Історія підприємця, який переїхав з Харкова до Рівного і створює мобільні будинки

Над сюжетом працювали журналістка Ольга Підгородецька та відеограф Владислав Мартинчук. Редакторка текстової версії Людмила Смоляр

За інформацією Рівненської обласної військової адміністрації, через війну на Рівненщину переїхали 38 підприємств. Переважно це бізнес із Харківської, Київської, Донецької та Миколаївської областей.

Наш співрозмовник Станіслав Юрченко – керівник одного з цих бізнесів, що переїхав із Харкова. Він розповів, як повернувся з-за кордону, коли почалася війна, та як вивіз із Харкова сім’ю та бізнес.

– У нас декілька компаній: будівельна «Лайф Буд», компанія з виготовлення промислових теплоізоляційних матеріалів «Термомонтаж». А  в Рівному ми відкрили нову компанію «Life-box» – виготовляємо модульні будинки, – розповідає Станіслав

Війна застала Станіслава з дружиною в Польщі. 23 лютого подружжя полетіло у справах до Варшави.

– Ми тільки прилетіли, тільки взяли машину в оренду, лягли спати і в цю ж ніч нам батьки сказали, що розпочалася війна. А наші діти були вдома з батьками. Тому ми орендували машину і поїхали на кордон. До кордону машин ніяких не було – всі їхали з України до Польщі.

Станіслав розповідає, що дорогою до Харкова вони з дружиною бачили «і танки, і техніку» та «проїжджали повз бойові дії». Потому вони три дні прожили у Харкові і вирішили вибиратися звідти.

– Вже були активні дії. Недалеко від нашого будинку проїжджала російська військова техніка, і я розумів, що треба терміново виїжджати. Але було дуже страшно, бо ми не розуміли, як можемо виїхати.

На той час компанія Станіслава працювала на одному великому об’єкті поруч із Рівним. Саме тому його родина вирішила їхати сюди. Так само зробили і ще 40 працівників із сім’ями.

Компанія Станіслава виготовляє у Рівному модульні мобільні будинки

– Потім, коли ситуація стабілізувалася, ми вивезли обладнання. Це теж було дуже тяжко і дуже дорого коштувало.

– Важко було знайти транспорт і людей, котрі допоможуть повантажити обладнання у Харкові. Не хотілося ризикувати своїми працівниками, аби вони це робили, коли можливі обстріли. Але це треба було зробити, бо без того обладнання і матеріалів ми не змогли би працювати.

Чоловік каже, що роботи поменшало і тому він вирішив почати створювати актуальні в час війни модульні мобільні будинки.

– Ми робимо і комерційні будинки для підприємств, для заводів: модульні заправки, компресорні, котельні. Однак акцент зараз на модульних будинках для переселенців. 

– Робимо точно такі самі будинки, як стоять у Львові в містечку для переселенців. Тільки наші коштують, мабуть, удвічі дешевше.

Ось так виглядає модульний мобільний будинок ззовні
А так виглядає із середини

Станіслав розповідає, що інформацію про модульні будинки підприємство подало в Рівненську обласну військову адміністрацію та громади області. Розраховують на замовлення.

Ця пропозиція поки що на розгляді. Як відомо Станіславу, в адміністрації нині шукають гроші та локації для розташування модульних будинків.

За словами підприємця, адміністрація допомагає розвитку його будинкового бізнесу.

– Постійно є комунікація. Наприклад, до нас звернулися з адміністрації і запитали, чи потрібні нам додаткові потужності електроенергії. В Харкові, на жаль, такого ні разу не було, щоб нам зателефонували і запитали, чи є в нас достатньо потужності для підприємства.

Чоловік каже, що відкритий до співпраці, вже має замовлення, а в подальшому готовий розширюватись та брати на роботу нових працівників.

– Ми за два місяці зробили дуже багато: відкрили підприємство, зробили торгову марку, отримали сертифікати, ліцензії. Зараз у нас багато проєктів. Ми робимо різні моделі цих будинків і маємо у планах виходити також і на європейський ринок.

Не всі будинки з морських контейнерів. Є й з іншим каркасом

Інші історії підприємців дивіться за тегом: Бізнес воєнного стану


Матеріал створено за сприяння ГО «Львівський медіафорум» у межах проєкту «ЛМФ Підтримка мережі журналістів» 


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте