.

Окрім цього, «Четверта влада» з'ясувала, що Роман Іванісов не вчився в університетах, які вказав у біографіях.

Після оприлюдненого, народного депутата виключили із президентської партії та фракції у парламенті «Слуга народу». Президент обіцяв, що змусить Романа Іванісова скласти мандат, якщо інформація про зґвалтування підтвердиться, але він досі голосує за закони.

Після скандалу нардеп у Раді не з'являвся місяць. Коли все ж вийшов на роботу, журналістка «Радіо Свобода» намагалась із ним поговорити. Біжучи коридорами Верховної Ради, нардеп коротко пояснив, що мандат складати не буде та не зміг назвати університет, де здобував вищу освіту.

При цьому, нардеп обіцяє, що колись дасть інтерв'ю із поясненням ситуації про зґвалтування. І «всі про все дізнаються».


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуці. Коментуйте і висловлюйте свої думки.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте