Кримінальна закупівля соків до пунктів незламності у Рівному: справу передали до суду

Ексдиректора департаменту економічного розвитку Рівненської міської ради Володимира Липка судитимуть у ще одній справі про закупівлю
Джерело
Колаж «Четвертої влади» (Влад Мартинчук) на основі власних фото та фото із сайту «azum.ua»

Як встановило слідство, сума завданих міському бюджету збитків становить 1 мільйон 45 тисяч 800 гривень. Справу про «соковитий мільйон» ексначальника рівненського міського департаменту економічного розвитку передали до суду. Нагадуємо подробиці купівлі соків за завищеною вартістю.

Слідчі слідчого управління рівненської поліції скерували до суду матеріали кримінального провадження щодо екскерівника департаменту економічного розвитку Рівнеради Володимира Липка.

Про це у телеграм-каналі повідомила пресслужба поліції.

У грудні 2022 року Департамент економічного розвитку закупив продукти до рівненських пунктів незламності. Ними у випадку нападу росіян зі сторони Білорусі або довготривалого блекауту мали годувати рівнян.

Так, департамент закупив 52 тисячі 500 літрів соку у підприємиці Аліни Максимець за ціною у 41 гривню 2 копійки за літр. В той час, як сама підприємиця купила напій удвічі дешевше – за 20 гривень у ПрАТ «Гощанський завод продтоварів».

Про це «Четверта влада» робила розслідування: Як департамент економічного розвитку Рівного розтратив мільйон на закупівлю соків у пункти незламності.

Слідчі встановили, що «сума завданих міському бюджету збитків становить 1 мільйон 45 тисяч 800 гривень».

Раніше ми запитували у Володимира Липка, чому він купив сік через посередницю, а не напряму на заводі. Адже про діяльність гощанського заводу він знав: з 2002 по 2005 роки був там членом правління. Однак відповісти на це питання він відмовився, пославшись на таємницю слідства.

Нещодавно, 2 січня 2024 року, Володимиру Липку вручили повідомлення про підозру в службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України). А сьогодні стало відомо, що за цією статтею слідчі передали матеріали до суду.

– Слідчі зібрали достатньо доказів для доведення вини підозрюваного та закінчили досудове розслідування, – зазначили у пресслужбі поліції.

Ми намагалися запитати в екскерівника департаменту, чи відчуває він вину, що завдав збитків міському бюджету. Однак наші запитання у вайбері він проігнорував, як робив це ще на початку січня.

В телеграм-каналі Рівненської обласної прокуратури вказують, що обвинувачений своєї вини не визнає.

Нагадаємо, крім купівлі соку, департамент витратив ще понад 1 мільйон 200 тисяч гривень на закупівлю 10 з половиною тонн неякісного тваринного жиру. За версією слідства, департамент наніс збитків бюджету на всю суму, яку витратив при його покупці.

За цю закупівлю Володимира Липка вже судять – також у службовій недбалості.

Справу розглядають у Рівненському міському суді. Слідство встановило, що Володимир Липко не організував належним чином приймання товару та не перевірив його кількість та якість. Так, департамент недоотримав майже 200 кілограмів оплаченої продукції. А той жир, що таки доставили, був у пошкодженому пакуванні, без маркування та з цвіллю на поверхні продукції.

Більше про цю справу за тегом: «жирний мільйон».


Підтримайте ЗСУ.

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу».

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері та на нашу імейл розсилку. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте