Історія триває: очільниця рівненського ЦНАПу поновилася на посаді через суд, але міська рада подала апеляцію

Посадовці, які сфабрикували службове розслідування, уникають відповідей

Олександр Третяк (ліворуч) та Ігор Кречкевич (праворуч) уникають спілкуватися з журналістами про звільнення та судову тяганину з Наталією Хомич
Джерело
Колаж на основі фото «Четвертої влади» та фейсбук-сторінок Наталії Хомич та Центру надання адміністративних послуг Рівного

Наталію Хомич звільнили із посади начальниці Рівненського Центру надання адміністративних послуг у жовтні 2021-го. Це зробили після службового розслідування, яке знайшло у роботі жінки надумані порушення.

За сім місяців Наталія Хомич поновилася на посаді через суд. Та міська рада подала апеляцію на це рішення суду. Якщо Хомич виграє, місто має відшкодувати їй зарплату за час вимушеного прогулу. За нашими підрахунками, це більше 200 тисяч гривень.

Ми намагалися запитати у міського голови та причетних до звільнення Хомич – його заступника Ігоря Кречкевича та керівниці справами виконкому Марії Корнійчук, хто повинен відповісти за незаконне звільнення Наталії Хомич і відшкодувати втрачені кошти платників податків.

Звільнили ні за що

Наталія Хомич очолювала Рівненський ЦНАП два роки. У жовтні 2021-го її звільнили. Звільненню передувало службове розслідування, яке почали нібито після скарг на Хомич від відвідувачів ЦНАПу.

Спочатку міському голові поскаржилися керівники комунальних підприємств («Рівнеелектроавтотранс», Шляхово-експлуатаційне управління, Трест зеленого господарства), що державні реєстратори ЦНАПу не реєструють зміни в установчих документах цих підприємств.

За законом, у ЦНАПі цього зробити не можуть, бо підприємства та Центр адмінпослуг мають одного засновника. Тобто реєстратори правомірно відмовили скаржникам.

За це Наталія Хомич отримала першу догану.

У суді Наталія Хомич довела, що її звільнили безпідставно. Тепер триває апеляція. Фото з фейсбук-сторінки Наталії Хомич

Другу догану посадовиці виписали через скарги, зокрема, і наближених до забудовника Романа Куриса людей та мешканців його комплексу «На щасливому» у Рівному. Вони скаржились на роботу електронної черги: нібито чекали довго, скористатись послугами не змогли, бо працівниці пускали людей без черги.  

Детально, хто і за що скаржився, ми розповідали у розслідуванні: «Звільнити посаду для свого представника: методи команди ЄС у Рівному»

Ми писали також про те, як комісія, яка проводила службове розслідування щодо посадовиці, вдалася до перешкоджання журналістській діяльності з ознаками злочину. Нас та інших журналістів не пустили на засідання, де вирішували питання про звільнення Наталії Хомич.

Безпідставне звільнення – суд

Звільнена посадовиця подала до Рівненського окружного адміністративного суду на міського голову та Виконавчий комітет Рівнеради.

У суду вона просила визнати протиправним та скасувати рішення про її звільнення, поновити її на посаді та стягнути з Виконкому гроші за час вимушеного прогулу з 9 жовтня 2021-го і до того, як суд поновить її на посаді.

Суд ухвалив рішення на користь Наталії Хомич. Зокрема, тому, що на реєстраторів ЦНАПу Наталія Хомич не може впливати. А скарги громадян стосовно електронної черги були без дати, коли ті зверталися до Центру.

Суд вказує, що комісія, яка вирішила звільнити Хомич, повинна була перевірити, чи взагалі ці скаржники були зареєстровані у черзі. Але комісія цього не зробила, а лише фактично описала суть скарг. Тобто комісія звільнила Хомич, не розібравшись в обставинах справи.

Через це суд скасував розпорядження про догану Наталії Хомич і постановив поновити її на посаді та виплатити їй середній заробіток за вимушені прогули від 9 жовтня до 4 травня. Рішення суду у частині про поновлення на посаді та виплату середнього заробітку за місяць прогулу суд постановив виконати негайно.

Тому 13 травня 2022-го Наталія Хомич знову стала керувати ЦНАПом. 30 тисяч гривень – середній заробіток за місяць прогулу їй вже нарахували. Це нам підтвердила сама Хомич та у відповідь на запит від міської ради. 

Апеляція і мовчання відповідальних

Чи відшкодують посадовиці решту грошей, поки не відомо, бо триває апеляція. Орієнтовно їй мають відшкодувати ще 180 тисяч на додачу до вже виплачених тридцяти.

9 червня Восьмий апеляційний адміністративний суд, що у Львові, зареєстрував апеляційну скаргу міського голови Олександра Третяка на рішення суду поновити Хомич на посаді. Розгляд апеляційної скарги вже почався.

Мер Рівного Олександр Третяк не хоче давати відповіді рівнянам на питання відповідальності за сфабриковані службові розслідування у справі Хомич

Ми вирішили запитати в Олександра Третяка, його заступника Ігоря Кречкевича та керуючої справами Рівненського міськвиконкому Марії Корнійчук, які брали участь у звільненні посадовиці, хто повинен відповідати за безпідставне звільнення Наталії Хомич і хто з них готовий понести цю відповідальність.

Зокрема, коли незаконно звільнений працівник повертає свою зарплатню за час вимушеного прогулу, структура, яка виплатила йому гроші, може через суд стягнути їх з людини, яка звільнила працівника.

За один місяць вимушеного прогулу Наталії Хомич нарахували та виплатили 30 тисяч гривень. Ймовірну таку ж суму їй заплатять за інші місяці, їх ще 8. Тобто, якщо вона виграє справу, то мусить отримати ще ймовірно 210 тисяч гривень.

Заступник міського голови Ігор Кречкевич брав участь у фабрикації службового розслідування щодо Хомич

Спілкуватися про справу Наталії Хомич не хоче ні міський голова, ні його заступник, ні керуюча справами міськвиконкому. Перших двох ми зустріли на сесії міської ради 8 липня. Олександр Третяк зовсім нічого не відповів, а Ігор Кречкевич відмовився відповідати. Можна побачити на відео нижче, як вони уникають відповідати на незручні питання.

Марія Корнійчук на сесію не прийшла, тому ми хотіли відвідати її на роботі. Але до її кабінету та навіть на поверх ми не змогли зайти. До нас вийшла комунікаційниця міської ради Ірина Ничипорук, яка повідомила, що посадовиця не має часу для спілкування із нами зараз, а відповідь на наше запитання зможе надати після рішення апеляції.

Нагадаємо, ось так керуюча справами міськвиконкому Марія Корнійчук перешкоджала роботі журналістів на комісії, яка звільнила Наталію Хомич.

Сатиричний відеопереказ матеріалу:

 

Дивіться продовження: Спроба №2: чому керівницю рівненського ЦНАПу знову звільнили


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте