Навколишні села «гризтимуть лікті»: міський голова пояснює чому треба приєднуватися до Рівного

«Мені вже 63 роки, моя пєсєнка спєта по роках. Побачите ви, побачать ваші діти, що буде»
Джерело
«Четверта влада»

Навколишні села «гризтимуть лікті», якщо не об'єднаються із Рівним, але перейматися об'єднанням мають передовсім рівняни. «Мені вже 63 роки, моя пєсєнка спєта по роках. Побачите ви, побачать ваші діти, що буде», – закликає задуматися про майбутнє міський голова. Ось його розгорнуте пояснення, чому децентралізація корисна.

–  Яка перевага від об’єднання Рівного з навколишніми селами для рівнян?

– Головне – в Рівному немає землі, і Рівне мусить розвиватися. Пліткують, що ми хочемо забрати землю. Це неможливо. От наприклад, у «Щасливому» вся земля приватна. Це був колись колгосп, але в межах Рівного. І ми їх змусили розробити там такий генеральний план, як треба: запланувати там дороги, каналізації, дві школи, дитячі садки. І це все буде збудовано.

А навколишні села цього всього не роблять. Більше того, ми запланували заводи. У нас є приватна земля, і там будуть заводи збудовані, там де цегельний завод, наприклад, і там далі. Це запланували, і ніхто цього не змінить.

Ми би розробили генеральний план, сумісний із цими селами. Де би передбачили на їхній землі, заводи, фабрики, каналізацію, водопровід, транспортні сполучення. А так цього нічого не буде.

Мешканці навколишніх сіл будуть гризти лікті і казатимуть: «Що за дурні люди перед нами жили, що допустили такий хаос».

– А це хіба не їхні проблеми, що вони гризтимуть лікті?

– Що значить – їхні? Зараз оточать місто хуторами – чия то буде проблема? А вода куди йде? Брудна річка? Все лайно йде у наш водогоризонт. Зверху водогоризонт вже забруднили. От взяти Царське село. Як би там не було і – ми його каналізували. І «Щасливе» каналізували. І той берег, де кричать, що забудували, – теж каналізація є. А все, що навколо міста, – там каналізації? 

Мені вже 63 роки, моя пєсєнка спєта по роках. Побачите ви, побачать ваші діти, що буде.

Треба було зробити таку реформу, як зробили поляки. І забули про цю проблему і 20 років живуть щасливо.

– А чим їхня реформа відрізняється від того, що в нас?

– Вони не давали це людям самим вирішувати. Вони сказали: отак треба об’єднатися і об’єдналися.

Всі ці розмови в селах ідуть на рівні інтуїції. Ніяких розрахунків ніхто не веде. Причому приходиш до них говорити на якусь тему з олівцем – ніхто слухати не хоче. Я навіть не ходжу вже. Бо я бачу – ходи-не-ходи... всі думають, що їх хочуть обдурити.

Ще розказують, що землю в них заберу. Як я в них заберу землю? Це ж абсурд. Землю не забереш. Але поділимо, зробим так, що на тій землі буде будуватися потрібне для суспільства, а не вам особисто потрібне.

В селах є ініціативна група, яка хоче приєднатися до Рівного. Люди з освітою, з інтелектом – всі хочуть до Рівного.

Люди, не хочу ображати… на інтуїції, не хочуть приєднуватися до Рівного. Ну не хочете – не приєднуйтеся. Будуйте свій садок, свою художню школу, свій стадіон і таке інше. Будуйте і живіть.

Навіть зараз автобус не можемо пустити. У нас є один автобус, який ходить до Колоденки. Вже прийшов припис, що за межі міста – заборонено. А якби була одна громада, це був би міський автобус. І якщо ми знімемо його, в людей буде купа проблем. Але якщо ви хочете, щоб цей автобус рахувався міським, то треба, щоб це було місто.

Мене ні піар не цікавить, ні рейтинги. Я маю можливість на третьому терміні робити, що вважаю за потрібне. І не приховую, яка моя мета.

Я не рівняюсь до Маргарет Тетчер, але приведу як приклад. Коли Маргарет Тетчер була прем’єр-міністром Великої Британії, то чучела її спалювали.

Пройшло 20 років, і дійшли до висновку, що вона врятувала англійську економіку. Вона робила прагматичні, але дуже не популярні речі. Вона приватизувала підприємства, закривала нерентабельні підприємства, та робила багато інших речей, які людям не подобалися.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуці.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте