«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user torbich
журналіст, редактор

«Коліна прострелю»: пост Вікторії Шинкаренко підбурив ветерана на злочинні погрози журналісту

Директорка комунального закладу «Будинок ветеранів» Віта Шинкаренко на сесії Рівненської міської ради. Фото «Четвертої влади» (Влад Мартинчук)

– Якщо попадешся мені коли небудь – коліна прострелю.

– Доброго дня, а в чому проблема?

– Дивись фото зверху, любітєль 23-го фєвраля.

Скрини можна відкрити в новому вікні для збільшення

Погрози

Такі погрози отримав журналіст Агенції журналістських розслідувань «Четверта влада» Дмитро Домащук від популярного в мережі (за кількістю публікацій про нього) ветерана АТО, учасника бойових дій, сапера, свободівця Фатєєва Анатолія Вікторовича 1963 року народження, мешканця Кам’янського Дніпропетровської області (в мережі Анатолий Фатеев), який на російсько-українській війні у 2015-му втратив обидві ноги.

На таку погрозу зі сторінки ветерана фактично підбурила маніпулятивна публікація, з метою дискредитувати журналіста, на своїй сторінці у фейсбук директорки рівненського комунального закладу «Будинок ветеранів» Віти Степанівни Шинкаренко, більш відомої у Рівному як «волонтерка Вікторія Шинкаренко» (посилання на скачаний файл з цим постом з коментарями станом на пізній вечір суботи 20 січня).

Ось скрин із фейсбук-сторінки Дмитра Домащука за березень 2022 року, який Віта Шинкаренко маніпулятивно і без пояснень використала у своїй публікації:

Віта Шинкаренко публікує в себе на сторінці у фейсбуку цей скрин без пояснень. Серед її підписників – чимало бійців і ветеранів російсько-української війни. Журналіст «Четвертої влади» Дмитро Домащук, який займається розслідуванням, за гіпотезою про ймовірний непрозорий збір коштів рівненських благодійників, опинився під її оббріхуванням у скаргах і хамстві та маніпуляції щодо прихильності до святкування дня російської армії. Іронія в тому, що Дмитро Домащук має офіційну картку волонтера і теж збирає кошти для допомоги бійцям сил оборони

Про те, що на цей маніпулятивний скрин повелися, можна побачити як із погрози вище, так і з окремих коментарів під постом Віти Шинкаренко, які вона не спростовує.

Зокрема зауваження Андрєя Друзенка – «успєшнава прєдпрініматєля, бізнесмена, прєзідєнта строітєльного холдінга»:

Андрєя Друзенка Віта Шинкаренко теж ввела в оману, але коли він отримав достовірну інформацію, то не написав вибачення
«Знакомтєсь, успєшний прєдпрініматєль...», який говорить швидше, ніж думає, і не перепрошує за помилку. Андрій Друзенко колись був учасником школи журналістських розслідувань «Четвертої влади», але схоже «успєшний прєдпрініматєль» в ньому переміг критично мислячого громадянина

А ось пост Дмитра Домащука, з якого ці фото, про засудження фірм Японії, Швеції та Німеччини, які працюють в росії і вітають агресора з «Дньом арміі і Дньом пабєди»:

Посилання на цей допис

Що трапилося, і чому, на мою думку, Віта Шинкаренко це зробила

«Четверта влада» ще з 2022 року, коли декларації посадовців були закриті і виникали скандали з високими преміями, почала публікувати серію матеріалів про зарплати різних посадовців, в тому числі керівництва комунальних підприємств та установ Рівненської міської ради.

Після публікації про зарплати керівниці «Будинку ветеранів» Віти Шинкаренко до «Четвертої влади» звернувся рівненський ветеран.

Він прислав фото банки з написом «Будинок ветеранів» і коментарі до нього:

Ветеран (орфографія майже повністю збережена): «Це коротко про доходи будинку ветеранів. А чи має право комунальний заклад збирати кошти? Чи і як обліковуються ці кошти. Таких банок по місту дужеее багато, цю зняв у «Велмарті», всі магазини «Сім 23» і ще, ще, ще».
«Ви ж розумієте, що по факту це неучтенка. Невідомо скільки таких банок як по Рівному, а може і по районах. Як і хто їх збирає, як проходе рахування, як оприходуються. Яким чином комунальний заклад відчитується. З другої сторони банки є маленька наклейки від громадської організації «Дар», але банки повернуті до людей саме цією стороною, де написано будинок ветеранів».
«А правоохоронні органи чомусь будинок ветеранів обходять стороною. Дуже цікаво, що за мохната лапа її гріє».
Далі ветеран описує різні, на його думку зловживання пані Шинкаренко, але оскільки ми їх не перевірили, то про них не писатимемо. А от що це за банки, і наскільки прозора з них звітність, «Четверта влада» почала перевіряти. За що і отримала хвилю ненависті і погроз від прихильників пані Шинкаренко чи просто від  людей, яких вона ввела в оману

Журналісти «Четвертої влади» звернулися і письмово, і телефоном ще в грудні 2023 року до Віти Шинкаренко, щоб почути про те чи є якісь звіти за цей публічний збір коштів.

Вона відповіла, що «Будинок ветеранів», який вона очолює, не має стосунку до цих банок, а тому нам потрібно звернутися до громадської організації «Допомога армії Рівне» (яку вона також очолює. – Авт.).

Ми звернулися до ГО «Допомога армії Рівне» (телефоном, у фейсбуку, Укрпоштою), але відповіді досі не отримали.

Зате отримуємо відповіді від супермаркетів про те, що Вікторія Шинкаренко звернулася до них з проханням розмістити банки для збору коштів на армію і обіцяла оприлюднювати звіти з цих зборів. Про це детальніше буде у нашому розслідуванні, якому наразі перешкоджає пані Шинкаренко.

Наша робота – викривати шахраїв і злодіїв, тож ми почали її виконувати – перевіряти чи справді кошти, які збирають в банки в супермаркетах і магазинах, під ім'ям «Будинку ветеранів» і ГО «Допомога армії Рівне», належним чином обліковані та передані на ті потреби, на які їх анонсували.

Але замість чітких відповідей від Віти Шинкаренко і людей, які з нею працюють, ми отримували спочатку ухиляння від спілкування і пояснень, а потім публічне оббріхування і дискредитацію.

Також Віта Шинкаренко почала спроби дискредитації ще однієї нашої журналістки, яка працює над темою прозорості збору коштів – Валентини Панюк. Журналістка добилася того, що територіальна громада в колишньому Гощанському районі, де вона має фейсбук-групу і відстоює права мешканців, прийняла програму на підтримку ЗСУ. Про це буде в окремому матеріалі. Але пані Шинкаренко, не розібравшись, почала цькувати журналістку словами її опонентів.

«Четверта влада» продовжує збирати матеріали для перевірки доброчесності збору коштів рівнян не зважаючи на ненависть і погрози з боку прихильників пані Шинкаренко.

Хто має вибачитися

На мою думку, погрози ветерана мають ознаки злочину «Погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна щодо журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності» (частина 1 статті 345-1 Кримінального кодексу України – до трьох років позбавлення волі).

А підбурює до цього – Віта Шинкаренко – посадова особа комунального підприємства Рівненської міської ради.

Якщо хтось із більш адекватних побратимів ветерана перекаже йому прохання вибачитися за помилку і погрозу перед журналістом – ми не ініціюватимемо заяви про злочин.

Від Віти Шинкаренко «Четверта влада» влада досі чекає відповіді на запит або пояснення чому вона відмовляється надавати копії всіх актів вилучених коштів з банок, які наповнюють рівненські благодійники. А також доказів їх витрати за призначенням.

Нижче – лінк на донати силам оборони для організації, якій ми довіряємо.

P.S. Вранці 23 січня ветеран вибачився в особисті повідомлення Дмитру Домащуку.


Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте