Не відремонтують, а залатають ями: чому Коваль скасував тендер на 80 мільйонів для ремонту дороги біля Рівного
І скільки ще мільйонів планують на такі роботи
Третього листопада начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль на своїй сторінці у фейсбуці оголосив, що тендер на ремонт дороги Бармаки-Городище Рівненського району скасують. На дорогу планували витрати 80 мільйонів гривень коштів платників податків. Того ж дня, що Коваль зробив заяву, закупівлю скасували на «Прозоро».
Капремонти доріг Рівненська ОВА робить за цільові кошти субвенції з державного бюджету за часткового співфінансування місцевих бюджетів. У 2023 році на ці ремонти ОВА витратила вже 104 мільйони гривень, до кінця року планує витратити ще 69 мільйонів.
«Четверта влада» дослідила, чому дорогу, що сполучає Бармаки з Городищем передумали ремонтувати, які ще ремонти доріг не фінансуватимуть в області та як на вибір впливав начальник Рівненської ОВА.
Сам розпорядився – сам відмінив
24 жовтня Департамент з питань архітектури та будівництва Рівненської ОДА оголосив закупівлю робіт з ремонту двох кілометрів дороги місцевого значення О181513 Бармаки-Городище-/М-06/.
Очікувана вартість закупівлі – 80 мільйонів 525 тисяч гривень.
Проте станом на жовтень, повідомив нам у коментарі речник Рівненської ОВА Олександр Поліщук, із потрібних 80 мільйонів фактично на ремонт цієї дороги виділили лише 11 мільйонів – із бюджету Білокриницької територіальної громади.
У протоколі уповноваженої особи департаменту будівництва Олександра Жилки, що проводив закупівлю, вказали, що тендер оголосили відповідно до розпорядження начальника Рівненської ОВА від 29 вересня 2023 року.
3-го листопада мав бути останній день подання пропозицій учасниками. Проте зранку Віталій Коваль повідомив у фейсбуці, що закупівлю скасують.
«Сьогодні інші пріоритети. Вкотре наголошую: витрати повинні наближати нас до перемоги. А про комфорт подбаємо пізніше», – написав Віталій Коваль.
Через 44 хвилини після його допису департамент будівництва відмінив закупівлю, вказавши таку причину: «Відсутність подальшої потреби в закупівлі».
«Четвертій владі» у Рівненській ОВА відповіли, що скасування тендеру начальник ОВА ініціював на підставі загальнодержавної політики «щодо важливості використання бюджетних ресурсів під час війни у тих напрямках, що, в першу чергу, стосуються зміцнення обороноздатності та підтримки ЗСУ».
Наше запитання, чому спочатку цей ремонт погодили, а потім вирішили припинити фінансування, залишили без чіткої відповіді.
Вказали лише, що «департамент будівництва як структурний підрозділ ОВА повинен планувати діяльність згідно з цілями і завданнями, визначеними обласною адміністрацією».
Ремонт дороги планували ще з 2021 року
Повномасштабне вторгнення завадило провести на згаданій дорозі поточний ремонт.
Департамент будівництва в кінці 2021 року провів відкриті торги та уклав договір на суму 19 мільйонів 300 тисяч гривень з ТОВ «Будівельна компанія «Будальянс Груп».
Але договір розірвали у вересні 2022 року за взаємною згодою сторін «у зв’язку з введенням воєнного стану, що триває більше строку дії договору та обставини непереборної сили».
У лютому 2023 року Білокриницька сільська рада замовила коригування проєктної документації на поточний ремонт дороги за 62 тисячі гривень, але згодом передумала і розірвала угоду.
Натомість у липні 2023 року сільська рада замовила виготовлення проєкту на капремонт цієї дороги у проєктанта Івана Гонгала.
Рішення про виготовлення цієї проєктно-кошторисної документації узгоджене з Рівненською ОВА. За роботу з проєктантом розрахувались у жовтні двома платежами на загальну суму 716 тисяч гривень.
Але, як сказали нам в ОВА, виготовлення проєктно-кошторисної документації не передбачає, що дорогу автоматично включать до переліку об’єктів, які отримають фінансування.
Замість капремонту – ямковий ремонт за 11 мільйонів сільської громади
Віталій Коваль у своєму дописі від 3-го листопада вказав, що адміністрація направить спеціалістів, які проведуть ямковий ремонт найбільш аварійних ділянок на дорозі у Бармаках.
У Рівненській ОВА «Четвертій владі» уточнили, що департамент будівництва, як балансоутримувач доріг загального користування місцевого значення, раніше уклав договір про надання послуг з експлуатаційного утримання доріг у Рівненському районі із підрядною організацією.
«Відповідно до умов договору з експлуатаційного утримання, підрядник має можливість проведення окремих робіт для часткового відновлення дорожнього покриття без проведення капітального його ремонту», – написав речник ОВА Олександр Поліщук.
За даними системи публічних закупівель «Прозоро», договір на експлуатаційне утримання доріг у Рівненському районі уклали з ПрАТ «Рівнеавтошляхбуд». Фірма зареєстрована в Рівному, власник та директор з 2020 року Сергій Комаров. Місце проживання останнього досі зареєстроване в Севастополі.
Як нам повідомили в ОВА, 9-го листопада 2023-го представники департаменту та Рівнеавтошляхбуду провели комісійне обстеження автомобільної дороги Бармаки-Городище. Проте вартість ямкового ремонту буде відома, коли Рівнеавтошляхбуд проведе усі потрібні розрахунки.
У Рівненській ОВА додали, що ці роботи профінансує Білокриницька сільська громада самостійно – за рахунок тих 11 мільйонів гривень, які планувала витратити на капремонт.
Які дороги НЕ фінансуватимуть
Окрім дороги Бармаки-Городище, з переліку об’єктів, які мали ремонтувати на Рівненщині цього року, вилучили капітальний ремонт 10 кілометрів автодороги місцевого значення О180607 Трипутня-Осова-Бережниця. На нього планували витрати 40 мільйонів гривень.
Водночас ОВА не відмовилась від капремонту автодороги О180907 Мала Клецька-Даничів. Договір на капремонт її 19 кілометрів уклали влітку з ПрАТ «Рівнеавтошляхбуд» – на 265 мільйонів 895 тисяч гривень. Роботу мають завершити у наступному році.
У грудні 2020 року журналісти «Бігус.інфо» досліджували «секрет успіху» ПрАТ «Рівнеавтошляхбуд». Зокрема, журналісти припускали, що це пов'язано з приходом до товариства Олексія Комарова, який хоча й не дуже довго, але володів будівельною фірмою, якою більше трьох років керував Віталій Коваль, – «ВВВ Монтаж».
За даними модулю аналітики «Прозоро» ПрАТ «Рівнеавтошляхбуд» за два останні роки підписало 36 договорів на загальну суму близько 600 мільйонів гривень. Всі контрагенти лише Рівненської області.
До слова, начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль – не єдиний, хто на початку листопада скасував тендер. Виконувач обов’язків міського голови Рівного Віктор Шакирзян 8 листопада теж оголосив, що закупівлю послуг з ремонту приміщення управління капітального будівництва на 9 мільйонів гривень скасують.
Чому міські чиновники ухвалили таке рішення та що трапилося з півтора мільйонами гривень, які депутати уже виділили на ремонтом приміщення УКБ, «Четверта влада» розкаже найближчим часом.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, ютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти