Кандидат на штраф: нардеп Роман Іванісов місяць не з'являється на засіданнях парламенту

Як казав нардеп раніше, він на лікарняному
Джерело
Фото з фейсбук-сторінки Слуга народу - Іванісов Роман - Округ 153

За інформацією від Комітету виборців України, Роман Іванісов у лідерах серед депутатів, які не реєструвалися у парламенті цього місяця. Нардеп перестав відвідувати засідання, коли у медіа з'явилась інформація про його судимість за зґвалтування у 90-тих. Після цього Роман Іванісов казав, що він на лікарняному і мандат складати не планує. 

Інформація про те, що нардеп не реєструвався у Раді увесь грудень, є у його профілі на сайті Верховної ради. 

Володимир Зеленський у листопаді пообіцяв, що «змусить цю людину скласти мандат», якщо підтвердятиться судимість Іванісова. Минув місяць, судимість підтвердилась, але обіцянку президент так поки й не втілив. «Четверта влада» звернулася до Офісу Президента за коментарем щодо цих слів. Наразі відповіді не отримали.

Окрім Романа Іванісова, нульові показники голосувань у Любові Шпак («Слуга Народу») та Віталія Данілова («Батьківщина»). Причини відсутності нардепів на сайті ВРУ немає.

Також у списку депутатів, які майже не голосували: Антон Яценко («За майбутнє»), взяв участь в 0,19% голосувань; Вадим Столар (ОПЗЖ), 7%; Ігор Палиця («За майбутнє»), 9%; Олександр Абдуллін («Батьківщина»), 9%; Андрій Деркач (позафракційний), 9%.

Всього у грудні відбулося 532 голосування. 51 народний депутат взяв участь лише в половині голосувань Ради.

У жовтні президент підписав проєкт змін до Закону «Про статус народного депутата», який запровадив штрафи за прогули нардепів. Згідно зі змінами, народний депутат має проголосувати не менше ніж 70% від загальної кількості голосувань на місяць.

Чи брав нардеп участь у голосуванні, фіксує електронна система. Ця інформація оприлюднюються за кожний день пленарних засідань на сайті Верховної Ради та на особистій сторінці народного депутата на цьому ж сайті.

Якщо депутат проголосував менше ніж 70% разів за місяць, йому не виплатять зарплатню. Щоб цей механізм спрацював, має бути розпорядження від Голови Верховної Ради України. Його спікер видає на підставі рішення комітету, який стежить за депутатською етикою.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте