Повернення пастора: обвинуваченому в півмільйонному хабарі зорянському голові дозволили працювати далі

Михайла Олійника обвинувачують у корупції на посаді сільського голови. Попри це він може повернутися до роботи на цій посаді
Джерело
Стоп-кадр із архівного відео Сергія Делідона

Минуло майже чотири роки, відколи голову Зорянської сільради затримали на півмільйонному хабарі. Працівники СБУ, які брали участь у затриманні, казали, що це на той час був найбільший зафіксований хабар на Рівненщині. Сьогодні, 11 червня, суд дозволив Михайлу Олійнику повернутися до роботи голови сільради.

На цю інформацію увагу «Четвертої влади» звернув наш читач. Ми її перевірили, і вона виявилася правдою.

Нагадуємо, за версією обвинувачення, Михайло Олійник вимагав 500 тисяч гривень від підприємця за виділення йому 1,5 га землі (10 ділянок), які насправді були заплановані для передачі місцевій громаді та ветеранам АТО. На час роботи на посаді голови пан Олійник був священиком УПЦ КП.

Читайте деталі справи: Справа тягнеться – хата будується: як почувається сільський голова, затриманий у Рівному з півмільйонним хабарем

Усі ці роки, які минули від часу затримання посадовця, суд продовжував клопотання прокуратури щодо відсторонення Олійника від посади. Так було до сьогодні. Наразі суд відмовив у продовженні цього терміну. Вирішила це колегія суддів під головуванням судді Святослава Рогозіна.

Колегія суддів: Оксана Крижова, Святослав Рогозін, Наталія Діонісьєва. Фото з архіву

– Причини поки що не можу пояснити, бо суд наразі оголосив лише вступну та резулятивну частини, – каже прокурор прокуратури Рівненської області Василь Данілей, який представляє обвинувачення у суді. – Можливо, суд врахував, що праву розглядають уже довго і Олійника довго відстороняли від посади.  

Тож Михайло Олійник може зможе знову працювати, коли матиме на руках повне рішення суду. Таке рішення суду не можна оскаржити в апеляції.

– Якщо будуть підстави, то його можуть знову відсторонити від обов'язків, – додає прокурор. – Наприклад, якщо він тиснутиме на свідків. 

Наразі у суді допитують свідків стосовно підозр Михайлу Олійнику.

А адвокат сільського голови Володимир Цуняк, який клопотав про те, щоб його підзахисний міг повернутися до виконання обов'язків, впевнений, що суд правий.

Адвокат Михайла Олійника Володимир Цуняк каже, що Зорянська громада без влади, там немає кому працювати. Фото з архіву

– Ті ризики, які прокурор навів, давно уже канули у вічність, – каже адвокат. – Це такі ризики, що він може знищити документи. Які? Всі документи, які були потрібні прокурору, вилучили і дослідили в судовому засіданні. Що він буде впливати на свідків? Так у нього ж діє заборона на спілкування із заявником та свідками.

За словами Володимира Цуняка, наразі щодо Михайла Олійника продовжують діяти такі запобіжні заходи як застава, обмеження виїзду (лише з дозволу), обов'язкова явка в суд, здача паспорта, заборона на спілкування зі свідками.

– Тобто в нього залишаються усі потрібні прокуратурі дії, – вважає адвокат.

– Михайло Олійник реально планує повернутися до виконання своїх обов'язків? – журналістка.

– А там нема кому працювати, люди добрі. Вникніть туди. Нема кому керувати. Секретаря нема, заступника нема. Громада – без влади.

Ми попросили у члена виконкому Зорянської сільської ради Сергія Делідона прокоментувати ці слова адвоката.

– Запитайте голову ОДА чи голову Рівненської РДА – у нас все працює, все робиться, все чудово. І те, що ми витримали цей карантин гідно в ізоляції цілий місяць без секретаря і без голови, – чудово це показує. Вся влада – і обласна, і районна була в шоці, що у нас все працювало в цей період, – каже Сергій Делідон.

– Секретар на лікарняному зараз. Звичайно, краще було би, щоб був повноцінний склад у сільраді. Але сьогодні це не критично, бо є заступниця Олена Максимчук, яка вже  рік тягне на собі всю роботу, енергійно та продуктивно працює, зокрема, в час блокування села Зоря проявила себе як досвідчена керівниця, – прокоментував голова Рівненської РДА Петро Левчук.

Стежити за цією справою можна за тегом: Михайло Олійник

Нагадаємо, що ще одного сільського голову – Обарівської сільради, якого теж обвинувачують у півмільйонному хабарі, судять вже п'ять років.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте