У нас все «красіво»: як мешканці берега Басів кута займають землю громади

Окрім того, що земельні ділянки посадовців, політиків, бізнесменів знаходяться в зоні прибережної захисної смуги, значна частина з них займає більшу площу, ніж зазначено на карті Держгеокадастру
Джерело
У матеріалі використані власні фото та фото із соціальних мереж героїв публікації

Отримати земельну ділянку на березі Басівкутського водосховища не завжди вдосталь, адже хотілося б ще і сад біля водойми мати, і город, і мангальчик, а там ще й квіточки посадити.

Під час журналістського експерименту з вимірюванням відстані від меж земельної ділянки до води, ми дізналися, що «імениті селяни Басів кута» не тільки розбудувалися в прибережній захисній смузі, а ще й місцями, ймовірно, зайняли на десятки метрів більше землі.

Це продовження розслідування, яке ми почали ще в січні. Дивіться перші публікації за посиланнями:

Про те як власники пояснюють зайняття землі, яка їм не належить, читайте далі у публікації.

Спочатку ми виміряли відстань від кожної земельної ділянки, що знаходиться у першій лінії до Басівкутського водосховища.

На Геопорталі відкритих даних управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради для цього є опція «виміряти відстань».

Так у нас з’явився список ділянок, які розташовані у 50-ти метровій прибережній захисній смузі водосховища.

Потім журналісти пішли на Басів кут та виміряли відстань від води до фактичних меж ділянок рулеткою.

На основі цих вимірів, даних земельного кадастру та генарального плану (карта «Топографічний план 1:2000») на Геопорталі Управління містобудування і архітектури, «Четверта влада» створила таблицю.

В ній вказані імена людей, відстань ділянок яких різняться з даними Геопорталу на понад 3 метри (аби врахувати ймовірну похибку вимірювання).

Ми НЕ можемо стверджувати на 100% у всіх випадках вимірювання, що відбулося захоплення землі і ким саме (попередніми власниками чи нинішніми). Ми стверджуємо лише, що є різниця у фактичній відстані ділянки до води і такій відстані в Держгеокадастрі і/або Генплані міста.

Це може означати як те, що землю справді неправомірно захопили, так і помилки в офіційній документації Держгеокадастру та/або Генплану. Щоб перевірити чи немає правопорушення ми звернемося із заявою в прокуратуру.

Прізвище, ім'я Відстань в метрах від води до ділянки по кадастру (або по генплану, якщо відстані відрізняються) Відстань від води до ділянки. Вимірювання рулеткою 22-24 травня 2018 (в метрах) Різниця (в метрах)
Ілліч Олександра 14,4 10 4,4
Собченко Леся, Сидорчук Вадим 22 17 5
Кватерчук Олександр 23,3-14,4 (залежно звідки міряти - від ділянки на Держгеокадастрі чи від лінії ділянки на Генплані) 13 10,3-1,4
Степчин Микола 42,9-37,7 (Держкадастр-Генплан) 30 12,9-7,7
Шершун Микола Ділянка, ближча до води в кадастрі відсутня, але на Генплані сходиться з фактичною відстанню до паркану 22 -
Романський Іван 32,3-25,6 (Держкадастр-Генплан) 22 10,3-3,6
Сидорчук Валерій 23,4-19,1 (Держкадастр-Генплан) 18 5,4-1,1
Юсюк Наталія 24-17 (Держкадастр-Генплан) 15 9-2
Майструк Василь 23,3-16,7 (Держкадастр-Генплан) 13 10,3-3,7
Рівненське обласне виробниче комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства «Рівнеоблводоканал» 27,3 16 11,3
Мельник Людмила 21,7-18,6 (Держкадастр-Генплан) 16 5,7-2,6
Маркуц Ярослав 34,7-16,3 (Держкадастр-Генплан) 14 20,7-2,3
Щербяк Юлія 22,3-16,5 (Держкадастр-Генплан) 13 9,3-3,5
Сидорчук Валерій (друга ділянка) 24,8-21,6 (Держкадастр-Генплан) 13 11,8-8,6
Мидловець Надія 23,9-15,7 (Держкадастр-Генплан) 13 10,9-2,7
Апанасенко Аліна 24,6-15,7 (Держкадастр-Генплан) 11 13,6-4,7
Чугунникова Марія 24,2-15 (Держкадастр-Генплан) 14 10,2-1
Редько Галина 15,2-11,6-17,8 (відстань трьох суміжних ділянок) 11 Орієнтовно від 0 до 7
Ковалець Степан 22,5-17,8 (Держкадастр-Генплан) 18 4,5-0
Маркова Тетяна 27,7-22,3 18 9,7-4,3
Петрук Людмила 25,8 20 5,8
Корилкевич Надія 21,8 2 19,8
Корилкевич Надія (друга ділянка, омивається з двох боків озером) 6,3 (в найближчій точці Держгеокадастру) 0 6,3
Корилкевич Данило 3,9 (в найближчій точці Держгеокадастру) 0 3,9
Корилкевич Леся 27,2-18 (Держкадастр-Генплан) 18 9,2-0
Пахнюк Віталій 31,1-16,4 (Держкадастр-Генплан) 14 17,1-2,4

Телефонні номери ми брали з відкритих даних. На жаль, не всі номери наявні, або ж уже не дійсні чи просто не відповідають.

«Четверта влада» намагалася сконтактувати з усіма, чиї ділянки, за нашими вимірами, займають в реальності більше місця ніж у земельному кадастрі (або генплані), аби почути пояснення чому на їхню думку дані різняться. Тим, у кого невелика різниця, ми могли не телефонувати, зважаючи на ймовірну похибку.

Будівництво кума голови ОДА

Представник Олександри Ілліч (а насправді забудовників пов'язаних з головою ОДА – братів Олександра і Юрія Юшчишиних) Іван Шевчук ще минулого року стверджував, що ділянка за 10 метрів від берега. Це підтвердили наші виміри. Хоча на карті генплану – 14,4.

Сподіваємось, що це перевірять залучені прокуратурою фахівці, так само як і правомірність зведення котеджів, які продаються на цій ділянці.

«Я з рулеткою не міряв»: нардеп Вадим Сидорчук

Ділянка нардепа Вадима Сидорчука і його дружини Лесі Собченко​​​​

За даними Держгеокадастру ділянка народного депутата від Народного фронту Вадима Сидорчука та його дружини Лесі Собченко знаходиться на відстані 22-х метрів від води.

Проте перемірявши, ми з’ясували, що відстань до паркану 17 метрів. Різниця в 5 метрів. Якщо взяти ширину ділянки близько 25 метрів, то разом виходить близько 1,25 сотки ймовірно зайнятої громадської землі.

Запитуємо про це у Вадима Сидорчука.

– Там все воно йде в одну лінію, всі ділянки, не тільки моя. Якщо чесно, я там з рулеткою не міряв. У 2009 році я придбав ділянку уже з тими межами. Я суто чисто по тих межах, – пояснює Вадим Сидорчук.

Ділянка Вадима Сидорчука призначена для ведення особистого селянського господарства.

Цікавимося, що вирощуватиме нардеп з дружиною.

Зауважуємо, що це прибережна захисна смуга і Водний кодекс визначає, що тут заборонене сільське господарство, городництво чи будівництво. 

– Там нічого не має, там трава росте і кілька дерев, – каже Вадим Сидорчук.

У січні ділянка Олександра Кватерчука ще поле

Ділянка Олександра Кватерчука за реальними замірами та відстані на Геопорталі різниться на 10,3-1,4 метра (залежно звідки міряти – від ділянки на Держгеокадастрі чи від лінії ділянки на Генплані).

Мобільний пана Кватерчука знаходиться поза зоною досяжності, а за стаціонарним номером відповів чоловік, який назвався Ковальчуком, і каже, що не знає ніякого Кватерчука.

Микола Степчин працював керівником відділу земельних ресурсів

Майже ідентична ситуація – у спробі дотелефонуватися до колишнього керівника Рівненського районного відділу земельних ресурсів Миколи Степчина.  

Мобільного чи домашнього номеру ми не знайшли, а на роботі сказали, що він уже давно не працює, і вони не знають як з ним зв’язатися.

Микола Степчин має город, за офіційними даними – 42,9-37,7 метрів від води (Держгеокадастр-Генплан), але на місцевості не більше 30-ти. 12,9-7,7 метрів різниці.

Сусідня ділянка належить ймовірному родичу Миколи Степчина Петру Степчину. За нею ми помітних розбіжностей між офіційними і неофіційними вимірами не знайшли.

Фактично дві садиби Шершуна-Велесиків офіційно розділені на чотири ділянки. 

Трохи далі по берегу знаходиться ділянка доньки екс-нардепа Миколи Шершуна та дружини екс-директора Рівненської обласної державної телерадіокомпанії (нині філія ПАТ «НСТУ «Рівненська регіональна дирекція») Андрія Велесика Оксани Велесик.

Спочатку ми порахували, що ділянка Оксани Велесик, яка знаходиться в прибережній захисній смузі, ближча до води ніж це вказано на Геопорталі. Але після повторного перерахунку відмінностей між офіційними даними і нашими вимірами не помітили.

– Паркан змурований на місці (замість) старого паркану, встановленого попереднім власником ділянки, – розповів нам Андрій Велесик. 

Ділянка екс-нардепа Миколи Шершуна теж потрапляє в прибережну зону, але звірити її відповідність з офіційними даними немає можливості – на геопорталі вона відсутня. На кадастровій карті позначені розміри лише половини ділянки (точніше, фактично один двір – за документами це дві ділянки).

Ділянка, яка не зазначена в кадастрі, але фактично належить до садиби екс-нардепа Миколи Шершуна

Дані сусідньої ділянки Віктора Стецюка не відрізняються в межах 3-х метрової похибки від наших вимірів.

«Мене ніхто не ознайомлював, що можна, чого не можна»

Ділянки підприємців

Земельна ділянка керівника «КООП ТОРГ РІВНЕ» та одного із засновників «РІКОС-РІВНЕ» Івана Романського, за офіційними даними, розташована за 32,3-25,6 метрів від води (Держгеокадастр-Генплан), на практиці заміри різняться на 10,3-3,6 метрів.

Телефонуємо до Івана Романського аби з’ясувати чому так сталося.

– Там більше чи менше я не готовий сказати, – відповідає пан Романський. 

Додає, що в нього є державний акт, та земля виділена для ведення сільського господарства. А на тій землі висаджений садок.

Але ж Водний кодекс визначає, що у прибережній 50-ти метровій смузі  заборонене сільське господарство, городництво, будівництво і зокрема садівництво, – журналістка.

– А державний акт хто підписував? Я чи хто? Це раз. А там забудова рядом, а у мене там виходить сантиметрів 70. Певно вас хтось неправильно зорієнтував, – обурюється Іван Романський.

Пан Романський зауважує, що якщо будівництво не дозволене у прибережній захисній смузі, то чому воно там є?

– Я нічого не порушував. Мене ніхто не ознайомлював, що можна чого не можна. Мені виділили. У мене державний акт. І там нічого не має про якісь обмеження. Там з лівої сторони буквально 10 метрів і люди побудували, і ніхто нічого не казав, а ви мені дзвоните за те, що у мене там метр ширини города, – обурюється Іван Романський.

Земельна ділянка підприємця Валерія Сидорчука мала би бути за 23,4-19,1 метрів від води, але заміри на місцевості показали лише 18. Можливо різниця у межах похибки, а можливо – понад 5 метрів.

Ми намагалися зателефонувати на роботу до Валерія Сидорчука, але його там не було. Пізніше ми залишили свій номер, аби пан Сидорчук нам зателефонував, але цього так і не сталося.

«Яка вам різниця… Все красіво»

Павло Юсюк – один із засновників ТОВ «ФІРМА «ІНТЕПП CO.LTD». Бізнесмену належить бутік-готель «Централь», що входить до мережі «Papa&Mama», яка також включає готельно-ресторанний комплекс «4х4», ресторани «Blues&Jazz», «Fortissimo». Василь Майструк – співзасновник мережі стоматологічних клінік «Майстер-Стом»

Декілька ділянок біля водосховища має подружжя бізнесменів Павла і Наталії Юсюків.

Ділянка, що знаходиться у власності Наталії Юсюк, за нашими вимірами, відрізняється на 9-2 метра від даних Держгеокадастру на Генплану.

Намагаємося з’ясувати чому так сталося у чоловіка пані Наталії Павла Юсюка.

– Значить, по кадастрі буде правильно. Значить, ви неправильно міряли, – говорить пан Юсюк.

Та додає, що, на його думку, журналісти займаються не тим що потрібно.

– Я там каждий день на велосипеді їжджу, там, вибачте, ті каналізацїі. А ви дивитеся на земельну ділянку, – каже бізнесмен.

– Але ж там різниця у 9 метрів, – говорить журналістка.

– А яка разніца, хоч 9, хоч 15. Там взагалі 2 метри від ділянки получається (про інші ділянки біля водосховища – авт.) і нічого, нормально, все красіво...

Пан Юсюк почав обурюватися, що журналісти замість того, аби писати про те, що Басів кут потерпає від зливу каналізацій та сміття, запитують його про якісь ймовірно захоплені 9 метрів.

– Ви не тим займаєтеся, є люди, які цим займаються, нехай приходять і міряють. З кадастра міряють, чого ви маєте там міряти? Ви журналісти, ви пишіть статті,  а не займаєтеся виміркою… – каже Павло Юсюк.

Також зазначає, що у нього все в рамках закону.

– А те що ви там собі філософствуєте, то ваші питання. Я сам би не міг би купити те, що мені не належить. То що у мене приймали в експлуатацію будинок, земельні ділянки і все остальне, – додає наостанок бізнесмен.

Земельна ділянка співзасновника клінік стоматології «Майстер-Стом» Василя Майструка – теж ближче до води, ніж це зазначено в кадастрі. За нашими вимірами, зайві метри становлять 10,3-3,7 метрів (Держгеокадастр-Генплан).

«Вода змиває берег»

Ділянка Рівненського облводоканалу, за нашими підрахунками, відрізняється на 11,3 метра від того, що в Держгеокадастрі.

Ділянка Людмили Мельник може бути в межах похибки, або все ж перевищувати офіційні дані на 5,7-2,6 метра.

Ділянка під будівництво, яка належить підприємцю Ярославу Маркуцу, відрізняється на 20,7-2,3 (Держгеокадастр-Генплан).

Спочатку запитуємо як пан Маркуц може пояснити таку різницю, хоч і ділянка ще не забудована, але видно в полі межу.

– Як це пояснити... Це вода, це з часом берег змиває, – каже Ярослав Маркуц.

– На 16 метрів (під час першого підрахунку встановили цифру 16 метрів, після повторного – до 20-ти – ред)? – перепитує журналістка.

– Ну. Вода змиває, а як ви думаєте, – наполягає пан Ярослав.

Далі нагадуємо про те, що Водний кодекс забороняє будівництво у 50-ти метровій прибережній зоні. 

– Ви не вважаєте це порушенням закону? – запитує журналістка. 

– Цей закон, коли такий вийшов? 

– У 1995 році.

– Угу… В нас там нічого не побудовано. Ви спочатку підійдіть до тих у кого побудовано.

– Ви плануєте там щось будувати?

– Аякже, Так як всі. 

Після кількахвилинної розмови пан Маркуц говорить, що будувати у прибережній смузі не буде.

– Що ви хочте. Ми не будем будувати в цій 50-ти метровій сузі. Що ви ще хочте… Там документація вся правильна, все провірено і все правильно по закону.

 Журналістка говорить, що цільове призначення ділянки для будівництво прямо суперечить закону.

– Без паніки, в нас все по закону, в нас нічого не забудовано в 50-ти метровій зоні, – заспокоює пан Ярослав.

Та пропонує переміряти по-новому.

– Хайно ми берег, озеро відгонимо ще на тих 20 метрів чи скільки там воно упало. Відгонимо назад ту воду і будемо міряти по-новому, – говорить жартома Ярослав Маркуц.

«Якби були будь-які порушення, то точно б ніхто не закривав очі»: адвокатка

Юлія Щербяк успадкувала земельну ділянку. Каже в документах у неї все гаразд

Керівниця адвокатського бюро «Щербяк та партнери» Юлія Щербяк впевнена, що все в межах закону.

На питання чому відстань за Держгеокадастром і на місцевості різниться у 12 метрів (після повторного перерахунку – 9,3-3,5 метра) відповісти не може.

– Ви міряли на місцевості? – запитує пані Щербяк.

– Так, – відповідає журналістка.

– Я не знаю, я сьогодні переміряю. 

Пізніше журналістка «Четвертої влади» сконтактувала із пані Юлією, аби дізнатися чи переміряла вона відстань до води. 

На жаль, Юлії Щербяк, не вдалося переміряти, але вона додала, що заміри робили фахівці.

– Усі заміри робилися землевпорядною організацією, яка займалась оформленням документів. Впевнена у їх професійності, – переконує Юлія Щербяк.

Запитуємо, щодо самого розташування земельної ділянки у прибережній захисній смузі.

– Тут в нас взагалі не має ніяких застережень щодо прибережної захисної смуги. Тобто та ділянка не в межах прибережної захисної смуги, – каже пані Щербяк. 

Та додає, що ділянку не передали б у власність, якби вона знаходилася у межах прибережної захисної смуги.

– Я впевнена, що якби були будь-які порушення, то точно б ніхто не закривав очі на ці порушення і не підписали б проектну документацію, і не виділили б земельну ділянку, і не змінили б її цільове призначення, – говорить Юлія Щербяк.

– Хочу ще сказати, що ми окультурили берег. Кожного тижня ходимо після туристів молодих красивих збираємо пляшки, сміття, пакети з-під чіпсів, вони палять багаття під деревами, які ми посадили, і нищать ці дерева. То не знаю чи це добре чи погано, – додає пані Юлія.

Юлія Щербяк надіслала нам викопіювання із технічної документації на її земельну ділянку. Жодної інформації щодо того що ділянка знаходиться у прибережній захисній смузі і якихось можливих обмежень використання землі у цій зоні там не зазначено.

Вже не прокурорська земля?

Підприємиця Надія Мидловець також має шмат землі на 10,9-2,7 метрів ближче до води, ніж передбачає Держгеокадастр-Генплан.

У декларації за 2015 рік зазначена як дружина начальника відділу прокуратури Рівненської області Віктора Мидловця.

«Четверта влада» передала запитання через прес-службу прокуратури.

Проте Віктор Мидловець каже, що не перебуває у родинних чи подружніх відносинах з Надією Мидловець. 

Та сказав, що не може надати інформацію з приводу використання землі власниці. Її мобільним номером також не поділився.

Ще одна ділянка, вже друга, у Валерія Сидорчука. Вище була інформація про його іншу ділянку.

На цій ділянці ми нарахували різницю у вимірах – 11,8-8,6 метрів.

«Я купував усе готове, там забор був», – Віталій Чугунніков

Зона барбекю депутата обласної ради, екс-нардепа і екс-голови ОДА Віталія Чугуннікова ймовірно знаходиться на землі, яка належить громаді Рівного. В його сусідів ще більше зайнятої громадської землі

Мати голови Рівненської ОДА 2014-2016 років та екс-нардепа Віталія Чугуннікова Марія Чунунникова має земельну ділянку за 14 метрів від води.

Там також живе і Віталій Чугунніков.

За даними Держгеокадастру ділянка розташована за 24,2 метри, виходить різниця у 10,2 метрів. За Генпланом різниця в метр, але цю карту Генплану (Топографічний план 1:2000) робили пізніше, по вже існуючих контурах земельних ділянок.

Телефонуємо до Віталія Чугуннікова аби з’ясувати чому так вийшло.

– Стосовно метражу я не готовий вам відповісти… Я купував усе готове, там забор був, – говорить Віталій Чугунніков.

Екс-голова ОДА каже, що там все по закону, купували уже готовий будинок у 2013-му році.

Найближча ділянка до води призначена для ведення особистого селянського господарства. Запитуємо, як використовує цю землю пан Віталій?

– Там на березі стоїть бісєдка, просто відпочинкова зона, барбекю зона, – відповідає екс-голова Рівненської ОДА.

Понад 20 соток землі на березі Басового кута має підприємиця Аліна Апанасенко. 

За даними земельного кадастру, її ділянка мала б знаходитися за 24,6 метра від води, але реальні заміри показали – 11.

«Четверта влада» зателефонувала пані Аліні, але їй було незручно говорити і попросила передзвонити пізніше.

Ми телефонували пізніше того ж дня та ще тричі наступного, але відповіді не отримали.

Далі йдуть 4 ділянки підприємиці Олександри Оверчук (дружині співвласника ТОВ «Фірма-одяг» (ТЦ «Злата Плаза»)) і одна Марії Проневич, але вони знаходяться до води в межах похибки.

На чотирьох ділянках Олександри Оверчук і на одній Марії Проневич в січні 2018-го ще поля

Поговорити із керівницею приватного підприємства «ВЕГАС», бухгалтеркою ПрАТ «Агроресурс» Галиною Редько не вдалося. 

За номером, який нам вдалося знайти у відкритих базах даних, не відповіли. 

У власності пані Галини – майже 70 соток землі в трьох ділянках. Відстані у них до води не збігаються з Деджгеокадастром від 0 до 7-ми метрів.

Будинок і ділянка Галини Редько

Не вдалося знайти номер телефону та жодної інформації про Тетяну Маркову. У 2015-му році вона отримала земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства за де-юре 29 метрів від води, а де-факто – 18. Тобто різниця у 9,7-4,3 метрів.

В Сергія Клочка розбіжностей у відстані до води з Держгеокадастром ми не знайшли

Те ж саме – із власником ділянки Степаном Ковальцем. Відстань від його ділянки по Держгеокадастру відрізняється на 4,5 метра.

У ділянках Сергія Клочка розбіжностей ми не знайшли.

«Як вони зробили так, що держава його дозволила, то це питання до держави»

На березі Басового кута будується подружжя Марчуків. Віктор Марчук є власником мережі ресторанів «Ventotto». 

Вони з дружиною Оленою мають дві ділянки для ведення особистого селянського господарства.

Під час першого вимірювання ми знайшли розбіжності з даними Держгеокадастру, але після перемірювання різниці відстаней – різниця в межах похибки.

Олана Марчук розповіла, що вони землю придбали у 2016-му році, в тих межах, які були у попередніх власників. Жінка додала, що у прибережній смузі нічого не будують, а будинок стоїть далеко від води.

В колишнього кандидата в міські голови Рівного, підприємця Олега Хижняка відстань ділянки не відрізняється від зазначеної в Держгеокадастрі.

У керівника ТОВ «ЮТ-Агро зерно» Юрія Титечка після перемірювання відстані ділянки збігаються з відстанями в Держгеокадастрі в межах похибки.

Серед власників цих ділянок в 50-ти метровій прибережній захисній смузі ми знайшли різницю у відстані до води лише у Людмили Петрук – сусідки родини Корилкевичів

Після першого вимірювання ми знайшли різницю у відстанях, тому поспілкувалися з підприємцем.

Юрій Титечко теж пояснив, що межі уже були встановлені до того, як він став власником. Розповідаємо пану Юрію, що згідно Водного кодексу будівництво, городництво чи садівництво заборонені у прибережній захисній смузі. Але пан Юрій каже, що нам не вірить.

– У нас є зонування і там юристи його дивилися. Якщо воно там заборонено наприклад, то у всіх там заборонено. Як вони зробили так, що держава його дозволила, то це питання до держави. Я законослухняний громадянин. І закон не порушував, – каже Юрій Титечко.

За 20 метрів від води розташована ділянка Людмили Петрук, проте за даними Держгеокадастру 25,8 від води. Різниця – 5,8 метра.

Інформації про Людмилу Петрук нам знайти не вдалося, як і номер телефону.

«Не вкурсі справи»: Михайло Корилкевич

Ціла низка земельних ділянок – на родині Корилкевичів, але цього мало – вочевидь, зайняли ще кілька соток громадського берега

Спочатку ми знайшли різницю відстані ділянки дружини бізнесмена та екс-голови облради Данила Корилкевича Надії Корилкевич.

У намаганні зв'язатися із пані Надією, телефонуємо до її сина Михайла Корилкевича. 

Він каже, що не знає цього та обіцяє передати запитання мамі, а потім перетелефонувати.

Журналісти «Четвертої влади» дзвінка недочекалися.

Після того як переміряли, різниця фактичних відстаней від відстаней Держгеокадастру така:

  • Надія Корилкевич – 6,3 метра та 19,8 метрів інша ділянка.
  • Данило Корилкевич – 3,9 метра.
  • Леся Корилкевич (донька) – 9,2 метра.

Ділянки фактично виходять у воду – пройти там неможливо.

«Я не перевіряв»: Віталій Пахнюк

Віталій Пахнюк стверджує, що паркан від води 23 метри. Ми наміряли близько 14-ти

Один із засновників ТОВ «Транспортна компанія «Вояж люкс» та керівник ТОВ «Бюро подорожей «Туризм.уа» Віталій Пахнюк також має паркан 14 метрів від води – на 17,1 метра ближче до води ніж те визначає Держгеокадастр.

Ширина ділянки близько 47 метрів – у підсумку виходить понад 8 соток ймовірно зайнятої громадської землі.

– Я не перевіряв. Там 23 метри, – каже Віталій Пахнюк.

Стаття 53-1. Самовільне зайняття земельної ділянки, Кодексу України про адмінправопорушення передбачає штраф для громадян (170-850 грн.) і для посадових осіб (340-1700 грн.).

Стаття 197-1 Кримінального кодексу України передбачає покарання (штраф або арешт) за самовільне захоплення земельної ділянки яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику.

Ми припускаємо, що якщо точно виміряти розміри всіх відстаней та порахувати площу зайнятої землі громади і визначити її ринкову вартість – вийде передбачена в кодексі значна шкода.

Хоча технічно (з юридичного погляду) кожен окремий власник, розміри ділянки якого не відповідатимуть Дергеокадастру, ймовірно не завдав окремо значної шкоди, в розумінні кримінального законодавства.

Але навіть у випадку відсутності кримінального правопорушення громада має право на повернення самовільно зайнятої землі. Особливо зважаючи на те, що прибережну захисну смугу фактично зменшили, унеможлививши створення набережної довкола водосховища.

«Четверта влада» звертається із заявою в прокуратуру з метою офіційно перевірити скільки саме зайнято землі у водоохоронній зоні і хто та яку шкоду завдав громаді Рівного.


Матеріал підготовлений та опублікований у рамках конкурсу антикорупційних грантів, оголошеного ГО «Інститут розвитку регіональної преси» за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative)

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте