Люмінісцентні доріжки на Лебединці: цей, та інші проєкти громадського бюджету Рівного

Якщо ви проголосуєте за цей проєкт, то в парку на Лебединці будуть люмінісцентні доріжки
Джерело
Сторінка проєкту на сайті громадського бюджету

Щоб покращити місто саме так, як вам хочеться, є інструмент під назвою громадський бюджет.

Щороку на цей конкурс рівняни можуть подавати свої ідеї про ремонти, облаштування парків чи майданчиків, створення зон відпочинку чи озеленення, проведення культурних заходів тощо, а всі охочі повнолітні мешканці Рівненської громади за ці ідеї можуть голосувати.

Цьогоріч до 1 жовтня, зареєструвавшись на сайті громадського бюджету, кожна людина може проголосувати за три малі (до 250 тисяч) та три великі (від 250 тисяч до мільйона гривень) проєкти. Які наберуть найбільше голосів, ті і втілюватмуть у 2022 році на загальну суму приблизно 10 мільйонів гривень. Раніше ми вже розповідали про проєкти у сфері охорони здоров'яспортукультури, освіти та житлово-комунального господарства

Два проєкти у категорії «Дорожнє господарство»

За 250 тисяч автор проєкту пропонує «максимально, наскільки це дозволить бюджет, оснастити вулиці пандусами при переході проїжджої частини, русі по тротуару, в парках, виїздах з подвір’я», щоб «мамочкам та людям з інвалідністю не доводилося стрибати».

Майже за 250 тисяч на вулиці академіка Дем’янчука пропонують облаштуват и парковку. Автори проєкту пояснють, що з обох боків проїжджої частини на цій вулиці паркуються машини і це ускладнює двосторонній рух та роботу комунальних служб узимку. Водночас пишуть, що там «зі сторони Радіозаводу є широка смуга міської землі, яку можна було б облаштувати під загальнодоступні паркомісця, не зрізаючи дерева».

Чотири проєкти у категорії «Соціальний захист»

За 206 із половиною тисяч території Територіального центру соціального обслуговування надання соціальних встановити три дерев’яні альтанки. Автор проєкту подає це як «турботу про людей поважного віку».

Громадська організація для «Соціальний діалог» хоче на базі Центральної міської лікарні створити пекарню, де працюватимуть «молоді люди з інвалідністю». Хліб, який вони там випікатимуть, планують безкоштовно роздавати тим, хто цього потребує (наприклад, безхатченкам), а також пацієнтам лікарні. На проєкт потрібен майже мільйон.

20 екскурсій Ріненщиною за 250 тисяч гривень пропонують провести для «людей похилого віку та людей з особливими потребами». Це, на думку авторів проєкту, поможе людям підвищити самооцінку, розширити світогляд та покращити комунікацію з іншими.

Три проєкти у категорії «Телекомунікації, зв’язок та інформаційні технології» 

У Палаці дітей та молоді хочуть облаштувати «медіапростір» із різними гуртками: з роботи з аудіо- та відеоконтентом, із журналістики, створення відео тощо. На це просять майже 250 тисяч.

Там-таки, у Палаці, хочуть і відремонтувати й переобладнати «ІТ-центр для молоді» за мільйон гривень.

За 284 тисячі пропонують зробити інтерактивну мапу з усіма об'єктами благоустрою (а це майже все місто без урахування приватних територій) Рівного. На цій мапі також можна буде відслідковувати «прибиральну техніку» та бачити балансоутримувачів, а також писати звернення щодо конкретних об’єктів, які автоматично скеровуватимуться балансоутримувачам.

Два проєкти у категорії «Безпека та громадський порядок» 

За мільйон гривень на базі Рівненського міжшкільного навчально-виробничого комбінату пропонують створити Центр національно-патріотичного виховання молоді. Там планують «запроваджувати патріотичне виховання в різних напрямках, в тому числі і військово-патріотичне виховання, де би всі старшокласники з усіх 36 шкіл міста Рівного могли отримувати практичні навички і поглиблювати знання».

За 185 із половиною тисяч у парку на Лебединці пропонують зробити люмінесцентні доріжки. Автор проєкту вважає, що головна проблема парку – що там немає освітлення, а доріжки можуть це частково виправити.

Орієнтовно так може виглядати доріжка із підсвіткою. Зображення зі сторінки проєкту на сайті громадського бюджету

Чотири проєкти у категорії «Навколишнє середовище»

За мільйон гривень у Квасилові хочуть зробити парк відпочинку зі штучним озером на ділянці між вулицями Перспективною та Молодіжною за кафе «Затишок». 

Також за мільйон пропонують облаштувати пляж «Грабарка» з боку Квасилова – «очистивши та поглибивши річку, прибравши лепеху, насипавши пісок на берег та щебінь на дно річки в районі пляжу».

За майже 250 тисяч хочуть облаштувати занедбану територію на вулиці Словацького та створити перепочинкову зелену зону для мешканців Рівного, що рухаються цією вулицею, живуть та працюють поряд.

Так виглядає занедбана територія на Словацького, яку хочуть окультурити. Фото зі сторінки проєкту на сайті громадського бюджету

Ще у Рівному пропонують поставити 247 смітників за майже 250 тисяч гривень.

П’ять проєктів і категорії «Інше»

Екскурсії до учнів 9-11 класів до місць, пов’язаних з визвольними змаганнями українського народу. Такі екскурсії, на думку автора, мають сприяти патріотичному вихованню, і коштуватимуть загалом 172 тисяч.

За 239 тисяч хочуть навчити та сертифікувати за тренінговою програмою «DviЖ» 40 психологів загальноосвітніх шкіл Рівного, соціальних працівників, вчителів, громадян із активною громадянською позицією. В чому суть цієї програми, з опису проєкту не зрозуміло.

Для підвищення фінансової грамотності підприємців малого та середнього бізнесу пропонують організувати тематичні ігрові семінари-тренінги та створити Клуб фінансової грамотності за 230 тисяч.

За 153 тисячі у Рівному пропонують провести захід під назвою «День матері. Вшанування матерів воїнів АТО, багатодітних сімей і союзянок». З опису проєкту не зрозуміло ні коли відбудеться захід, ні що саме там відбуватиметься.  

За мільйон гривень по місту у парках пропонують встановити 10 приладів звукової та візуальної сигналізації, так звані тривожні кнопки. За задумом, на них натискатимуть люди, які потребуватимуть термінової допомоги поліції.

Так виглядає система екстреної сигналізації в парку імені Хмельницького у Львові. Фото зі сторінки проєкту на сайті громадського бюджету

Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте