Карауш Андрій Петрович

Фото за 9 вересня 2022 року
Джерело
«Четверта влада», Влад Мартинчук

Голова Рівненської обласної ради з 12 серпня 2022 року. Член політичної партії «Слуга народу».

Біографія

Народився 11 листопада 1976 року у місті Новоукраїнці Кіровоградської області. Нині живе у Рівному.

Освіта 

У 1992 році з відзнакою закінчив 9 класів у Новоукраїнській ЗОШ №3. Про це йдеться у біографічній довідці на сайті Рівнеоблводоканалу.

З 1992 по 1995-й за спеціальністю «Бюджетний облік» навчався у Чернігівському юридичному коледжі. Отримав диплом з відзнакою молодшого спеціаліста.

З 1995 по 1996 рік проходив дійсну строкову службу в спеціальних моторизованих військових частинах міліції внутрішніх військ МВС України, військова частина – 3037 (Донецьк).

З 1998 по 2003-й навчався у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут». Спеціальність – «Правознавство», кваліфікація – спеціаліст. Отримав диплом з відзнакою.

З 2003 по 2006 рік за спеціальністю «Фінанси» вчився в Інституті розвитку фондового ринку України Київського національного економічного університету. Став магістром фінансового ринку. 

У 2013-2014 роках навчався у Національному університеті водного господарства та природокористування у Рівному. Здобув кваліфікацію інженера-будівельника з водопостачання та водовідведення.

Кар’єра

Будучи студентом-правником Київського політехнічного інституту, у вересні-грудні 2001 року працював інспектором охорони у київському ПП «Ескорт». За даними YouControl, існує два зареєстровані у Києві підприємства з такою ж назвою.

Одне на той час займалося позавідомчою охороною. Інше – оптовою торгівлею.

Далі кар’єра тоді ще 25-річного Андрія Карауша пов’язалася із сім’єю вже покійного народного депутата України II і III скликань Михайла Ковалка.

Ковалко, як написано у «Вікіпедії», був доктором технічних наук, віцепрезидентом Української нафтогазової академії, членом спостережної ради НАК «Нафтогаз України» та професором Київського політехнічного інституту.

Так, у січні-серпні 2002 року Карауш працював юрконсультантом в Українському громадському благодійному фонді соціального захисту працівників нафтогазової промисловості, їх сімей та пенсіонерів.

Співзасновники фонду – подружжя Михайла і Таїсії Ковалків.

Також Андрій Карауш разом із Таїсією Ковалко досі є співвласниками ТОВ «Експертно-аналітичний центр Ексан». Основний вид діяльності – «інші види діяльності у сфері розроблення програмного забезпечення».

Таїсія Ковалко під час відкриття авдиторії в КПІ на честь її чоловіка. Фото – скриншот із газети Київського політехнічного інституту

З серпня 2002 по листопад 2004 року Андрій Карауш був юрисконсультом ТОВ «Центр науково-технічних інновацій Української нафтогазової академії» у Києві. В аналітичній платформі YouControl вказано, що засновником товариства з 2007 по 2021 рік був син Михайла Ковалка Олександр.

«Наші гроші» писали, що Олександр Ковалко був заступником голови правління НАК «Нафтогаз України», а також є зятем Анатолія Кінаха, колишнього прем’єр-міністра України за часів Леоніда Кучми. «Обозрєватєль» у липні 2022 року писав, що Олександр Ковалко загинув на фронті.   

У «Наших грошах» зазначають, що у квітні 2004 року Кіровоградська міська рада надала «Центру науково-технічних інновацій Української нафтогазової академії» на 25 років в оренду майновий комплекс державного комунального підприємства теплових мереж «Кіровоградтеплоенерго». Через кілька місяців ТОВ створило дочірнє підприємство «Кіровоградтепло», якому передало це майно в оренду.

Саме у цьому дочірньому підприємстві продовжив трудову діяльність Карауш: з листопада 2004 по липень 2006 року він був там заступником директора з правових питань та економічної безпеки і заступником директора по роботі зі споживачами. А з 2008 по 2011-й працював директором.

– Як ви познайомилися із сім’єю Ковалків? – запитуємо в Андрія Карауша.

– Я знайомий із сімʼєю Ковалків зі студентських років, працював юрисконсультом в їх структурах. Я залишаюсь засновником ТОВ «ЕАЦ Ексан» 10%, але ніякого зв’язку протягом 20 років з цим ТОВ не маю, ніяких вкладів і участі не приймав.

З липня 2006 по квітень 2007 року Андрій Карауш працював заступником директора з комерційної діяльності у ТОВ «Водне господарство» у Кіровограді (колишня назва міста Кропивницького. – Ред.).

А з квітня 2007 по серпень 2008-го був там директором.

З березня 2008 по лютий 2018 року вказаний керівником кіровоградського приватного підприємства «Інвестиційно-промислова компанія “Альянс-інтелект”».

За даними аналітичної платформи YouControl, у 2008 році підприємство мало вид економічної діяльності «Технічне обслуговування та ремонт автомобілів». Однак у 2016 році його основним видом діяльності було вже виробництво інших харчових продуктів, не віднесених до інших угруповань.

Після Карауша керувати підприємством став Сульжик Павло Васильович. Він є власником ТОВ «Акваінтех Україна». Саме у цього товариства у 2016 році Рівнеоблводоканал, який тоді вже очолював Андрій Карауш, купив деталі для водогінних мереж із переплатою у понад пів мільйона гривень.

З грудня 2010 по грудень 2012 року Карауш керував організацією «Кіровоградська обласна організація роботодавців підприємств житлово-комунальної галузі “Житло-Кіровоград”». Серед співзасновників – ДП «Кіровоградтепло».

З липня 2011 по травень 2012-го у «Кіровоградтеплі» Карауш був заступником директора з фінансових та економічних питань.

Із червня 2012 по серпень 2022 року він був директором Рівненського обласного виробничого комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства «Рівнеоблводоканал».

Для «Четвертої влади» Карауш відповів, що його на посаду призначив голова Рівненської ОДА, бо в Кропивницькому (тоді ще Кіровограді) він керував подібними підприємствами – ТОВ «Водне господарство» та ДП «Кіровоградтепло».

– Я був запрошений для виведення Рівнеоблводоканалу з кризового стану. Я, молода, амбітна людина, погодився і переїхав на роботу у Рівне. Рекомендував на цю роботу мене тодішній міський голова Рівного Володимир Хомко. У подальшому зі мною ще тричі переукладали контракт, двічі Рівненська обласна рада на конкурсній основі – у 2016 та 2019 роках. 

– Як Володимир Хомко про вас дізнався? Ви були знайомі раніше? – «Четверта влада».

– З Хомком були знайомі з часів, коли він працював у міністерстві і відповідав за галузь водопостачання і водовідведення, він знав усіх керівників водоканалів в Україні.

Політична діяльність

У 2014 році балотувався до Верховної Ради 8-го скликання. Був самовисуванцем по 152 виборчому окрузі (Рівне). Тоді довіреною особою для себе обрав дружину Юлію Карауш. Нардепом не обрали.

Завдання, які Андрій Карауш обіцяв реалізувати у 2014 році, тоді оприлюднили на сайті «Рівне ракурс»  

У 2018 від Рівнеоблводоканалу увійшов до складу басейнової ради річки Прип´яті. Ця рада діє на території Житомирської, Волинської, Рівненської, Хмельницької, Тернопільської, Київської та Львівської областей. Одне із завдань ради – сприяння забезпеченню інтегрованого управління водними ресурсами в межах суббасейну Прип’яті.

У 2020 році від партії «Слуга народу» став депутатом Рівненської обласної ради 8-го скликання.

У грудні 2020 року став членом постійної комісії облради з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

12 серпня 2022 року став головою Рівненської обласної ради 8-го скликання. За його призначення проголосували 45 депутатів із 48, які взяли участь у голосуванні. Відтоді Карауш перестав входити до комісії з питань екології і очолювати фракцію «Слуга народу» в обласній раді.

Також на сайті ради його вказують членом політради Рівненської обласної організації політичної партії «Слуга народу».

Андрій Карауш отримав від голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука посвідчення голови Рівненської облради. Фото – з сайту Рівненської обласної ради
Андрій Карауш разом з головою парламентської фракції «Слуга народу» Давидом Арахамією. Карауш опублікував це фото у день вручення йому посвідчення голови обласної ради (18 серпня 2022 року)
Андрій Карауш та голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк. Фото – з фейсбук-сторінки Карауша (18 серпня 2022 рік)

Громадська діяльність

Із серпня 2010 року Андрій Карауш – голова ради Кіровоградської обласної громадської спортивної організації «Футбольний клуб “Альянс”». Є ініціатором та меценатом проведення щорічного дитячого футбольного турніру «Кубок мрії» у Кропивницькому.

З вересня 2010 по липень 2012-го був головою ради «Кіровоградської  обласної організації роботодавців підприємств житлово-комунальної галузі ”Житло – Кіровоград”».

З липня 2014 по листопад 2016 року – головою ради Рівненської обласної організації роботодавців підприємств житлово-комунальної галузі «Комунальна Рівненщина».

Обидві організації наразі – у стані припинення.

У грудні 2016 року Андрій Карауш став членом виконавчого комітету Рівненської міської ради.

Крім того, у біографічній довідці Карауш вказаний експертом Всеукраїнської асоціації приватних інвесторів житлово-комунальної галузі.

На власній сторінці у фейсбуці Карауш зазначив, що працює у благодійній організації «Ukraine For Heroes». Цей рух у Рівному започаткували 6 лютого 2022 року нардеп Олександр Ковальчук та депутатка Рівненської міської ради Олександра Коваленко. Його створили на базі та у партнерстві з Центральною міською лікарнею.

Відзнаки та нагороди

У 2009 році за наказом міністра з питань житлово-комунального господарства України Карауша нагородили нагрудним знаком «Почесний працівник житлового-комунального господарства України ІІ ступеня».

У 2016 році – почесною грамотою Рівненської обласної ради.

У березні 2019 року президент Петро Порошенко дав йому почесне звання «Заслужений працівник сфери послуг України».  

Родина

Батьки Марія та Петро Карауші померли.

Дружина – Карауш (Решетило) Юлія Володимирівна. Народилася 18 липня 1988 року. Родом – із селища Нові Санжари на Полтавщині, про це нам розповів Андрій Карауш.

У липні 2015 року зареєструвалася підприємницею. За ФОПом вказано два види діяльності: «роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах» і «діяльність страхових агентів і брокерів» (дані – з YouControl).

У листопаді 2015 році отримала ліцензію на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

За даними з YouControl, у 2016 році Юлія Карауш була засновницею приватного підприємства «Комерційна фірма “ЮВК Альянс”». NGL media пише, що у цього підприємства у 2017 році Львівтеплоенерго купило насоси, переплативши понад 100 тисяч гривень.

Керівником підприємства до грудня 2018 року був Шпак Сергій Євгенович, він з квітня 2021 по січень 2023 року був ФОПом з роздрібної торгівлі рибою, ракоподібними та молюсками в спеціалізованих магазинах.

Після Шпака підприємством почав керувати Деркачов Руслан Сергійович. Тоді підприємство переназвали в «Альянс-БВ». Сам Деркачов з 2018 по 2020 рік був ФОПом з неспеціалізованої оптової торгівлі.

Подружжя Караушів. Фото – з фейсбук-сторінки голови обласної ради

Юлія Карауш є співвласницею ТОВ «Панакея фарма». Крім неї, фірма належить ще й дружині рівненського забудовника Романа Куриса – Олені Курис. За даними з YouControl, раніше в засновниках був і сам Андрій Карауш.

– Як ви познайомилися з Оленою Курис? Як почали спільно вести бізнес? Які у вас стосунки з Романом Курисом? – «Четверта влада». 

– ТОВ «Панакея фарма» жодного дня не працювало, що легко перевірити. Я лише виступив засновником, далі частку переуступив своїй дружині. У нас нормальні людські стосунки із сімʼєю Курис, жодних бізнесів ми спільно не ведемо, ТОВ засноване і все.

У 2016 році людина з таким же ПІБ – Карауш Юлія Володимирівна – подала до суду на ТОВ «Сінево Україна», це європейська мережа медичних лабораторій в Україні. Хотіла відшкодування матеріальної та моральної шкоди. Деталей в ухвалі Рівненського міського суду немає: Карауш подала клопотання залишити позов без розгляду.

Ми вирішили уточнити цей момент у самого Карауша.

– Так, у 2016 році моя дружина подавала позов про захист прав споживача до ТОВ «Сінево Україна» за помилково зроблені дослідження, це могло призвести до неправильного лікування внаслідок та непередбачуваних наслідків для здоров’я, була скасована операція, – відповів Андрій Карауш.

NGL media пише, що раніше Юлія Карауш працювала ще й керівницею сектору зовнішніх зв’язків на Рівнеоблводоканалі.

Про Юлію Карауш є згадка і у Єдиному реєстрі боржників: на неї наклали штраф за правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху.

Із допису екскерівниці рівненського ЦНАПу Наталії Хомич зрозуміло, що вони з Юлією Карауш товаришують. Так, у січні 2022 року обидві позували чи то на піжамній вечірці, чи то під час костюмованої фотосесії.

Юлія Карауш та Наталія Хомич. Фото – зі сторінки Наталії Хомич

А на наступній світлині у жіночому колективі в піжамах можна розгледіти і членкиню наглядової ради народного клубу «Верес» Ірину Теслюк.

Фото – зі сторінки Наталії Хомич

Подружжя Караушів виховує двох доньок: Катерину та Мілану. Діти – 2013 та 2019 років народження.

Сестра Карауша – Титенко Тетяна Петрівна. Народилася 1969 року.

Тесть і теща Карауша – Володимир та Валентина Решетили.

– Теща Валентина працює завідувачкою аптечного пункту ПОКП «Полтавафарм», а тесть Володимир – охоронець у ТОВ «Агрофірма 1 травня», – розповів Андрій Карауш.

Нерухомість

Дружині Юлії з грудня 2014 року належить чотирикімнатна квартира на 184,5 квадратів у новобудові на вулиці Клима Савура у Рівному. Вартість, за декларацією, – 775 тисяч 646 гривень (на той час – 51 тисяча 77 доларів).

На сайті Olx є 3 оголошення щодо продажу квартир у будинку, де ця квартира. Власники двокімнатних оцінили їх у 75 тисяч доларів та 119 тисяч 999 доларів, а власниця трикімнатної – у 145 тисяч доларів.

Питаємо про це в Карауша.

– На Olx можуть бути які завгодно ціни. Ми купували майнові права на квартиру у цьому будинку ще на стадії «фундаменту» і двох поверхів. Вартість квартири відповідає договору із забудовником, – відповів голова обласної ради.

У червні 2020 року поряд із цим будинком Карауш купив і гараж на 23 квадрати. Заплатив, за декларацією, 59 тисяч гривень для Груника Івана Степановича. Попередній власник нерухомості був директором Регіональної філії «Львівська залізниця»: у 2021 році подавав декларацію після звільнення.

У 2017 році Андрій Карауш купив у Рівному підвал на 17,5 квадратів, вартість у декларації – 10 тисяч 498 гривень.

– Чому така низька ціна? – «Четверта влада».

– Вартість підвалу визначалась за домовленістю сторін, що і відображено в декларації за відповідний рік.

Має подружжя і дві земельні ділянки у Рівненському районі, обидві – з цільовим призначенням «для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)».

10 соток у Малій Любаші з 2018 року належить самому Караушу. Вартість землі у декларації не вказана: право власності зареєстрували на основі рішення Малолюбашанської сільради.

Натомість 10 соток у Городку у 2014 році купила дружина Юлія. Вартість землі, за декларацією, 57 тисяч 760 гривень.

У лютому 2021 року Юлія Карауш купила офісне приміщення у Рівному. Площа – 70 квадратів. Вартість у декларації – 83 тисячі 500 гривень.

Годинники 

У 2021 році Андрій Карауш показував у декларації два годинники марок Longines та Baume&Mercier за цінами 40 тисяч 75 гривень та 81 тисяча 750 гривень відповідно (з декларації). Власником першого став у березні 2020 року, а другого – у листопаді 2021 року. У 2022 році цих годинників у декларації вже не вказував, як і не вказував дохід від їхнього продажу.

Запитуємо чому.

– Так, у декларації за 2021 рік були зазначені придбані мною годинники. Хоча їх вартість не перевищувала встановлений законом поріг декларування. Відомості про цінну рухому річ повинні бути зазначені у декларації, якщо її вартість перевищує встановлений законом поріг декларування, а саме 100 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року.

– Ці годинники і донині у моїй власності і користуванні, але оскільки поріг декларування їх вартість не перевищує, то я їх не вказував у декларації 2022 року.

Аналізуючи соцмережі Андрія Карауша та інші джерела, ми знайшли, що він у різні роки носив принаймні шість різних годинників.

Так, у липні 2021 року він виставляв фото з годинником, схожим на годинник бренду Festina. Його на сайті «Тік-так» продають за майже 10 тисяч гривень. З цим ж годинником його можна побачити на відео Рівненської обласної ради у квітні 2023 року.

Фото – з фейсбук-сторінки Андрія Карауша

Бренд решти годинників нам з’ясувати не вдалося: якість фото не дозволила знайти їх через спеціальні інструменти пошуку в інтернеті. Тому ми залишаємо фото на сайті й будемо вдячні читачам за підказку, які годинники носить Андрій Карауш.

Джерело: фейсбук-сторінка Андрія Карауша, опублікував у травні 2020 року
Джерело: фейсбук-сторінка Андрія Карауша, опублікував у січні 2023 року. Проте з самого фото можемо припустити, що його зробили наприкінці літа 2022 року: дерева зелені, але подекуди жовтіють
Джерело: Рівненська обласна рада, 21 березня 2023 року. Із цим годинником він також з’являвся у липні 2020 року, вересні 2022 року та червні 2023 року
Джерело: сайт «7 днів», серпень 2022 року
Джерело: фейсбук-сторінка Андрія Карауша, червень 2023 року

Авто

З декларації за 2022 рік, з 30 грудня 2022 року Карауш – власник авто «Шевроле Нива» 2004 року. Вартість авто, за декларацією, 20 тисяч гривень (546 доларів, якщо рахувати за курсом НБУ у грудні 2022 року). Проте ціни на «Авторіа» варіюються від 2 тисяч 383 доларів до 6 тисяч доларів.

– Чому така різниця у ціні? Ви це авто купували для себе? – «Четверта влада».

– У грудні 2022 року я та заступники обласної ради придбали автомобіль «Шевроле Нива» 2004 року. Автомобіль оформлений був у мою власність. Вартість автомобіля визначалась товарною біржою, через яку здійснювалась операція купівлі-продажу цього автомобіля.

– Це авто в подальшому передане військовослужбовцям 225-го окремого батальйону територіальної оборони 127-ї окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних Сил України. Бригада перебуває у складі Регіонального управління «Схід» сил ТрО і з перших годин брала участь в боях за Харків, в харківському контрнаступі ЗСУ.

Авто «Шевроле Нива», яке передали на фронт. Фото з фейсбук-сторінки Рівненської обласної ради

За місяць після того, як Андрій Карауш став головою Рівненської обласної ради, сім’я Караушів розбагатіла на ще один автомобіль. Дружина Юлія із 28 вересня 2022 року – власниця кросовера «Мерседес-Бенц GLE 350DE» 2022 року.

Задекларована вартість автомобіля – 3 мільйони 185 тисяч 436 гривень (близько 87 тисяч 100 доларів).

«Мерседес Бенц» GLE 350DE 2022 року. Ілюстративне фото з сайту «Авторіа»

У власності Андрія Карауша, за нашими даними, є ще 2 автомобілі: «Форд F-150» 2007 року та «Хюндай Туксон» 2006 року. Їхнім власником голова обласної ради став у 2023 році.

Власником Форду став у лютому 2023 року. На «Авторіа» таке авто в середньому оцінюють у 21 тисячу доларів.

На «Авторіа» є 3 оголошення про продаж «Форд F -150» 2007 року. Там ціни за таке авто – 20 тисяч 900 доларів, 20 тисяч 200 доларів та 22 тисячі доларів

Натомість власником Хюндаю він став у квітні. На «Авторіа» ціни варіюються від 3 тисяч 600 доларів (після ДТП) до 9 тисяч 900 доларів

Хюндай Туксон 2006 року. Ілюстративне фото з «Авторіа»

У 2021 році Андрій Карауш не декларував жодного авто. За рік до того, у 2020 році, його «Мерседес Бенц CLS 350» 2012 року згорів на вулиці Клима Савури.

Це сталося у період його балотування до обласної ради, у «день тиші» перед місцевими виборами. Карауш поєднав цю ситуацію зі своєю політичною діяльністю.

Зараз у «Кабінеті водія» немає інформації, що Карауш є власником цього автомобіля.

Обгоріле авто Андрія Карауша. Фото – з сайту «7 днів»

Ми поцікавилися у Андрія Карауша про деталі розслідування підпалу.

– Справу про підпал мого автомобіля розслідувала поліція. Мені невідомо про затримання підозрюваного чи підозрюваних, а також про притягнення до відповідальності винних в цьому злочині. Тому не відомо і про мотиви вчинення підпалу, – відповів Карауш.

З 2009 року по грудень 2018-го ексголова Рівнеоблводоканалу був ще й власником «Кіа Соренто 2,5D 5AT4» 2009 року. Продав авто за 282 тисячі гривень для ТОВ «Автолюкс-Костопіль».

Щодо цього автомобіля є інформація у реєстрі судових рішень. У 2018 році інспектор поліції постановою оштрафував Карауша на 425 гривень: за кермом «Кіа Соренто» він проїхав на червоне світло у місті Смілі на Черкащині. У Рівненському міському суді цю постанову скасували.

Доходи 

Дані з декларації за 2016 рік

Андрій Карауш

  • 314 тисяч 834 гривні – зарплата отримана за основним місцем роботи;
  • 113 тисяч гривень – заощадження готівкою.

Юлія Карауш

  • 276 тисяч 809 гривень – дохід від підприємництва;
  • 250 тисяч гривень – заощадження готівкою.

Дані з декларації за 2017 рік 

Андрій Карауш

  • 689 тисяч 354 гривні – зарплата за основним місцем роботи;
  • 20 тисяч доларів – заощадження готівкою.

Юлія Карауш

  • 614 тисяч 559 гривень – дохід від підприємництва;
  • 20 тисяч доларів – заощадження готівкою. 

Дані з декларації за 2018 рік

Андрій Карауш

  • 831 тисяча 231 гривня – зарплата за основним місцем роботи; 
  • 282 тисячі гривень – дохід від продажу автівки для ТОВ «Автолюкс-Костопіль»; 
  • 1 тисяча 283 гривні – подарунок у негрошовій формі від Рівненської обласної ради;
  • 70 гривень – подарунок у негрошовій формі від профспілки Рівнеоблводоканалу;
  • 1 тисяча гривень – подарунок у грошовій формі від Рівненської обласної організації професійної спілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення;
  • 2 тисячі 700 гривень – додаткове благо від Рівнеоблводоканалу;
  • 50 тисяч доларів – заощадження готівкою;
  • 300 тисяч гривень – заощадження готівкою. 

Юлія Карауш 

  • 843 тисячі 15 гривень – дохід від підприємництва;
  • 30 тисяч доларів (дані із виправленої декларації) – заощадження готівкою.

Дані з декларації за 2019 рік

Андрій Карауш

  • 1 мільйон 5 тисяч 240 гривень – зарплата від «Рівнеоблводоканалу»;
  • 109 гривень – подарунок у негрошовій формі від професійної спілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України;
  • 500 гривень – подарунок у грошовій формі від Рівненської обласної організації професійної спілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення; 
  • 2 тисячі 329 гривень – додаткове благо від Рівнеоблводоканалу;
  • 3 тисячі гривень – виплати та відшкодування від профспілки Рівнеоблводоканалу;
  • 82 гривні – подарунок у негрошовій формі від профспілки Рівнеоблводоканалу;
  • 4 тисячі 650 гривень – страхові виплати від Рівненської дирекції приватного акціонерного товариства «Українська пожежно-страхова компанія»; 
  • 190 гривень – подарунок у грошовій формі від «Універсал Банку»;
  • 952 гривні – зарплата за сумісництвом від Національного університету водного господарства та природокористування;
  • 75 тисяч доларів – заощадження готівкою; 
  • 210 тисяч гривень – заощадження в «Укрексімбанку».

Юлія Карауш

  • 107 тисяч 188 гривень – дохід від зайняття підприємницькою діяльністю;
  • 14 тисяч 620 гривень – державна та соціальна матеріальна допомога;
  • 19 тисяч 192 гривні – лікарняні по вагітності і пологах; 
  • 30 тисяч доларів – заощадження готівкою;
  • 300 тисяч гривень – заощадження готівкою.

Дані з декларації за 2020 рік

Андрій Карауш 

  • 1  мільйон 45 тисяч 856 гривень – зарплата у Рівнеоблводоканалі;
  • 1 тисяча гривень – подарунок грошовій формі від Рівненської обласної організації професійної спілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення; 
  • 1 тисяча 524 гривні – додаткове благо від Рівнеоблводоканалу; 
  • 1 тисяча 382 гривні – виплати та відшкодування від профспілки Рівнеоблводоканалу;
  • 699 тисяч 213 гривень – страхові виплати від ПРАТ «СК ”Арсенал страхування”»;
  • 557 гривень – зарплата за сумісництвом від Національного університету водного господарства та природокористування;
  • 95 тисяч доларів – заощадження готівкою;
  • 120 тисяч гривень – заощадження в «Укрексімбанку».

Юлія Карауш

  • 42 тисячі 521 гривня – дохід від підприємництва;
  • 10 тисяч 320 гривень – державна та соціальна матеріальна допомога;
  • 42 тисячі доларів – заощадження готівкою;
  • 210 тисяч гривень – заощадження готівкою.

Дані з декларації за 2021 рік 

Андрій Карауш

  • 1 мільйон 19 тисяч 903 гривні – зарплата від Рівнеоблводоканалу;
  • 3 тисячі 97 гривень – додаткове благо від профспілки Рівнеоблводоканалу;
  • 115 тисяч доларів – заощадження готівкою;
  • 68 тисяч 558 гривень – заощадження в «Укрексімбанку».

Юлія Карауш

  • 71 тисяч 601 гривня – дохід від підприємництва;
  • 10 тисяч 320 гривень – державна та соціальна матеріальна допомога;
  • 21 тисяча 600 гривень – дохід від надання майна в оренду. 
  • 45 тисяч доларів – заощадження готівкою; 
  • 310 тисяч гривень – заощадження готівкою. 

Дані з декларації за 2022 рік 

Андрій Карауш

  • 1 мільйон 82 тисячі 150 гривень – зарплата від Рівнеоблводоканалу;
  • 447 тисяч 417 гривень – зарплата від Рівненської обласної ради;
  • 18 тисяч гривень – дохід від надання майна в оренду для Донець Людмили Миколаївни. Людина з таким же прізвищем, іменем та по батькові є ФОПом з вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур. Реєстрація – у місті Новоукраїнці, звідки родом і сам Карауш.
  • 300 гривень – додаткове благо від профспілки Рівнеоблводоканалу;
  • 75 тисяч доларів – заощадження готівкою;
  • 1 тисяча 335 доларів – заощадження в Укрексімбанку; 
  • 200 тисяч 163 гривні – заощадження в Державному експортно-імпортному банку України;
  • 185 гривень – проценти у Державному експортно-імпортному банку України;

Юлія Карауш

  • 1 мільйон 274 тисячі 225 гривень – дохід від підприємництва;
  • 6 тисяч 20 гривень – державна та соціальна матеріальна допомога;
  • 18 тисяч гривень – дохід від надання майна в оренду; 
  • 5 тисяч доларів – заощадження готівкою;
  • 500 тисяч гривень – заощадження готівкою;
  • 1 тисяча 335 доларів – заощадження в Державному експортно-імпортному банку України; 
  • 185 гривень – проценти в Державному експортно-імпортному банку України; 

– У 2022 році ви отримали 18 тисяч гривень доходу від надання майна в оренду для Донець Людмили Миколаївни. Яке саме майно ви дали в оренду? Просто ми знайшли, що людина з таким же ПІБ є ФОПом з вирощування зернових культур. І зареєстрована вона в Новоукраїнці. Але за вашими деклараціями, ви не маєте майна в Новоукраїнці, – запитуємо у Карауша. 

– Після смерті моєї матері у квітні 2022 року я набув право на спадщину: два земельні паї – 7 гектарів, які розташовані в Новоукраїнській ОТГ Кіровоградської області, де я народився і де проживали мої батьки. Тому отримав виплату за 2022 рік від орендаря цих земельних паїв. Ці паї будуть відображені у декларації за 2023 рік, оскільки проходили процедури набуття спадщини у мою власність.

Чим «прославився»

Як пише «Суспільне», під час обговорення кандидатури Карауша на посаду голови Рівненської обласної ради депутат Роман Стасюк запитав, чи братиме він премії під час воєнного стану. Той відповів: «Моя премія буде йти на Збройні сили».

Однак за рік після обрання – на сесії, де мав прозвучати звіт голови – Стасюк запитав, що у Карауша сталося, якщо він взяв матеріальну допомогу на покращення соціально-побутових умов. На прохання Карауша Стасюку вимкнули мікрофон. На запитання голова так і не відповів.

Також Андрій Карауш не розпорядився провести службове розслідування щодо закупівлі майже п’яти тисяч кілограмів шоколадних цукерок для дітей переселенців. Їх у грудні 2022 року купив Рівненський обласний центр з надання соціальних послуг. Купив без конкурсу та за майже мільйон гривень. Однак багатьом дітям цукерки так і не дісталися. А ті, кому все ж пакунки дали, отримали їх меншими за вагою і ще й частково з льодяниками всередині.

Через цю закупівлю керівника центру Валерія Стасюка могли б відсторонити від посади. Та для цього обласна рада мала б розпочати службову перевірку.

Зробити це можна було б за розпорядженням голови обласної ради. Проте Карауш цього не зробив, а на запитання журналістки про причину не відповів – сказав надсилати інформаційний запит.

Андрій Карауш потрапляв у скандали, і коли працював директором «Рівнеоблводоканалу». Так, у 2016 році водоканал купив поворотний затвор у підприємства, яке належить до групи російського холдингу.  А у 2018 році комунальне підприємство сприяло виграшу на торгах щодо закупівлі пального комерційній компанії.

Стежте за матеріалами «Четвертої влади» за тегом Андрій Карауш


Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері та на нашу імейл розсилку. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте