Кримінальне провадження щодо військового і депутата Рівнеради Курсика передали до суду

Кримінальне провадження, в якому обвинувачений військовослужбовець, депутат Рівнеради від фракції «Батьківщина», розглядає Кам'янко-Бузький районний суд у Львівській області
Джерело
Колаж «Четвертої влади» (Владислав Мартинчук) на основі власного фото та фото користувача Google Варіанти Львів

Справу з обвинуваченим військовослужбовцем, депутатом Рівнеради від фракції «Батьківщина» Олександром Курсиком направили до суду. Його, разом із шістьома співучасниками, обвинувачують у незаконному переправленні осіб через державний кордон України, вчиненому організованою групою або вчиненому з корисливих мотивів.

Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону у пресрелізі назвала Олександра Курсика тим, хто організував та очолював протиправну схему.

«На Рівненщині судитимуть злочинну організацію: допомагали військовим уникати служби та виїжджати за кордон». Такий заголовок для свого пресрелізу про передачу обвинувального акту щодо учасників злочинної організації, до складу якої входило четверо чинних військовослужбовців та троє цивільних осіб обрала Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

Один з обвинувачених у справі – військовослужбовець та депутат Рівнеради з фракції «Батьківщина» Олександр Курсик.

Прокуратура вказує, що підозрювані надавали клієнтам детальні інструкції, забезпечували їх цивільним одягом, організовували транспортування до визначених місць, а також тимчасове проживання. Вартість таких «послуг» коливалася від 10 до 15 тисяч доларів США з особи.

Депутата Олександра Курсика прокуратура назвала тим, хто «організував та очолив протиправну схему».

Досудове розслідування провадили слідчі Головного управління Національної поліції у Львівській області за матеріалами Управління Служби безпеки України у Львівській області під керівництвом Спеціалізованої прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

Розслідування проводили за такими статтями Кримінального кодексу України:

– частина 3 статті 332 та частина 4 статті 28 – незаконне переправлення осіб через державний кордон України вчинене організованою групою. Карається позбавленням волі на строк від семи до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна;

– частина 1 статті 255 – створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, а також керівництво такою організацією або участь у ній, або участь у злочинах, вчинюваних такою організацією. Карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна;

– частина 1 статті 114-1 та частини 2, 3, 4 статті 28 – перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань вчинене організованою злочинною організацією за попередньою змовою. Карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

– частина 5 статті 407 та частини 3, 5 статті 27 – самовільне залишення військової частини або місця служби за допомогою організаторів та пособників. Карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Також Спеціалізована прокуратура в пресрелізі розповіла, що шістьом обвинуваченим обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а ще один обвинувачений, ймовірно, Олександр Курсик – під цілодобовим домашнім арештом.

Що вже відомо про судову справу

В Єдиному державному судовому реєстрі ми знайшли рішення Кам’янко-Бузького районного суду Львівської області за 11 липня. В ньому йдеться, що захисник одного з обвинувачених клопотав про те, щоб кримінальну справу розглядала колегія суддів. Суддя задовільнив його клопотання.

Ми написали Олександру Курсику, аби він розповів, що думає про саму справу, чому прокуратура його назвала організатором та очільником протиправної схеми.

Але Олександр Курсик тільки скинув цитату 62 статті Конституції України, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Дзвінок журналісти Олександр Курсик збив.

У коментарі «Суспільне Рівне» депутат сказав: «Я служу в Збройних Силах України, маю єдиний такий негатив, що не маю права виїжджати з Рівненської області, служу в частині на Рівненщині». Додав, що чекали довго суду і нарешті вже справу передають в суд.

Застава в мільйон та рапорт СБУ

В грудні 2024 року ми розповідали, що Олександра Курсика затримали разом із трьома спільниками, їм вручили підозри у скоєні злочину за частиною третьою статті 332 Кримінального кодексу України – незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою або вчинене з корисливих мотивів.

Також всім обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави. Олександр Курсик, щоб вийти під заставу, мав внести 1 мільйон 200 тисяч гривень, решта підозрюваних – по 605 тисяч 600 гривень. Відомо, що депутат гроші вніс.

В одній з ухвал досудового розслідування згадують рапорт оперативного співробітника УСБУ про канал незаконного переправлення осіб через кордон. До каналу оперативник включив трьох закарпатців, один з яких начебто контактував з Олександром Курсиком щодо осіб, «яких потрібно вивезти з території військової частини для подальшого переправлення через державний кордон України».

У цій же ухвалі згадується, що начебто за вказівкою Курсика першого листопада з військової частини для подальшого переправлення через кордон вивезли військового. Останнього затримали прикордонники та повернули до частини на Рівненщині, 20 листопада він звідти знову втік, стверджують органи правопорядку.

Дивіться також: Депутат на війні: «Там або біле, або чорне, а тут, с*ка, все сіре»


Четверта влада» та БФ «Скарбниця Надії» збирають гроші на FPV-дрони для бійців 71 окремої єгерської бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ, які збиратиме ініціатива «Рівненський дрон».

Якщо вам сподобався матеріал, перерахуйте, будь ласка, 50 гривень на волонтерську монобанку чи на картку благодійного фонду, прив'язану до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали Сили оборони і хочете, щоб онлайн-медіа «Четверта влада» продовжувало працювати на Рівненщині – ставайте щомісячними підписниками хоча б на 20-30 гривень:

А також підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоцівотсапі. Вдячні за ваші коментарі в соцмережах та поширення матеріалів.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте