Національне антикорупційне бюро склало протокол на мера Рівного Олександра Третяка

Олександр Третяк отримав протокол про адміністративне правопорушення за те, що міська рада невчасно та не повністю відповіла на запит НАБУ
Джерело
Колаж «Четвертої влади» на основі фото із фейсбуку Олександра Третяка та сайту НАБУ

Міський голова Рівного Олександр Третяк не повністю і з порушеними строками надав інформацію, яку запитувало Національне антикорупційне бюро України. За це на нього склали адміністративний протокол, який тепер розглядає Рівненський міський суд.

Ми хотіли потрапити на найближче засідання, але його перенесли. Також ми хотіли дізнатися більше про те, що не надав детективам міський голова Рівного, але сторони справи поки говорять загадками. Тим часом строк притягнення до відповідальності мера минає.

У відповідь на наше запитання стосовно протоколу міському голові, прес-служба НАБУ повідомила, що склали протокол ще 28 листопада. За те, що відповідь на їхній запит була невчасною та неповною. Олександр Третяк отримав за це протокол за частиною 1 статті 185-13 Кодексу про адмінправопорушення.

Назва статті: «Невиконання законних вимог посадових осіб Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, Державного бюро розслідувань, Служби безпеки України».

За те, що міський голова порушив термін відповіді на запит від НАБУ та надав їм неповну інформацію, йому загрожує штраф від 4 тисяч 250 до 6 тисяч 800 гривень.

Протокол передали до суду і 27 грудня його мала розглянути суддя Рівненського міського Наталя Діонісьєва. Але засідання перенесли за клопотанням відповідача.

Адвокат та юрист проєкту «Свої люди» від Bihus.info Віталій Гусак каже, що термін притягнення до відповідальності за цієї статтею збігає за два місяці, тобто 28 січня. Він також додає, що справу можуть затягнути, щоб цей термін минув, тоді її закриють і Третяк зможе уникнути покарання.

У НАБУ нам детально не розповіли, що саме запитували у Рівненської міської ради і що неповністю відповів міський голова. Повідомили, що не можуть нам сказати, бо «проводиться інформаційно-аналітична робота».

Речниця Олександра Третяка Оксана Власюк також не розповіла, якої інформації стосується справа. Вона передала таку відповідь мера:

«Щодо складення протоколу про ненадання інформації, хочу зазначити що на запит НАБУ інформація була надана в межах п.3 ч.1 ст.17 закону, який регулює їхню діяльність. Крім того зазначу, що всі матеріали, які вимагалися в запиті є у вільному доступі в мережі інтернет на відповідних платформах, що є загальновідомим фактом. А тому вважаю, що складення протоколу в цій частині є безпідставною дією». 

На додаткові питання по справі нам не відповіли, бо «більше наразі не коментують».

Наступний розгляд протоколу запланований 9 січня о 10-й годині у Рівненському міському суді.

Нагадаємо, що «Четверта влада» двічі відсилала заяви про злочин у поліцію, з приводу перешкоджання Олександром Третяком журналістській діяльності.

Міський голова приховує інформацію щодо того, кому з прокурорів Рівненський міськвиконком надав 13 квартир. Поліція Рівненського району двічі ігнорувала ці заяви, тому ми звернулися із позовом в Рівненський районний суд, щоб змусити поліцію відкрити і розслідувати кримінальне провадження. Справа перебуває на розгляді.

Дивіться також: «Стоград» обласної прокуратури: як на фейковому конкурсі обміняли землю рівнян на квартири для прокурорів


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте