Майже рік стеження і фальшиві купюри: справа про півмільйонний хабар для Зорянського сільського голови

Михайло Олійник очікує засідання у Рівненському міському суді 1 березня 2023 року. Йому загрожує ув’язнення і конфіскація майна
Джерело
Фото «Четвертої влади»

У Рівненському міському суді мають допитати голову Зорянської сільської громади Михайла Олійника в межах розгляду кримінального провадження про корупційний злочин. Його обвинувачують в отриманні пів мільйона гривень хабаря.

Справу Михайла Олійника розглядають сьомий рік. Суддівська колегія може оголосити вирок уже влітку 2023 року.

«Четверта влада» у цій публікації нагадує, чому судять Зорянського сільського голову. Також розповідаємо, про що говорили на засіданні 2-го травня 2023 року і коли Михайла Олійника мають допитати.

За Михайлом Олійником стежили майже рік

Справу Михайла Олійника розглядає судова колегія: головуючий суддя Святослав Рогозін, судді Наталія Діонісьєва та Оксана Крижова. Державне обвинувачення наразі представляє прокурор Олександр Пузирко. Захищає Михайла Олійника адвокат Володимир Цуняк.

На попередньому засіданні 1 березня 2023 року виявилося, що під час розгляду ще не дослідили частину письмових доказів, які надала прокуратура – про негласні слідчо-розшукові дії відносно Михайла Олійника. Тож засідання 2 травня присвятили їхньому дослідженню.

Негласні слідчо-розшукові дії – це аудіо- та відеоспостереження із прихованим записом, візуальне спостереження, прослуховування дзвінків. Досліджувані документи доводять у суді правомірність проведення цих спостережень. Читав документи прокурор Олександр Пузирко.

Із цих документів виходить, що вперше слідчий суддя дозволив спостереження за Михайлом Олійником 2 вересня 2015 року. Період стеження – шістдесят днів. Потім спостереження продовжували ще п’ять разів. Таким чином правоохоронці мали право спостерігати за діями і розмовами Михайла Олійника з 2 вересня 2015 року до 18 вересня 2016 року включно.

У кінці літа 2016 року слідчий суддя дозволив здійснити «контроль за вчиненням злочину». Для його реалізації правоохоронці підготували 10 тисяч гривень справжніми купюрами і чотириста дев’яносто тисяч гривень фальшивими купюрами: зареєстрували серії та номери купюр, помітили їх спеціальним барвником і фломастером для люмінесцентного маркування.

Правоохоронці мали право використовувати ці гроші у період з 15 серпня до 15 жовтня 2016 року. Однак усе сталося швидко.

Затримання й обвинувачення

Михайла Олійника затримали 16 серпня 2016 із пів мільйона гривень хабаря у коробці з-під взуття. Затримували співробітники Служби безпеки України на парковці перед будівлею Рівненської обласної державної адміністрації.

Михайло Олійник під час затримання в оточенні правоохоронців. Фото 2016 року з сайту «Чарівне»

За ці гроші Михайло Олійник як сільський голова нібито мав віддати підприємцю майже півтора гектара земельних ділянок на території Зорянської громади, які спочатку планували для її мешканців і учасників АТО.

Михайла Олійника обвинувачують за частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу: «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання… неправомірної вигоди…, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб чи поєднані з вимаганням неправомірної вигоди».

Посадовцю загрожує позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років і з конфіскацією майна.

Попри обвинувачення в корупційному злочині, у 2020 році на місцевих виборах люди знову обрали Михайла Олійника головою Зорянської сільської громади. 

До вироку близько

Станом на початок травня 2023 року, як озвучили на засіданні 2-го травня, усі письмові докази судді вже дослідили. Залишилося допитати обвинуваченого Михайла Олійника, розглянути клопотання його адвоката про визнання доказів недопустимими, провести дебати й оголосити вирок.

Найближче засідання із запланованим допитом Михайла Олійника призначили на 9 травня 2023 року.

Простежити розвиток подій можна за посиланням Михайло Олійник.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте