Міністр охорони здоров’я під загрозою звільнення: за і проти від нардепів із Рівненщини

Шевченківський районний суд Києва зобов’язав СБУ порушити провадження проти міністра охорони здоров’я за статтею диверсії проти країни
Джерело
Міністерство охорони здоров'я

Максим Степанов є міністром охорони здоров’я трохи більше місяця. А депутати Верховної Ради вже ставлять підписи під проєктом постанови про його звільнення. Звинувачують, зокрема, у диверсії проти країни та корупції. Розповідаємо, Хто із нардепів із Рівненщини підписався за звільнення Степанова. 

Максим Степанов – третій Міністр охорони здоров’я за останні дев’ять місяців.

Першу після Уляни Супрун міністерку Зоряну Скалецьку президент звільнив одразу після того, як вона повернулася із карантину у Нових Санжарах. Туди на обсервацію поселили українців, яких на початку епідемії коронавірусу евакуювали з Китаю. Скалецька приєдналася до них, щоб угамувати паніку, яка здійнялася в суспільстві.

На думку президента Зеленського, через її відсутність на роботі неможливо було призначити голову НСЗУ і медична реформа «летіла у стіну».

Читайте також: Більше медсестер, менше лікарів і як правильно заробляти: про що міністерка охорони здоров’я говорила з рівненськими медиками

На посаді Скалецька протрималася шість місяців.

Наступний міністр Ілля Ємець казав, що від коронавірусу «помруть усі пенсіонери». Він не протримався на посаді навіть місяць – погано боровся із коронавірусом.

Нинішнього міністра Максима Степанова пропонують звільнити зокрема через сумнівної якості медзакупівлі за завищеними цінами. Його називають «міністром на мільярд».

Останньою краплею стала спроба обрати «зручного» голову НСЗУ за зачиненими дверима.

Читайте також: Марафон співбесід за зачиненими дверима: як обирають розпорядника 86 мільярдів на медицину

Сьогодні ж, 4 червня, Шевченківський районний суд Києва зобов’язав СБУ порушити провадження проти міністра охорони здоров’я за статтею диверсії проти країни.

Читайте також: Президент і міністр охорони здоров’я хочуть зупинити медичну реформу: чому і які наслідки

Ми вже писали, що для того, щоб ініціювати звільнення міністра, достатньо зареєстрованого проєкту постанови від одного депутата, і підписи решти депутатів – не обов’язкові і не впливають на процес звільнення. І що збір підписів депутатів – це радше показник того, хто і як голосуватиме, коли проєкт постанови винесуть на розгляд Верховної Ради.

Не відповіли

Ми не дізналися, як ставляться до ідеї звільнити Максима Степанова депутати від «Слуги народу» Олександр Аліксійчук, Дмитро Соломчуко та Сергій Литвиненко.

Із Дмитром Соломчуком «Четвертій владі» не вдається поспілкуватися протягом трьох днів. Спочатку нардеп казав, що зайнятий, і просив перетелефонувати пізніше. Потім перестав брати слухавку і не відповідає на повідомлення.

Його позаштатний радник Максим Безека обіцяв з’ясувати позицію Соломчука і перетелефонувати. Не перетелефонував і перестав відповідати на дзвінки.

Олександр Аліксійчук слухавки не бере, повідомлення читає, та не відповідає на них.

Сергій Литвиненко сам говорити не хоче, посилаючись на зайнятість. Доручає висловлювати його позицію своїй штатній помічниці Ларисі Ткач. Та вона два дні обіцяє дати відповідь, але далі обіцянки діло не йде.

Хто за

Дві депутатки від Рівненщини – Яна Зінкевич з «Європейської солідарності» та Соломія Бобровська з «Голосу» – підписали проєкт постанови про звільнення міністра охорони здоров’я.

– Міністр Степанов не лише не зміг організувати захист країни від коронавірусу, а й краде на закупівлях. І це у часи, коли лікарям бракує захисту і коло 20% хворих на COVID-19 є медиками, – переконана Соломія Бобровська.

Яна Зінкевич своє рішення пояснює тим, що Степанов «не відповідає займаній посаді і погруз у корупції».

Підписав проєкт постанови і депутат від «Слуги народу» Олександр Салійчук.

– Степанов вертає старі корупційні схеми, закупив халати в Китаї дорожче, ніж їх можна було пошити в Україні і дати роботу тут. Ці халати досі не прийшли. В НСЗУ конкурс на посаду голови проводиться як закрита співбесіда, – каже позаштатний помічник Салійчука Сергій Плісецький.

Хто проти

Троє народних депутатів. Двоє із них обрані від «Слуги народу» і вирішили не підписувати проєкт постанови про звільнення Максима Степанова. Це Олександр Ковальчук та Роман Іванісов.

Роман Іванісов пояснив своє рішення через помічницю Оксану Коссє, яка сказала, що «Роман Валерійович не збирається брати участь у цьому фарсі, вважає збір підписів піаром партії “Голос” і що звільнити міністра може лише Прем’єр-міністр Шмигаль».

Та у статті 18 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» зазначено, що «Член Кабінету Міністрів України (крім Прем’єр-міністра України) може бути звільнений з посади Верховною Радою України».

Олександр Ковальчук вважає, що звільняти Степанова не на часі і що «зроблять висновки після карантину».

Не хоче, аби звільняли міністра охорони здоров’я і депутат фракції «За майбутнє» Віктор М’ялик. Свою позицію коментує через помічника Романа Янківського:

– Під час пандемії вдруге чи втретє міняти міністра охорони здоров’я немає сенсу, – каже Янківський.

Наразі понад 60 депутатів поставили свої підписи під проєктом рішення про звільнення Максима Степанова. Його, як і аналогічний документ про звільнення Міністра внутрішніх справ Авакова, зареєструють наприкінці цього тижня. Після цього проєкт рішення розглянуть на сесії Верховної Ради України.

З прізвищами нардепів, які хочуть звільнення Степанова та із самим проєктом рішення можна буде ознайомитися на сайті ВРУ після його реєстрації. 

Читайте також Авакова у відставку: як рівненські нардепи реагують на таку ініціативу


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте