Адвокатка Третяка клопоче, щоб його судили не у Рівному

Олена Попова (на фото) змінила попереднього адвоката міського голови
Джерело
Колаж «Четвертої влади» (Влад Мартинчук). Використано власні фото та фото з сайту entitle.com.ua

Сьогодні у Рівненському міському суді мали розглядати протокол Національного агентства з питань запобігання корупції на міського голову Рівного Олександра Третяка – за призначення премії спонсорці своєї виборчої кампанії Марії Корнійчук. Розгляд, утім, знову не відбувся: нова адвокатка Третяка подала заяву про перенесення справи до іншого суду.

Попередньо ми розповідали про різні спроби затягування справи у матеріалі: Лікарняний, відрядження, відпустка: як врятувати міського голову Рівного від протоколу про корупцію

Інтереси Третяка в суді сьогодні представляла Олена Попова. Вона замінила попереднього адвоката – Станіслава Костюченка. Захисниця міського голови клопотала про перенесення засідання, оскільки подала заяву у Верховний Суд про перенесення справи до іншого суду.

На думку пані Попової, в зв’язку з суспільним резонансом, що виник навколо провадження, Рівненський міський суд не може бути об’єктивним.

Прокурор Сергій Набухотний заперечував проти заявленого клопотання, проте суддя Петро Денисюк все ж оголосив перерву у засіданні до 23 червня.

Нагадаємо, Марія Корнійчук – керуюча справами виконавчого комітету Рівненської міськради. Оскільки вона була спонсоркою виборчої кампанії Олександра Третяка, він не мав права призначати їй доплати. В зв’язку з цим Національне агентство з питань запобігання корупції склало протокол про адміністративне корупційне правопорушення за частинами 1 і 2 статті 172-7 КУпАП.

Вони стосуються порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. І загрожують штрафом від 1 700 до 6 800 гривень і потраплянням в реєстр корупціонерів.

На попереднє засідання у цій справі Олександр Третяк не з’явився нібито через хворобу, а два інші провадження про корупційні правопорушення Олександра Третяка вирішені на його користь.

Одне провадження – щодо голосування за відновлення собі премії – суд закрив «за відсутністю події і складу правопорушення». Інше – щодо призначення на посаду спонсорки виборчої кампанії Третяка Марії Корнійчук – через закінчення строків притягнення до відповідальності.

Строки притягнення до відповідальності у цій справі закінчувалися 3-го серпня. Але оскільки на минулому засіданні суддя задовольнив клопотання прокурорки про зупинку строків у зв'язку з хворобою обвинуваченого, то теоретично строк притягнення мав би бути продовжений до 22-го серпня.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте