«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user dyrektorka
Заступниця головного редактора АЖР «Четверта влада»

Lviv Media Forum, куленепробивна історія та меми з котиками

Тут підвезли чудові фоточки з Lviv Media Forum, який був 26-28 серпня у Львові, і я не можу не поділитися інфою, що я там робила :)

Всі фото Lviv Media Forum

Засновник Школи журналістики в Українському католицькому університеті, один з ідейних натхненників Львівського медіафоруму Ігор Балинський запропонував поділитися досвідом «Четвертої влади» про те, що змінюють і на що впливають розслідування регіональних журналістів.

І я не могла відмовитися. Бо ж нам є багато про що розповісти. 

Хотіла поділитися кількома найбільш резонансними історіями за останніх 8 років:

  • як після нашого викриття сексуальних домагань звільнився професор кафедри хореографії РДГУ (деталі тутечки)

Ще хотіла розповісти ЯКИМ ЧИНОМ, на мою думку, вдалося вплинути. Правда, чи то я затягнула свою розповідь, чи не розрахувала часу, але встигла деталізувати тільки першу історію, про «професора домагань» :)

Порадила:

  • реагувати на звернення читачів. Бо ця історія прийшла нам саме від читача. Правда, попередила, що чи не в половині, а той більше випадків реакція у них зрештою може бути, як у котиків на мемчику.

  • шукати побільше свідчень, які мають стосунок до вашої теми (але при цьому не доводити, а перевіряти гіпотезу!)
  • для перевірки інформації бути готовими на журналістський експеримент (наш експеримент показав, що професор вже на другій зустрічі розповів, за яких  умов матиме «аморальне право опікати» залежну від нього жінку)

Деталі – тут:

  • і, окрім дотримання журналістських стандартів, варто постійно ставити собі питання: що ще можна зробити для того, щоб історія була куленепробивною, і що можна зробити для того, щоб оприлюднення історії сприяло змінам (але тут важливо не перейти межу й замість журналістики не почати займатися активізмом, тому дуже цінною є допомога партнерів: юристів, членів громадських об'єднань, яким небайдужа тема).

Юристам – особлива подяка. Про них вдячний мемчик:

Це, зокрема, про вашу допомогу: ІРРП , BIHUS.Info, Платформа прав людини, Центр Протидії Корупції.

Дякую організаторам за запрошення і за гарний важливий захід. Сподіваюся, наступного разу «Четверта влада» зможе долучитися повнішим складом.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте