За розтрату соковитого мільйону: експосадовця Рівнеради підозрюють у ще одному злочині

Ексдиректору департаменту економічного розвитку Рівненської міської ради Володимиру Липку вручили ще одну підозру у злочині. Цього разу – через купівлю соків
Джерело
«Четверта влада»

2-го січня слідчі слідчого управління Національної поліції в Рівненській області повідомили про підозру екскерівнику департаменту економічного розвитку Рівного Володимиру Липку – за статтею про службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки державним інтересам.

Департамент Липка за бюджетний кошт купив 52 з половиною тисячі літрів соку, переплативши за нього вдвічі. Це вже друга підозра у злочині ексдиректору департаменту за продукцію для рівненських пунктів незламності.

Цей сік є одним із продуктів, який у грудні 2022 року придбали для пунктів незламності. Ними у випадку нападу росіян зі сторони Білорусі або довготривалого блекауту мали годувати рівнян.

1 літр соку департамент купив за 41 гривню 2 копійки у підприємниці Аліни Максимець. Тоді як сама Максимець, як з’ясувала «Четверта влада», купувала його у гощанського заводу удвічі дешевше – за 20 гривень.

Читайте наше розслідування про цю закупівлю: Як департамент економічного розвитку Рівного розтратив мільйон на закупівлю соків у пункти незламності.

Підприємиці з міського бюджету заплатили 2 мільйони 153 тисячі 550 гривень, а могли б зекономити понад мільйон, якби закупили продукт напряму у ПрАТ «Гощанський завод продтоварів».

Тим паче, що на цьому заводі з 1999 по 2004 роки Липко працював менеджером, а за даними порталу SMIDA, з 2002 по 2005 роки був там членом правління.

– Сума завданих міському бюджету збитків внаслідок протиправних дій колишнього керівника департаменту становить 1 мільйон 45 тисяч 800 гривень, – підсумували на сайті Головного управління Національної поліції в Рівненській області.

Ми намагалися запитати у Володимира Липка, чи визнає він себе винним у злочині і якщо ні, то які має аргументи. Проте наш дзвінок він скинув, а на повідомлення у вайбері не відповів, хоча і прочитав.

Не відповіла на повідомлення і підприємиця Аліна Максимець.

Частина 2 статті 367 Кримінального кодексу України, за якою оголосили про підозру у злочині Липку, передбачає позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 4 тисяч 250 гривень до 10 тисяч 500 гривень) або без такого.

Нагадаємо, ще один продукт, який купили до пунктів незламності, – 10 з половиною тонн неякісного тваринного жиру. Департамент наніс збитків бюджету на усю суму, яку витратив при його покупці, – на понад 1 мільйон 200 тисяч гривень.

Серія наших публікацій про цю закупівлю за тегом: «жирний мільйон».

За цю закупівлю Володимира Липка вже судять – також у службовій недбалості. Справу розглядають у Рівненському міському суді. Прокурори встановили, що Липко не організував належним чином приймання товару та не перевірив його кількість та якість. Так, департамент недоотримав майже 200 кілограмів оплаченої продукції. А той жир, що таки доставили, був у пошкодженому пакуванні, без маркування та з цвіллю на поверхні продукції.

Дивіться також: «Шоколадний» мільйон для дітей переселенців на Рівненщині: куди поділися закуплені без конкурсу цукерки


Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері та на нашу імейл розсилку. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте