Слідство розповіло у кого вимагав хабар начальник рівненської ДАБІ (оновлюється)
27-го травня начальнику Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) в Рівненській області Ігорю Мічуді, якого 25-го травня затримали за підозрою у хабарництві, обирають запобіжний захід. Триває судове засідання.
«Четверта влада» ділиться подробицями. Інформація оновлюється.
Перед початком судового засідання, поряд з приміщенням суду, триває мітинг людей, які називають себе будівельниками. Правда, який саме об'єкт вони будують, не кажуть і імена свої не називають.
Один з мітингувальників розповідає, що вони сподіваються на справедливе рішення суду. Чоловік каже, що він – один з тих хто скаржився на діяльність Ігоря Мічуди. Однак власне ім'я сказати журналістам відмовився.
– Щоб він [Ігор Мічуда] не вимагав від будівельників гроші за те щоб не присилати інспекцію.
На судове засідання прийшло чимало журналістів і активістів.
Як розповів у суді прокурор, за версією слідства, неправомірну вигоду Ігор Мічуда вимагав від компанії «Кепітал Менеджмент», яка зараз будує на вулиці Гагаріна у Рівному.
На цій вулиці будують комплекс «Рівненська брама», з яким пов'язане і попереднє кримінальне провадження щодо Ігоря Мічуди.
За інформацією прокуратури, хабар посадовець отримував через свого сина.
Також у суді розповіли, що коли затримували Ігоря Мічуду, той дістав річ, схожу на пістолет, і почав агресивно поводитися.
Прокурор вимагає 60 діб тримання під вартою.
Суддя, яка розглядає клопотання, Кристина Ореховська.
Оновлено в 16.40
Ігор Мічуда розповів у суді, що пістолет носить через те що регулярно отримує погрози.
Виявляється що затримували посадовця не вдома, а у його знайомої.
Жінка наразі розповідає у суді, що вона подзвонила до Ігоря Мічуди щоб той прийшов і допоміг, бо у квартирі її батька (з яким вона має у власності фірму – ред.) почав текти унітаз.
За словами жінки, коли Мічуда прийшов до неї, почали сильно стукати у двері. Вона відчинила. За дверима було п'ятеро людей. За словами жінки, правоохоронці її штовхнули і потягнули за руку. Через це у неї «потягнута» рука.
– Я почала кричати «Що ви робите?», і тоді прибіг Мічуда з пістолетом. Коли він побачив «КОРД» (силовий підрозділ поліції – авт.), то сказав «Все-все, я поняв».
Оновлено в 17:00
Жінку, яка покликала Ігоря Мічуду допомогти їй, звати Лілія Кравець.
Забудовники розповідають, що це – громадська дружина (у сімейному законодавстві використовується термін «фактичні шлюбні відносини») Ігоря Мічуди. Крім цього, фірма, співвласницею якої вона є, має спільну адресу реєстрації з організаціями та фірмами, пов'язаними з Ігорем Мічудою.
Оновлено в 17:17
Ігоря Мічуду взяли під варту на 60 діб без права внесення застави з 25-го травня. Захисник Ігоря Мічуди каже, що подаватиме апеляцію.
Оновлено в 17:42
Подробиці версії слідства щодо того як саме начальник Управління ДАБІ вимагав хабар:
«У березні Ігор Мічуда вступив у змову зі своїм сином. І через нього сказав заступнику директора «Буд Кепітал Менеджмент», що той має дати хабар за невиявлення під час проведення перевірки порушень законодавства у сфері містобудівної діяльності.
Розмір неправомірної вигоди, яку вимагав посадовець, становив 100 тисяч гривень кожного місяця поки триватиме будівництво.
Гроші забудовник повинен був перераховувати на розрахунковий рахунок ПП «Мека» (фірма, яку заснував Ігор Мічуда і потім, за його словами, продав її, але її адреса така ж, як і в ГО, де співзасновник Ігор Мічуда – ред.).
Неодноразово, через свого сина, Ігор Мічуда погрожував забудовнику, що якщо певної суми не буде на рахунку, то він як начальник ДАБІ в області зробить все щоб будівництво припинилося. А керівництво «Буд Кепітал Менеджмент» при цьому притягнуть до колективної відповідальності за порушення містобудівних умов.
Після цього заступник директора «Буд Кепітал Менеджмент» почав діяти під контролем правоохоронних органів.
12-го травня він перерахував 100 тисяч гривень на вказаний рахунок. А 15-го травня – зустрівся з Ігорем Мічудою в піцерії. Під час зустрічі Мічуда підтвердив надходження 100 тисяч на рахунок ПП «Мека».
Потім Ігор Мічуда сказав забудовнику перерахувати ще 300 тисяч на цей рахунок до 17-го травня, оскільки будівництво триває протягом чотирьох місяців.
Попередив що в разі відмови перерахувати кошти, за результатами перевірки, проведеної працівниками ДАБІ, будівництво на вулиці Гагаріна буде припинено».
Оновлено в 18:19
Позиція Ігоря Мічуди. Вже будуть (працівники Управління захисту економіки – ред.) усувати мене з посади і будуть тиснути на моїх хлопців. Казали, що ми тебе по любому будемо пакувати. В мене питання тільки з УЗЕ є. Вони мені напряму погрожували з приводу будівництва на Щасливому.
Нагадуємо, начальника управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Рівненській області Ігоря Мічуду затримали за звинуваченням у вимаганні і одержанні 400 тисяч гривень хабара.
Це не перше кримінальне провадження щодо Ігоря Мічуди. У 2016-му році Ігор Мічуда наказав своїм підлеглим знищити результати перевірки на будівництві житлового комплексу «Рівненська брама».
Аудіозапис розмови оприлюднила «Четверта влада» два роки тому.
Тоді інспектори ДАБІ Рівненщини знайшли порушень на цьому будівництві на майже півтора мільйона гривень. А за деякий час поскаржилися, що Ігор Мічуда змушував їх фальсифікувати результати перевірки на будівництві.
Водночас рівненська поліція і прокуратура закрили кримінальне провадження за підозрою у зловживанні Мічудою службовим становищем, оскільки, на їхню думку, сума зловживання недостатня для злочину.
Джерела «Четвертої влади» тоді повідомляли, що поки обласну держадміністрацію очолює товариш Ігоря Мічуди, доти посадовець буде на цьому місці.
«Четверта влада» також встановила причетність Ігоря Мічуди, до появи скандального будівництва біля краєзнавчого музею на Толстого, 10.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти