Лікарняний, відрядження, відпустка: як врятувати міського голову Рівного від протоколу про корупцію

Міський голова Рівного Олександр Третяк вже не вперше уникає відвідувати судові засідання. Попередньо призначав сесію на день суду, цього разу пішов на лікарняний. А попереду ще літня відпустка
Джерело
Колаж «Четвертої влади» (Влад Мартинчук)

Засідання Рівненського міського суду за протоколом про корупційне правопорушення міського голови Рівного Олександра Третяка 31 травня не відбулося – Третяк передав виписку з амбулаторної картки, а його адвокат просив відкласти справу не менше як на два тижні. А за два місяці закінчується строк притягнення до відповідальності. Попереду літня відпустка.

31 травня о 12:00 у Рівненському міському суді мали розглядати протокол на Олександра Третяка про призначення премій керуючій справами міськвиконкому Марії Корнійчук, яка під час виборів міського голови була його спонсоркою.

Проте, як повідомив на засіданні суддя Петро Денисюк, суд отримав від адвоката міського голови клопотання про відкладення справи не менш як на два тижні:

– Долучається виписка з медичної амбулаторної картки хворого, завірена належним чином: печаткою закладу й печаткою лікаря.

Ні назву закладу, ні дату на довідці суддя не озвучив.

Напередодні суду, 30 травня, міський голова Рівного Олександр Третяк на публічному заході не виглядав хворим, якому потрібно два тижні лікування. Фото Рівненської міської ради

Прокурорка Тетяна Музичук озвучила, що присутність особи у справах цієї категорії є обов’язковою. Проте якщо особа, щодо якої складено протокол, ухиляється від явки до суду або з поважних причин не може туди з’явитися, строк розгляду справи зупиняється.

Суддя задовольнив клопотання прокурорки й зупинив строк розгляду адміністративної справи. Дату наступного засідання не вказав, оскільки лікар не зазначив, коли міський голова буде у стані відвідати засідання:

– Не раніше, аніж через два тижні – це і місяць, і три. Певно, ми направимо в лікарню запит на цього лікаря щодо орієнтовного строку виписки.

Насамкінець суддя попросив:

– Преса, ми неофіційно, це ще суд буде виясняти. Тому щоб ніде не звучало, що ми будемо з’ясовувати. Просто справа перенесена на іншу дату. І не більше. Будь ласка, не виходьте за межі наданого. Ми цього не казали. Ні пів слова.

Нагадаємо: раніше цю справу вів суддя Святослав Рогозін, якого відвели за заявою прокурорки Тетяни Музичук.

Два попередні провадження про корупційні правопорушення Олександра Третяка вирішені на його користь. Одне провадження – щодо голосування за відновлення собі премії – суд закрив «за відсутністю події і складу правопорушення». Інше – щодо призначення на посаду спонсорки виборчої кампанії Третяка Марії Корнійчук – через закінчення строків притягнення до відповідальності.

Строк притягнення до відповідальності у цій справі, як повідомила нам речниця Рівненської обласної прокуратури Оксана Жужельська, закінчується 3-го серпня. Тож щоб закрити цю справу через закінчення строку – потрібно затягнути її на два місяці і пару днів. Попереду літня відпустка, сесії, наради і можливі відрядження, які собі може виписати сам міський голова.

Олександр Третяк вже не вперше уникає суду і затягує його. Спочатку не з'явився, бо подав документи, що був зайнятий, бо проводив нараду саме в час суду. Потім на день суду призначив сесію Рівнеради.

Начальниця відділу інформаційно-аналітичного забезпечення Рівнеради Оксана Власюк розповіла нам, що Олександр Третяк справді на лікарняному та пообіцяла повідомити, коли він повернеться до обов’язків.

P.S. На лікарняному міський голова пробув до 2-го червня.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте