Майже рік стеження і фальшиві купюри: справа про півмільйонний хабар для Зорянського сільського голови
У Рівненському міському суді мають допитати голову Зорянської сільської громади Михайла Олійника в межах розгляду кримінального провадження про корупційний злочин. Його обвинувачують в отриманні пів мільйона гривень хабаря.
Справу Михайла Олійника розглядають сьомий рік. Суддівська колегія може оголосити вирок уже влітку 2023 року.
«Четверта влада» у цій публікації нагадує, чому судять Зорянського сільського голову. Також розповідаємо, про що говорили на засіданні 2-го травня 2023 року і коли Михайла Олійника мають допитати.
За Михайлом Олійником стежили майже рік
Справу Михайла Олійника розглядає судова колегія: головуючий суддя Святослав Рогозін, судді Наталія Діонісьєва та Оксана Крижова. Державне обвинувачення наразі представляє прокурор Олександр Пузирко. Захищає Михайла Олійника адвокат Володимир Цуняк.
На попередньому засіданні 1 березня 2023 року виявилося, що під час розгляду ще не дослідили частину письмових доказів, які надала прокуратура – про негласні слідчо-розшукові дії відносно Михайла Олійника. Тож засідання 2 травня присвятили їхньому дослідженню.
Негласні слідчо-розшукові дії – це аудіо- та відеоспостереження із прихованим записом, візуальне спостереження, прослуховування дзвінків. Досліджувані документи доводять у суді правомірність проведення цих спостережень. Читав документи прокурор Олександр Пузирко.
Із цих документів виходить, що вперше слідчий суддя дозволив спостереження за Михайлом Олійником 2 вересня 2015 року. Період стеження – шістдесят днів. Потім спостереження продовжували ще п’ять разів. Таким чином правоохоронці мали право спостерігати за діями і розмовами Михайла Олійника з 2 вересня 2015 року до 18 вересня 2016 року включно.
У кінці літа 2016 року слідчий суддя дозволив здійснити «контроль за вчиненням злочину». Для його реалізації правоохоронці підготували 10 тисяч гривень справжніми купюрами і чотириста дев’яносто тисяч гривень фальшивими купюрами: зареєстрували серії та номери купюр, помітили їх спеціальним барвником і фломастером для люмінесцентного маркування.
Правоохоронці мали право використовувати ці гроші у період з 15 серпня до 15 жовтня 2016 року. Однак усе сталося швидко.
Затримання й обвинувачення
Михайла Олійника затримали 16 серпня 2016 із пів мільйона гривень хабаря у коробці з-під взуття. Затримували співробітники Служби безпеки України на парковці перед будівлею Рівненської обласної державної адміністрації.
За ці гроші Михайло Олійник як сільський голова нібито мав віддати підприємцю майже півтора гектара земельних ділянок на території Зорянської громади, які спочатку планували для її мешканців і учасників АТО.
Михайла Олійника обвинувачують за частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу: «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання… неправомірної вигоди…, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб чи поєднані з вимаганням неправомірної вигоди».
Посадовцю загрожує позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років і з конфіскацією майна.
Попри обвинувачення в корупційному злочині, у 2020 році на місцевих виборах люди знову обрали Михайла Олійника головою Зорянської сільської громади.
До вироку близько
Станом на початок травня 2023 року, як озвучили на засіданні 2-го травня, усі письмові докази судді вже дослідили. Залишилося допитати обвинуваченого Михайла Олійника, розглянути клопотання його адвоката про визнання доказів недопустимими, провести дебати й оголосити вирок.
Найближче засідання із запланованим допитом Михайла Олійника призначили на 9 травня 2023 року.
Простежити розвиток подій можна за посиланням Михайло Олійник.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти