«Я відчуваю біль, гнів та обурення»: ексзаступник начальника СБУ Рівненщини хоче 65 тисяч від журналістів

Суд відклали до вересня

Полковник СБУ у відставці пише, що став страждати на безсоння через журналістів
Джерело
Стоп-кадр «Рівне 1», архів

Ексзаступник начальника СБУ у Рівненській області Олег Назарук позивається до агенції «Четверта влада», головного редактора Володимира Торбіча та журналістки Ганни Калаур. Вчора мало відбутися засідання, але ні позивач, ні його захисник не з'явились.

Олег Назарук хоче щоб редакція спростувала інформацію про його зв'язки з бізнес-тусовкою, яка, завдяки Держгеокадастру, привласнила майже 150 гектарів. Та хоче 40 тисяч моральної шкоди і 20 тисяч відшкодування послуг адвоката. Заплатив майже 5 з половиною тисяч судового збору. 

Головний редактор «Четвертої влади» прийшов вчора в суд, але позивач не з'явився. Його захисник надіслав клопотання про перенесення засідання через погіршення самопочуття. Попередні два засідання «Четверта влада» подавала клопотання про перенесення засідання через карантин. Тепер ми клопочемо про проведення засідання в режимі відеозв'язку (оскільки наша адвокатка в Києві). Суд перенесли на кінець вересня

«Поширення неправдивих відомостей відповідачами спричинило мені моральну шкоду, оскільки на даний момент (заява датована 03 березня 2020 року, –ред.) я знаходжусь під впливом психологічного та морального тиску, що призводить до вимушених змін у моїх життєвих стосунках», – йдеться в позовній заяві Олега Назарука.

«Весь цей час я відчуваю біль, гнів та обурення за те, що відповідачі вважають за можливе поширювати неправдиву інформацію щодо мене», – йдеться в позовній заяві.

«Ці негативні емоції я переживаю з кожним днем гостріше. З психологічного стресу в мене погіршився стан здоров'я, внаслідок чого я страждаю на безсоння», – пише Олег Назарук, щоправда виписку з діагнозом від сімейного лікаря не докладає.

Що ж так підкосило полковника СБУ у відставці, який боровся з корупцією та організованою злочинністю на Рівненщині та Житомирщині в час розквіту незаконного бурштиновидобутку?

Експосадовцю СБУ, а донедавна антикорупційнику Укрзалізниці не сподобалось журналістське розслідування Ганни Калаур та Володимира Торбіча «Земельні махінатори Рівненщини: як бізнес, завдяки чиновникам, привласнює десятки гектарів».

У публікації йдеться про те, як структури, які мають зв'язок з Олегом Назаруком, привласнили майже 150 гектарів сільськогосподарських земель на Рівненщині за сприяння Держгеокадастру.

Зокрема, один зі щасливчиків, хто отримав безкоштовно земельну ділянку, яка стала частиною цієї схеми – повний тезка батька ТОП-чиновника Укрзалізниці, ексзаступника начальника Служби безпеки у Рівненській області, якого підозрювали у хабарництві і кришуванні бурштинових схем, – Олега Назарука.

Детальна схема зв'язків зображена на цій схемі (щоб краще її роздивитися варто відкрити на великому екрані):

Олегу Назаруку не сподобалися аргументи журналістів. Тож він хоче спростування частини інформації. Наприклад, ось цих фраз:

  • «Маючи «ручний» Держгеокадастр можна майже  за безцінь  отримати  десятки  гектарів. Це історія про те, як  «бізнес-тусовка», пов’язана  з Олегом Назаруком  і Романом Курисом, завдяки  Держгеокадастру, за керівництва Романа Мигаля, привласнила майже 150  гектарів».
  • «Псевдофермерська компанія привласнила майже 100 гектарів сільськогосподарських земель на Рівненщині за сприяння Держгеокадастру. Ниточки  від фірми-латифундиста  ведуть  до головного антикорупційника Укрзалізниці, ексзаступника начальника СБУ у Рівненській області Олега Назарука та  забудовника на «На Щасливому» Романа Куриса».

Друга вимога Олега Назарука – прибрати з публікації цей відеоблог Ганни Калаур для Бігус.Інфо:

Адвокатка «Четвертої влади», медіа-юристка Інституту розвитку регіональної преси Віра Крат звертає увагу, що в розслідуванні немає жодного слова про привласнення земель саме Олегом Назаруком. Лише вказується на його зв'язок із людьми та фірмами, які взяли участь у цій сірій схемі привласнення земель.

Щодо відеоблогу Бігус.інфо то оспорювані твердження в цьому відеоблозі складаються із фактів і оціночних суджень на основі фактів.

Авторка розслідування Ганна Калаур розповідає що своїх матеріалах про Олега Назарука всі факти вона отримала з відкритих джерел, і це можна перевірити.

– Але його, схоже, більше засмутило як саме ми виклали інформацію, – каже журналістка. – Він вважає, що ми створюємо йому негативний імідж. Втім, як на мене, такий імідж він створив собі сам, і мені не вдалося знайти публікацій у ЗМІ, де б його імідж був хорошим. Важко уявити як може мати хороший імідж фігурант «бурштинової» кримінальної справи, яку ніхто так і не розслідував.

– Генпрокурор сказав нам на камеру, що це розслідування було питанням політичної сміливості. Якщо у правоохоронців сміливості бракує, то ми маємо про це говорити і розповідати людям, що людина, яка засвітилася в гучній кримінальній справі, очолює топ-посаду в залізниці, і люди та компанії, пов'язані з ним, по схемі виводять державну землю.

– Ми наводимо факти, тому ми не переживаємо за сказане. Сподіваємось лише на чесний суд.

Однак чи буде суд чесним невідомо. За інформацією «Економічної правди», Олег Назарук має вплив на Рівненський міський суд, який отримав ще коли працював керівником департаменту «К» в обласному управлінні СБУ Рівненщини.

Інтереси Олега Назарука представляє адвокат Станіслав Костюченко із Адвокатського об'єднання «Лінія права», який є кандидатом в члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Справу розглядає суддя Наталія Кучина.

Судячи з декларації, Олег Назарук звільнений зі своєї посади в «Укрзалізниці» 9 квітня 2020-го року. Але 1-го червня 2020 року Рівненський міський суд поновив його на посаді із поверненням втраченого заробітку. Наразі справа перебуває в апеляційному суді.

Олег Назарук, який пояснює комусь про ситуацію із схемами незаконного видобутку бурштину. Скрін-шот з відео Tata Voronova

«Економічна правда» звертає увагу, що створений у 2019 році Департамент економічної та інформаційної безпеки «Укрзалізниці» має в штаті понад 200 осіб, та контролює усі закупівлі, які проводить держкомпанія.

Олег Назарук став керівником цього департаменту в січні 2019 року. Про це стало відомо із декларації, яку було оприлюднено 13 січня 2019 року. За цим документом у власності та співвласності родини Назаруків були будинок на 182 кв м, чотири ділянки на 10,3 гектара та виробничі приміщення загальною площею 1,2 тисяч кв м.

Також у праві користування родини два будинки загальною площею 292 кв м, квартира на 34 «квадрати» та три земельні ділянки на 3,1 гектари.

У власності Назарука також Mercedes-Benz Е250 2015 року випуску вартістю близько 1 мільйона гривень. У власності його дружини BMW Х4 2015 року випуску вартість авто – близько 1,1 мільйона.

Сукупний сімейний дохід Назаруків за 2018 рік становив 1,15 мільйона, з них 91 тис гривень Назарук отримав в управлінні СБУ в Житомирській області, а 376 тисяч гривень  в «Укрзалізниці».

Контракт Назарука як голови Департаменту економічної та інформаційної безпеки «Укрзалізниці» був укладений на період до кінця 2019 року. Правління «Укрзалізниці» подовжило дію контракту до середини січня 2021 року.

В декларації за 2019 рік Назарук вказав 1,74 мільйони зарплати, яку отримав як працівник філії «Центр сервісного забезпечення Укрзалізниці», хоча сам документ подавав як директор Департаменту безпеки.

У цій декларації вказані також 208,6 тисяч гривень пенсії, а також – сумарно 2,4 млн грн «спадщини», отриманих від компаній «Бравас» та «Рентбудсервіс». При цьому в Назарука 500 тисяч гривень та 134 тисячі доларів готівкою, та 900 тисяч гривень на банківському рахунку.

У лютому цього року новопризначений керівник «Укрзалізниці» Желько Марчек, за даними «Економічної правди», запропонував Назаруку самому написати заяву про звільнення за власним бажанням. Утім, посадовець із 10 лютого пішов на лікарняний.

В декларації перед звільненням Назарук зазначив, що за 1 січня – 9 квітня 2020 року в «Укрзалізниці» отримав 363 тисяч 300 гривень зарплатні.

Водночас, він за цей же час встиг отримати 2,7 мільйона «спадщини» від ТОВ «Бравас». Сума грошей готівкою зросла до 1,26 млн гривень та 235 тисяч доларів.

В цій декларації Олег Назарук не показує доходів дружини, вказуючи, що «член сім'ї не надав інформації».


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте