Проблеми з орендою, проблеми з логістикою, проблеми з продажами авто: ще три історії підприємців у Рівному

Андрій Біланчук (Avtoplus), Володимир Верешко (КТС), Сергій Терентьєв (приватна школа «Світло»)
Джерело
Колаж «Четверта влада», Влад Мартинчук на основі наданих фото і власного фото

«Четверта влада» продовжує серію публікацій про умови роботи бізнесу у Рівному та області під час воєнного стану. У цій публікації про свій досвід розповідають керівники та засновники мережі магазинів мобільної техніки КТС, автосервісної компанії Avtoplus та рівненської приватної школи «Світло».

Усім підприємцям ми ставили три основні запитання:

  • з якими проблеми зіштовхнувся їхній бізнес із початком повномасштабної війни та які рішення застосовують у зв'язку з цим;
  • що ще потрібно і від кого для кращої роботи;
  • що думають і чи користуються податковими послабленнями, які запропонував уряд.

Історію інших бізнесів читайте за тегом: Бізнес воєнного стану

«КТС»: складно із логістикою, ціни не зросли

Директор мережі магазинів електроніки «КТС» Володимир Верешко розповідає, що деякі магазини мережі по Україні не працювали у перші дні після 24 лютого. Потім почалися продажі в основному засобів зв'язку.

– Найбільша проблема з логістикою і асортиментом товару. В нас немає своїх складів, але в постачальників є якраз у Гостомелі та Бучі.

Володимир Верешко каже, що працівників поменшало не критично:

– Мобілізували тих, хто був в запасі. Дівчата виїхали деякі за кордон. Не масово. Ми в основному зосереджені на заході, тут спокійніше.

Володимир Верешко каже, що є проблема з асортиментом товару. Фото надав Володимир Верешко

Стосовно податкових послаблень Володимир Верешко каже: 

– Не зовсім зрозуміло, як перейти на спрощену систему (щоб платити 2% – авт.), якщо наші постачальники цього не роблять.

Але торгівлі стосується інша податкова зміна – скасування мита. 

– Це зменшує вартість товару з-за кордону. Наразі це перекриває інфляція і ріст долара. Ми самі нічого не імпортуємо. Але товар, який ми купуємо в постачальників, не росте в ціні, так, якби міг би, якби було мито і всі податки. Це стримуючий фактор.

Avtoplus привозить автомобілі з-за кордону для українських військових

Власник автосервісної компанії Avtoplus Андрій Біланчук розповідає, що компанія активно допомагає Збройним силам України, забезпечує їх автомобілями.

Компанія займається продажем авто і запчастин до них, а також автосервісом.

Підприємець Андрій Біланчук своїм бізнесом допомагає захисникам. Скриншот із сюжету «Четвертої влади»

– За 2,5 місяці від початку війни ми продали тільки один автомобіль. Це взагалі нічого. Наші клієнти зараз зайняті зовсім іншим, допомагають армії. Зараз ледь-ледь трохи починають прокидатися, телефонувати. Але по автомобільній сфері це поки зовсім нічого, – каже Андрій Біланчук.

– Ми допомагаємо привозити автомобілі для ЗСУ. Я вбачаю у цьому свою місію і соціальну відповідальність.

– Організовуємо швидку логістику, підбір автомобілів. Наші партнери з-за кордону нам їх шукають і ми перевозимо сюди. Те, що нам дарують, ми, відповідно, даруємо. Те, що купуємо, віддаємо безкоштовно.

– Є люди, які звертаються до нас, знаючи, що у нас якісний і швидкий сервіс. Ми деякі авто привозимо під замовлення, але тільки для ЗСУ. Я прошу зараз своїх клієнтів не телефонувати, тобто для приватних потреб ми не веземо автомобілі.

– Наш сервіс працює з першого дня. Ми більшість автомобілів ремонтували для ЗСУ теж безкоштовно. Люди, підприємці, приватні особи їдуть. Сервіс майже на 90% заповнений. Зарплати платимо вчасно по сервісу. Вони перекривають зарплати інших працівників, які займаються продажем авто, бо зараз там великі збитки.

– Я не бачу критичної ситуації в тому, що ми трошки так би мовити «підхудаємо». Зрозуміло, що в мінус ніхто не хоче працювати. Я зараз більшість роблю з того, що потребує армія.

Другу частину циклу дивіться за посиланням: «Важливо, щоб люди не втрачали роботу»: історії трьох рівненських бізнесів, які працюють під час війни (частина 2)»

– Ми переходимо на 2% оподаткування. Але я би дивився, як воно далі буде. Я взагалі за зменшення податків у мирний час. І про це завжди говорив.

– Якщо зменшення податків буде у довгостроковій перспективі, то це ефект дасть. Якщо у цей період, дай бог воно скоро закінчиться, то не знаю чи це глобально вплине. До того ж зараз немає таких оборотів, щоб ті 2 відсотки платити, щоб відчувалась різниця у порівнянні з 5%.

– Не знаю, навіщо для легкових авто зробили нульове мито, коли йде війна. Я би його зробив мінімальним, але щоб гроші платили у бюджет. У мирний час це було б більш актуальніше. Зараз країна більше потребує, ніж ми, особливо у західному регіоні, де більш менш спокійно. 

Андрій Біланчук вважає, що з податками «все має бути прозоро, щоб люди не придумували мінімальних зарплат». 

– Але я позитивно дивлюсь на зменшення оподаткування, до розмитнення – 50/50. Для ЗСУ дуже розумно поступили. Волонтер, людина чи приватний підприємець може дозволити собі купити за 5 тисяч євро джип чи пікап, передати його військовим, в якусь частину, він залишається там. Наприклад, ми привезли близько 60 автомобілів за місяць.

Avtoplus зберігає робочі місця і зарплату для працівників, які захищають Україну. Таких у компанії троє.

– До того ж періодами від кризи до кризи ми заробляємо. Сьогодні втратимо, завтра заробимо – такий принцип. Читав, що середньостатистичний бізнесмен обнуляється за життя 2,5 рази, хоча я б не хотів потрапити у цю статистику.

Питання оренди для приватної школи «Світло» наразі одне з найважливіших

Засновник приватної рівненської християнської школи «Світло» Сергій Терентьєв розповідає, що школа й далі мусить платити за оренду, але наразі не може собі цього дозволити:

– У нашому випадку нам ніхто не скасовує оренду. Ми маємо платити за немалу площу – 240 квадратів. Платити немає чим. Тому ми змушені відмовлятися від оренди приміщення, а як буде далі – незрозуміло.

Сергій Терентьєв каже, що зарплату вчителям продовжують платити. Фото надав Сергій Терентьєв

– Ми працюємо з дітьми, проводимо навчання. Формат навчання змінений повністю, тому що частина вчителів і дітей не в Україні. Треба переходити в онлайн.

– З одного боку, держава робить добру справу, кажучи, що за прострочені платежі не будуть штрафувати. За це дуже дякую. Але ми від початку війни спочатку не працювали, а потім почали працювати у іншому форматі. Відповідно, як сплатити за ці 1,5 місяці, не дуже зрозуміло.

Приватна школа виживає за рахунок батьків та спонсорів.

– Важливе питання – як і коли зможемо повернутися до звичайного формату навчання. В умовах навіть нечастих повітряних тривог вчити дітей малореально, – каже Сергій Терентьєв.

Учителям зарплати наразі виплачують. Частково за рахунок батьків, частково – за кошти спонсорів.

Засновник школи «Світло» позитивно ставиться до пропозицій уряду щодо зменшення податків.

–  Як і більшість українців, ми продовжуємо волонтерити, жертвувати. Зменшення податкового навантаження для нас дуже актуальне. Проте я розумію, що держава воює, їй потрібні гроші на зброю. Але мені складно це оцінити у масштабах держави. Якщо говорити суто про мене, то де можемо, волонтеримо, жертвуємо. Моя бухгалтерка перевела мене з 5% на 2% оподаткування.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі – там оперативна стрічка новин про події російсько-української війни.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте