Як суд відсторонював Олександра Третяка від посади через корупцію

Якщо рішення суду вступить у законну силу, Олександр Третяк втратить посаду мера, а виконуючим обов'язки міського голови Рівного стане секретар Рівнеради Віктор Шакирзян (на задньому плані)
Джерело
«Четверта влада», архів

Сьогодні суд оголосив рішення щодо протоколу про корупційне правопорушення рівненського міського голови Олександра Третяка. Протокол стосувався нарахування премій керуючій справами міськвиконкому Марії Корнійчук, яка була однією з офіційних спонсорок передвиборної кампанії Третяка.

Міському голові присудили штраф у 6 тисяч 800 гривень та позбавили права обіймати посади строком на один рік. Що фактично означає дострокове припинення повноважень мера. На апеляцію є десять днів.

Журналіст «Четвертої влади» побував у Рівненському міському суді і бачив, як усе відбувалося.

В холі суду опиняюся о 9:50, за 10 хвилин до початку судового засідання. Охоронець записує мене в журнал відвідувань, і я лишаю «колючі-ріжучі» предмети у спеціальній шафці. Незабаром приходять журналісти різних медіа, а також заступниця начальниці відділу комунікації Рівнеради Ірина Ничипорук.

Згодом у холі з’являється прокурорка Тетяна Музичук. Вона реєструється в журналі й, замислившись, чекає.

Прокурорка Тетяна Музичук (стоїть) чекає на виклик до судової зали

За запрошенням судової секретарки всі проходять до зали.

Поки чекаємо суддю, спілкуємося з журналістами про значення слова «Ессен» – саме в цьому німецькому місті в цей час має бути міський голова Рівного.

Корупційна справа мера Рівного привертає увагу медіа

По відеозв’язку присутні також адвокатка Олександра Третяка Олена Попова та представниця Національного агентства з питань запобігання корупції Альона Василенко.

Адвокатка Третяка Олена Попова
Представниця Національного агентства з питань запобігання корупції Альона Василенко

О 10:15 заходить суддя Петро Денисюк. Він зачитує рішення суду. Присутні, як заведено, слухають рішення стоячи. Стояти доводиться хвилин сорок.

Під час зачитування рішення суду

Третяк ухилявся від участі у розгляді справи

Як установив суд, мер Олександр Третяк ухилявся від участі в розгляді справи про корупційне правопорушення. Суддя Денисюк каже, що мер Третяк посилався на різні причини:

– В якості причин неявки вказував, що 5 липня 2023 року не може бути присутнім у засіданні в зв’язку з відрядженням до Києва. Разом із тим у засобах масової інформації містяться статті та відеоматеріали, що Третяк перебуває в місті Рівному.

Суддя продовжує:

– В судове засідання, призначене на 7 липня, Третяк у черговий раз не з’явився. Повідомив, що не може з’явитися, оскільки має відрядження до міста Ессен та Берлін.

– Вказані причини неявки суд вважає неповажними, а тому поведінку особи, яка притягується до адмінвідповідальності, суд розцінює як намір ухилитися від адміністративної відповідальності шляхом затягування строків розгляду.

Штраф та додаткове стягнення

Зрештою суддя Денисюк зачитує резолютивну частину рішення:

– Третяка Олександра Віталійовича визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною першою та частиною другою статті 172-7 [Кодексу України про адміністративні правопорушення].

На мера Рівного суд наклав штраф у розмірі 6 тисяч 800 гривень. Також до нього застосували додаткове стягнення у вигляді позбавлення права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування строком на 1 рік.

Окрім цього, міський голова Рівного має заплатити 536 гривень 80 копійок судового збору.

Насамкінець суддя повідомляє:

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Рівненського апеляційного суду через міський суд протягом 10 днів із дня її оголошення.

Олександр Третяк: «Не визнаю провини жодним чином»

Олександр Третяк у своєму дописі у фейсбуці говорить:

«Вважаю сьогоднішній судовий процес знущанням над правосуддям. Не визнаю провини жодним чином та переконаний, що діяв у межах чинного законодавства.

Окрім того, вважаю, що постанова Рівненського міського суду Рівненської області від 10.07.2023 р. у справі №569/2600/23 ухвалена із грубим порушенням процесуального законодавства».

Адвокатка Олександра Третяка Олена Попова каже, що сьогоднішнє рішення «важко назвати актом правосуддя». Вона сподівається, що в апеляційному суді «у суддів будуть мудріші голови».

Як відомо, сьогоднішнє рішення суду не є унікальним. Раніше за аналогічні порушення від повноважень відсторонили, приміром, чернігівського міського голову.

На фейсбук-сторінці фракції «Європейська Солідарність» у Рівненській міській раді опублікували повідомлення про тиск на місцеве самоврядування і назвали рішення суду політичною розправою.

«Атака на мера Чернігова, регулярний тиск на міського голову Києва, а тепер – маніпулятивна судова справа проти мера Рівного, все це ланцюжки одного небезпечного процесу – народження авторитаризму в Україні», – заявляють у «Європейській солідарності».

Як проконсультував нас рівненський адвокат Віталій Кітовський, після набрання законної сили рішенням суду повноваження міського голови вважатимуться достроково припиненими. Їх, відповідно до закону, буде виконувати секретар міської ради Віктор Шакирзян.

Хто такий Віктор Шакирзян та які люди за ним стоять, можна почитати у нашому розслідуванні 2020 року: Рівне разом з Курисом, криміналом і «мутними» зв'язками: що нам не розказали про Шакирзяна


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте