Оборонна бруківка: про ремонти на 24 мільйони від Головного управління Нацполіції Рівненщини, зокрема й за «оборонні кошти»

У 2023 році Головне управління Нацполіції у Рівненській області витратило 24 мільйони 517 тисяч гривень на ремонти. На фото головний поліцейський Рівненщини на час початку ремонтів Олександр Ганжа
Джерело
Колаж «Четвертої влади» (Дмитро Домащук)

У вересні цього року журналісти «Четвертої влади» помітили, що рівненська поліція активно провадить будівельні роботи. Зокрема у Рівному за адресою Героїв Поліції, 4 укладають бруківку, а за адресою Миколи Хвильового, 2, де розташоване Головне управління Нацполіції в Рівненській області, роблять новий дах-мансарду.

У цьому матеріалі розповідаємо, яка мета цих робіт, в яку суму вони обійдуться та з яких джерел фінансуються.

Бруківка

Щоб дізнатися, за якими проєктами та з якою метою кладуть бруківку та облаштовують мансарду, ми звернулися до начальниці відділу комунікації Головного управління Нацполіції Рівненщини Марії Юстицької. Вона пообіцяла влаштувати зустріч із відповідальними особами, але не дотрималася слова. Зрештою оформила відповідь у вигляді листа.

"Марія Юстицька"
Речниця поліції Марія Юстицька ігнорує Закон України «Про інформацію», який передбачає право журналістів безперешкодно відвідувати приміщення суб'єктів владних повноважень, відкриті заходи, які ними проводяться, та бути особисто прийнятим у розумні строки їх посадовими і службовими особами і зводить все спілкування до письмового

За словами Марії Юстицької, фінансуються роботи з «оборонних» коштів обласного бюджету – відповідно до «Програми забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в Рівненській області на 2021-2023 роки».

Як повідомила Марія Юстицька, бруківку вкладають для захисту та покращення бомбосховища. Роботи включають улаштування гідроізоляції та перевлаштування твердого покриття над захисною спорудою.

На подвір'ї Департаменту стратегічних розслідувань стелять бруківку

Як йдеться у листі-відповіді, покриття з «фігурних елементів мощення» є «більш надійним, ніж покриття з асфальтобетону, не піддається деформації за високої або низької температури, а також дає легкий доступ до підземних комунікацій без необхідності руйнування та повторного заливання покриття».

Укладання бруківки, відповідно до інформації з сайту публічних закупівель «Прозорро», закупили як «капітальний ремонт частини благоустрою території ГУНП». Вартість робіт – 6 мільйонів гривень. Сума включає вартість матеріалів.

У відповідь на наш додатковий запит начальник управління логістики та матеріально-технічного забезпечення ГУНП у Рівненській області Вадим Сакалюк повідомив, що матеріали обійдуться у 4 мільйони 670 тисяч гривень.

Роботи закупили без використання електронної системи – себто без конкурсу – у підприємця Єрмолова Євгена Олександровича. За даними платформи YouControl, цей підприємець зареєстрований у селі Білогородці Київської області.

Мансарда

Що стосується мансарди, то на неї, згідно з відповіддю Марії Юстицької, оборонні кошти не витрачаються: ремонт фінансується з загального фонду державного бюджету.

Вартість робіт становить 10 мільйонів 698 тисяч гривень.

Частка матеріалів у цій сумі складає 7 мільйонів 464 тисячі гривень. Про це повідомив начальник управління логістики та матеріально-технічного забезпечення ГУНП Вадим Сакалюк.

Над головним управлінням Нацполіції Рівненщини будують мансарду. Вересень 2023 року

У відповіді на запит Марія Юстицька вказала, що попередня покрівля була «непридатна для нормальної експлуатації», а ремонт передбачає наступне:

– демонтаж аварійної покрівлі;

– влаштування нового горища з дерев’яною кроквяною системою з покриттям з металочерепиці;

– горище влаштовується з максимально можливим внутрішнім простором, утеплене, добре освітлене, пристосоване для зберігання неспаленних спецзасобів: бронежилетів, захисних касок, поліцейських протиударних щитів;

– металопластикові енергозберігальні віконні блоки.

Договір на виконання робіт уклали із приватним виробничим підприємством «Союзенергоремонт», яке на тендері змагалося з ТОВ «Українська будівнича компанія» і ТОВ «Прогрес девелопмент компані». Пропозиції конкурентів, які були дешевшими, відхилили через недоліки тендерних пропозицій.

ПВП «Союзенергоремонт» зареєстроване у Києві.

Інші ремонти рівненської поліції у 2023 році

Ми проаналізували інші закупівлі Головного управління Нацполіції в Рівненській області та виявили, що у 2023 році рівненська поліція почала жвавіше ремонтувати свої будівлі.

Окрім згаданих вище ремонтів, Головне управління Нацполіції в Рівненській області провадило, приміром, ще такі роботи:

– ремонт покрівлі Дубенського районного відділу поліції (договір на 2 мільйони 600 тисяч уклали з ТОВ «Кортакоз»);

ремонт коридору та частини приміщень в адмінбудівлі на Героїв Поліції, 6 у Рівному (1 мільйон 300 тисяч; договір уклали із ФОП Гречковською Ларисою Миколаївною);

– ремонт частини приміщень адміністративно-побутового корпусу на вулиці Відінській, 5а у Рівному (1 мільйон 82 тисячі; договір укладено із Смольковим Владиславом Юрієвичем)

– ремонт електромереж на другому поверсі адмінприміщення ГУНП (998 тисяч 914 гривень з Гречковським Олександром Вікторовичем).

Якщо підсумувати вартість ремонтів 2023 року, то отримуємо 24 мільйони 517 тисяч гривень.


Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте