Хто з депутатів Рівнеради віддав безоплатно землю прокуратурі

Депутати з 5-ти фракції підтримали виділення землі прокуратурі (на фото – керівники фракцій: Павло Алексєвич, Світлана Марчук, Володимир Хомко, Віталій Коваль та Олег Осуховський)
Джерело
Колаж «Четвертої влади», Влад Мартинчук

22 липня сесія Рівнеради передала в постійне користування Рівненській обласній прокуратурі 1,1 гектар земельної ділянки в районі Ювілейному. За це проголосували 24 депутати.

«Четверта влада» вже писала, що рік тому на цій території вивчали можливість збудувати дитячий садок. Навіть прийняли для цього рішення про розроблення детального плану території, в якому мали знайти місце під садок тут.

ДПТ планували на цей масив:

На цей масив планували розробити детальний план території, який би передбачав будівництво садка та скверу

А сама ділянка – ось:

1,1 гектар землі сьогодні віддали прокуратурі для будівництва багатоквартирного будинку

Сьогодні ж на сесію прийшов чоловік, який представився мешканцем району, де планують будувати багатоповерхівку. Каже, що представляє інтереси мешканців будинків у цьому районі.

Рівняни Сергій Оліфер просив депутатів лишити можливість на вільній ділянці збудувати садок та сквер. Скриншот з відео «Рівне-1»

– Шановні депутати, громада Ювілейного району –  проти забудови для прокуратури міста Рівного, – каже рівнянин Сергій Оліфер. – Я хочу вам сказати, що Макарова 44, 46, Макарова 52, 54, Млинівська 39, 37, 41, 33 – це будинки, які проти цієї забудови.

Чоловік розповів, що зараз серед мешканців цих будинків проводять письмове опитування, щоб підкріпити цю незгоду із забудовою. Каже, що за попередньою інформацією, кількість незгодних налічує 5 тисяч людей.

– В минулих періодах були проведені роботи щодо того, щоби на цій ділянці побудували дитячий садочок і зробити скверик для нашого мікрорайону. Наш мікрорайон, він дуже сильно забудований, і далі продовжується забудовуватися.

– Особисто сам маю трьох діток, і в нас немає куда вести цих діток, – додає рівнянин. – Мої дітки стоять в черзі, меншому 4 роки, і він не може попасти в садочок, тому що немає місць в садочках.

Проте депутатам виявилася ближчою промова заступника прокурора області Павла Романчука, який також прийшов на сесію. Він розповів, що в штаті прокуратури як обласної, так і окружної Рівненської, перебуває близько 160 працівників держслужбовців.

Заступник прокурора Рівненської області Павло Романчук каже, що востаннє прокурори отримували службове житло у 2012-му році. Прокурорська зарплата Павла Романчука за 2020-й рік – 63 тисячі в місяць. Його дружини-підприємиці – 79 тисяч в місяць, згідно з декларацією за 2020-й. Скриншот з відео «Рівне-1»

– Третина з них перебуває на квартирному обліку – це такі самі, в тому числі, мешканці міста, – каже прокурор. – Це люди потребують так само поліпшення житлових умов або надання житла.

Прокурор каже, що з 2012 року жодного житла представникам прокуратури не надавали.

– В той же час відповідно до Закону України «Про прокуратуру» передбачено, шо після призначення на посаду, прокурори, які потребують надання житла або поліпшення житлових умов, забезпечуються службовим житлом за місцем проживання.

– Всі, напевне, знаєте, шо у нас відбулась реформа органів прокуратури і в Рівненську обласну прокуратуру, окружну прокуратуру були призначені або перейшли працівники, в тому числі, з інших районів нашої області, а також з інших міст і областей держави, які теж не забезпечені житлом.

Павло Романчук каже, що прокуратура проведе експертну грошову оцінку земельної ділянки, щоб визначити її вартість.

– Ми бачимо, в залежності від вартості земельної ділянки, яка буде встановлена, отримати 15-20 квартир. З яких, за нашим баченням, щонайменше 3 квартири ми хочемо передати міській раді для подальшого виділення особам з числа учасників АТО, ООС або членам сімей загиблих.

Прокурор каже, що працівники прокуратури мають право на житло. Але таке саме право на житло мають десятки інших категорій громадян – військовослужбовці, молоді спеціалісти, діти-сироти, люди з інвалідністю тощо. Лише в загальній черзі на житло при Рівненському міськвиконкомі – понад 6 тисяч людей. І тисячі людей в «позачергових та першочергових чергах», але майже всі вони ймовірно мають менші доходи ніж прокурори.

Згідно із затвердженими схемами посадовий оклад прокурора обласних і прирівняних до них прокуратур – 23 тисячі 52 гривні, прокурора окружних та прирівняних до них прокуратур – 22 тисячі 764 гривні. І це лише оклад – без премій, надбавок, матеріальної допомоги.

А тепер, для прикладу, порівняймо із окладами вчителів. Міністр фінансів Сергій Марченко підрахував, що на кінець року молодий вчитель без категорії буде отримувати зарплату 9 тисяч 511 гривень. Зараз ця сума становить 7 тисяч 580. Вчитель вищої категорії після підвищення матиме зарплату 13 тисяч 400 гривень. Зараз ця сума становить 10 тисяч 600 гривень.

24 депутати підтримали виділення землі прокуратурі. Ось як проголосували за це питання:

 

Депутати і фракції Як проголосували
Європейська солідарність  
Алексєвич Павло Миколайович ЗА
Жильчук Андрій Вікторович ЗА
Котляров Дмитро Анатолійович ЗА
Майборода Оксана Валеріївна ЗА
Майорова Наталія Олександрівна ЗА
Мисюра Федір Миколайович Не голосував
Обоїста Тарас В’ячеславович Відсутня картка
Радчук Людмила Петрівна Відсутня картка
Тимощук Тамара Ульянівна Відсутня картка
Туровська Людмила Валентинівна ЗА
Рівне разом  
Жаровський Михайло Богданович ЗА
Марчук Катерина Анатоліївна ЗА
Марчук Світлана Василівна ЗА
Рибачок Сергій Леонідович ЗА
Стельмащук Святослав Володимирович ЗА
Харковець Василь Степанович Відсутня картка
Слуга народу  
Коваль Віталій Станіславович Відсутня картка
Іванов Олександр Едуардович ЗА
Коваленко Олександра Євгенівна Не голосувала
Романюк Любов Володимирівна Відсутня картка
Хотенко Олена Анатоліївна ЗА
Чаборай Юрій Миколайович Відсутня картка
Яворський Роман Степанович ЗА
Голос  
Денисюк Роман Віталійович Проти
Бляшин Микола Степанович Проти
Клічук Святослав Володимирович Проти
Кулакевич Анастасія Федорівна Проти
Кантарія Зураб Леванович Проти
Свобода  
Осуховський Олег Іванович ЗА
Валявка Володимир Ярославович ЗА
Іванішин Євгеній Сергійович ЗА
Осіпчук Юрій Юрійович ЗА
Батьківщина  
Кульчинська Галина Григорівна Не голосувала
Васильчук Сергій Миколайович Не голосував
Курсик Олександр Васильович Відсутня картка
Нездюр Олена Ярославівна Утрималася
Нестерук Олександр Петрович Не голосував
За майбутнє  
Хомко Володимир Євгенович ЗА
Года Маріян Адамович ЗА
Хлістунова-Шарпар Анна Сергіївна ЗА
Чугуєвець Анатолій Олександрович ЗА
Міський голова і секретар Рівнеради  
Третяк Олександр Віталійович ЗА
Шакирзян Віктор Володимирович ЗА

Рівняни пам'ятають скандальну історію про схему від екссекретаря Рівнеради Юрія Торгуна та прокуратури, завдяки якій прокуратура отримала 40 соток на вулиці Толстого у Рівному, які, фактично, виміняла в забудовника на вісім квартир.

Від авторки: Виглядає, що наразі прокуратура готова на меншу офіційну віддачу від забудовника, ніж раніше. Адже якщо за 40 соток землі забудовник дав 8 квартир, то, у процентному співвідношенні, за 1,1 га мало би бути 22 квартири. А в прокуратурі говорять про максимум 20 квартир.

Нагадуємо, так само без суперечок майже рік тому Рівнерада віддала 3,5 гектари для СБУ. Так само хочуть безоплатно отримати землю і в поліції Рівненщини. Тут поклали око на 46 соток землі на вулиці 16 Липня навпроти Діагностичного центру. Раніше на цю землю претендувало обласне Управління СБУ.

Іронія долі в тому, що більшість прокурорів, поліцейських посадовців та посадовців СБУ мають вищі доходи ніж багато інших категорій громадян, які теж мають право на житло, але його не отримують. З прокурорськими зарплатами значно простіше взяти іпотеку на житло ніж із зарплатою, скажімо, молодого вчителя чи лікаря. Але ні вчителі, ні лікарі не можуть створити проблем міським депутатам та посадовцям, як це можуть зробити представники органів правопорядку.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте