Міський голова Рівного продовжує ухилятися від суду, тож суддя пообіцяв прийняти рішення без Олександра Третяка

Олександр Третяк зібрався в Німеччину для «зміцнення існуючих зв’язків», тож обов'язок з'являтися до суду знову проігнорував
Джерело
Колаж «Четверта влада», Влад Мартинчук з фото із фейсбук-сторінки Олександра Третяка та фото «Четвертої влади»

Як міський голова Рівного Олександр Третяк продовжує ухилятися від судових засідань у адміністративній корупційній справі – читайте в репортажі із зали суду 7-го липня.

В холі, усміхнувшись, зі мною вітається прокурорка Тетяна Музичук. Вона проходить за рамку, а за кілька хвилин судова секретарка запрошує до зали присутніх – тобто тільки журналіста «Четвертої влади». Олександра Третяка не видно, як і його адвокатки Олени Попової.

Немає Третяка і в судовій залі. Адвокатка – на відеозв’язку.

Заходить суддя Петро Денисюк. Після того, як судова секретарка називає присутніх, суддя зачитує клопотання міського голови про перенесення засідання.

Третяк: «Я не намагаюся ухилитися від участі у справі»

Цього разу Олександр Третяк оформив собі відрядження за кордон – у німецькі міста Ессен та Берлін. До клопотання він долучив власноруч підписане розпорядження від 6-го липня та офіційні запрошення з перекладом на українську мову. Повернутися в Україну мер збирається 15-го липня.

Зокрема у клопотанні пан Третяк вказує:

«Моє відрядження як рівненського міського голови до Німеччини є необхідним, оскільки результатом даного візиту буде зміцнення існуючих зв’язків та започаткування нових партнерств, а також вивчення можливості сфер співпраці на майбутнє між містами Німеччини та Рівненською міською територіальною громадою».

У зв’язку з цим міський голова вважає, що має поважні підстави не прибути на судові засідання, призначені 7-го, 10-го, 11-го та 12-го липня. Також у тексті клопотання він «наголошує»:

«Я жодним чином не намагаюся ухилитися від участі в розгляді адміністративної справи. Проте поряд із виконанням процесуальних обов’язків учасника справи, я зобов’язаний також реалізувати свої безпосередні обов’язки рівненського міського голови».

На підтвердження свого відрядження до Києва 5-го липня, коли журналістка «Четвертої влади» зафільмувала його на локації в Рівному, міський голова додає лист-запрошення від Асоціації міст України та подорожній лист службового авто.

Прокурорка: Третяк намагається уникнути відповідальності

Ліворуч прокурорка Тетяна Музичук

Прокурорка Тетяна Музичук не згодна з аргументами та доказами міського голови:

– На розгляд даної справи Третяк Олександр Віталійович не з’являється вже сьомий раз. З них тричі – у зв’язку з участю в робочих нарадах Асоціації міст України.

Прокурорка продовжує:

– На минуле засідання, яке мало відбутися 5 липня, [Олександр Третяк] подав до суду клопотання про відкладення розгляду протоколу на іншу дату у зв’язку з участю в нараді в місті Києві. Разом із тим, на сайті агенції журналістських розслідувань «Четверта влада» 5 липня було розміщено публікацію і відео, в якому міський голова в цей день о 15:24 перебував у місті Рівному на вулиці Грабник, 6, де проводив нараду. Це ставить під сумнів його перебування в місті Києві.

І додає:

– Якщо 5 липня Третяк Олександр Віталійович все ж перебував у місті Києві й мав можливість повернутися у місто Рівне до 15 години 24 хвилини, то мав можливість і взяти участь у розгляді протоколу – в інший час, але цього ж дня.

– Я розцінюю його дії як недобросовісні, які свідчать про намагання уникнути участі в засіданнях і тим самим відповідальності за вчинені адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. А також – як такі, що свідчать про явну неповагу до суду.

Прокурорка зауважує, що Асоціація міст України – це добровільне об’єднання міських рад. Відповідно до статуту Асоціації, участь у робочих зустрічах може брати або міський голова, або інша уповноважена особа. Тому така участь є правом, а не обов’язком міського голови. В той же час поява на судових засіданнях – його прямий обов’язок, передбачений законом.

Щодо майбутнього відрядження Третяка до Німеччини прокурорка Музичук говорить:

– До міста Ессен рівненського міського голову запрошено з 8 липня по 11 липня. Тобто він мав можливість прибути сьогодні в судове засідання, навіть будучи офіційно у відрядженні, і виїхати з міста після розгляду.

Зрештою прокурорка просить призначити наступне засідання на 17 липня й застосувати до Олександра Третяка привід – тобто примусово доставити його до суду.

Окрім цього, вона просить відкрити щодо мера провадження за статтею 185-3 Кодексу про адміністративні правопорушення – «прояв неповаги до суду або Конституційного Суду України».

Адвокатка Третяка сумнівається в особі прокурорки

Адвокатка міського голови Олена Попова по відеозв'язку 

Адвокатка Олена Попова вважає причину відсутності Третяка поважною:

– До клопотання приєднані відповідні докази на підтвердження того, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, братиме участь у відповідних службових процедурах.

Додатково адвокатка каже:

– Мені на сьогоднішній момент узагалі невідомо, що це за особа, яка озвучувала свої пояснення. В матеріалах справи я не побачила жодного документу, який би підтверджував повноваження прокурора, яка сьогодні присутня в судовому засіданні. Тому яким чином розцінювати пояснення, які були щойно озвучені? Я вважаю, що їх узагалі не можна брати до уваги.

Прокурорка встає і показує своє посвідчення судді Денисюку. Він зачитує номер документа й інші реквізити.

Адвокатка Попова продовжує:

– Якби я не сказала й не зауважила про це, то суд би навіть не перевірив повноваження прокурора. 

Затим Олена Попова звинувачує «Четверту владу» в брехні:

– Чомусь джерелом об’єктивної інформації для прокурора є інформація, яка озвучена на сайті журналістського об’єднання «Четверта влада». Все те, чим ви обґрунтовували свої пояснення – це ваше особисте суб’єктивне припущення. І припущення тих журналістів, які розміщували недостовірні відомості на своєму сайті.

Тим часом «недостовірні відомості» на сайті про нараду Олександра Третяка (в метаданих відео час: 15.24 – менше години після початку судового засідання на яке мер не прийшов, бо «був у Києві»):

На аргументи адвокатки прокурорка відповідає:

Стосовно мого посилання на публікацію «Четвертої влади». Хочу зазначити, що вона є підставою для виникнення сумнівів у його [Третяка] перебуванні у Києві. А ключовими моментами моєї промови є те, що участь у робочих зустрічах, участь у нарадах і візит до іншої країни – це право мера. А його обов’язок – з’являтися до суду.

Суддя: Третяк не з’явився без поважної причини

Щодо листа, на підставі якого Олександр Третяк видав собі розпорядження про відрядження, суддя Денисюк наголошує:

– Лист надійшов тільки вчора. Автор каже: «Будь ласка, повідомте нам про свою згоду». Не було запрошення на конкретну дату. Вчора прийшло – сьогодні поїхав.

І продовжує:

– Суд вважає, що неявка в судове засідання на 7 липня на 12 годину не є поважною, і тому суд іде в нарадчу кімнату для прийняття рішення по справі. Рішення буде винесено в понеділок [10 липня] о 10 годині ранку.

Дивіться також: Лікарняний, відрядження, відпустка: як врятувати міського голову Рівного від протоколу про корупцію

Продовження: Як суд відсторонював Олександра Третяка від посади через корупцію


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте