«Жирний сік»: суд об'єднав два кримінальні провадження щодо купівлі продуктів до пунктів незламності
Справи про «жирний мільйон» і «соковитий мільйон» об’єднали у одну.
У Рівненському міському суді задовольнили клопотання прокурора Олександра Станкевича про об’єднання двох кримінальних проваджень щодо закупівель продуктів до пунктів незламності. Йдеться про купівлю тваринного жиру та соку, які Департамент економічного розвитку Рівнеради купив у грудні 2022 року. Ними у випадку нападу росіян зі сторони Білорусі або тривалого блекауту мали годувати рівнян.
10 з половиною тонн жиру були неякісними та небезпечними, тому Державна аудиторська служба зробила висновок, що такою закупівлею департамент завдав збитку міському бюджету на всю витрачену на нього суму – понад 1 мільйон 200 тисяч гривень.
Натомість сік можна було купити вполовину дешевше: 52 тисячі 500 літрів соку департамент закупив у підприємиці Аліни Максимець за ціною у 41 гривню 2 копійки за літр. В той час, як сама підприємиця купила напій за 20 гривень у ПрАТ «Гощанський завод продтоварів».
Через ці закупівлі вже звільненого керівника департаменту Володимира Липка судять за службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України).
Обвинувальний акт щодо купівлі жиру надійшов до Рівненського міського суду 30 серпня 2023 року. А щодо закупівлі соків – 18 січня 2024 року. Сьогодні ж у міському суді провадження об’єднали.
Справу розглядатиме суддя Євген Сидорук.
За статтею, у якій судять Липка, його можуть позбавити волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 4 тисячі 250 до 12 тисяч 750 гривень.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, ютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти