Рівне купує дрони ще на 20 мільйонів: перемогла фірма, що вже відмовлялася від аналогічного договору з містом

Міські посадовці Рівного визначили постачальником дронів фірму, яка вже відмовлялася від своєї перемоги в аналогічному тендері
Джерело
Колаж «Четвертої влади» із фото з вайбер-профілю та сайту Рівненської міської ради

Останні два місяці Департамент економічного розвитку Рівненської міської ради активно закуповує дрони для рівненських військових. У грудні 2023 року у ТОВ-фірми «Мінерал-Плюс» купили 80 дронів «DJI Mavic 3 Thermal» та стільки ж акумуляторів до них. У січні у ТОВ «Технопроф» – 56 таких же квадрокоптерів з акумуляторами.

1 лютого 2024 року департамент визначив переможця на третьому тендері. Цього разу купують 85 таких самих квадрокоптерів та акумуляторів. І переможцем торгів стала харківська фірма, яка запропонувала 208 тисяч гривень за комплект. Фірма вже відома рівнянам, бо відмовилась від укладення договору на перших торгах у грудні 2023 року.

Львівське товариство, яке постачало дрони у Рівне після відмови харків'ян, вважає, що переможця на останньому тендері треба дискваліфікувати. Розповідаємо деталі.

Змінили вимоги до досвіду та питання щодо ПДВ

13 січня Департамент економічного розвитку Рівненської міської ради оголосив закупівлю 85 квадрокоптерів – таких самих, як і у попередні два рази: «DJI Mavic 3 Thermal» та батарей «DJI Intelligent Flight Battery». Очікувана вартість тендеру – 20 мільйонів гривень. Термін поставки – до 20 лютого 2024 року.

Проте на цей раз замовник вже просив підтвердити наявність аналогічного досвіду не одним, а хоча б двома виконаними договорами за 2022-2023 роки.

Квадрокоптери «DJI Mavic 3 Thermal». Фото із сайту Рівненської міської ради

Через три дні після оголошення потенційні учасники «насипали» питань у системі закупівель. Всі вони стосувалися звільнення від сплати ПДВ операцій із ввезення на митну територію та постачання на митній території України безпілотних літальних апаратів.

Запитувачі просили внести зміни до проєкту договору, щоб потім мати можливість отримати від Департаменту економічного розвитку Рівнеради завірені належним чином копії акту приймання-передачі або сертифікату кінцевого споживача (правоохоронних органів, Міністерства оборони України, ЗСУ чи інших військових формувань, що беруть участь у стримуванні збройної агресії росії).

Замовник пообіцяв зміни формулювання у договорі, якщо переможцем буде платник ПДВ.

На аукціоні торгувалися майже всі, але найдешевших відхилили

Із шести учасників п’ять зменшили свої ціни протягом трьох раундів торгів. Дехто – на понад півтора мільйона гривень. Пропозиції перших двох учасників з найдешевшими пропозиціями замовник відхилив, бо вони не усунули свої недоліки.

Перемогу в аукціоні здобуло товариство «Айті Еверест», чия цінова пропозиція стартувала з 17 мільйонів 658 тисяч. Скриншот реєстру пропозицій учасників із сайту prozorro.gov.ua

Фірма «Айті Еверест» не надала декларацію відповідності виробника на акумуляторну батарею.

«Технопроф», який виграв другий тендер на постачання 56 дронів, не зміг надати ще один аналогічний договір для підтвердження наявності досвіду.

ТОВ «Технопроф» заснував киянин Олександр Єсипенко у 2019 році. Директор – Олександр Приходько. Основний вид діяльності – неспеціалізована оптова торгівля. Фірма має з десяток договорів на постачання квадрокоптерів бюджетним установам.

Ми зателефонували власнику товариства Олександру Єсипенку та поцікавились, чому вони не змогли надати копію договору з Департаментом економічного розвитку Рівненської міськради і цим самим усунути недоліки пропозиції.

Виявилось, що договір ще не виконаний. За словами Єсипенка, після поставки першої партії з 26 дронів вони не отримали оплату. Тому другу партію поки не привезли.

Щодо того, чому, попри таку активну участь у закупівлях, на тендер товариство не подало два аналогічні договори, Олександр Єсипенко сказав, що відповісти не може, бо «цим займалася інша людина».

Нам зателефонував невдовзі менеджер «Технопрофу», який представився Володимиром. Він пояснив, що попередній договір з рівненським департаментом діє до 13 лютого:

– Ми відправили товар, чекаємо оплату, вона ще не надійшла. У принципі, терміни у нас ще є, чекаємо поки гроші надійдуть.

На запитання, чому на новий тендер товариство не надало ще одну копію договору, Володимир так і не відповів. Лише сказав:

– Ми – відповідальний постачальник, ми не беремося за ті закупівлі, які не в змозі закрити. Хочеться наразі закрити питання з ось цим тендером (що на 56 дронів. – Авт.), але поки воно не закрите, на жаль.

Оскільки даних про оплату ТОВ «Технопроф» за дрони на веб-порталі публічних коштів немає, ми хотіли запитати у в.о. директорки Департаменту економічного розвитку Валентини Веремко, чи є проблеми з постачанням квадрокоптерів та з фінансуванням по другому тендеру.

Виконувачка обов'язків директорки Департаменту економічного розвитку Рівненської міської ради Валентина Веремко. Фото з фейсбук сторінки

Валентина Веремко відмовилась коментувати. Сказала, що буде спеціаліст – тоді вона надасть інформацію. На уточнення, коли це може бути, відповіла: «Завтра вранці». Наступного дня Валентина Веремко на дзвінки журналістки не відповідала.

Переможець: на етапі підписання договору

Наступний учасник закупівлі за ціновою пропозицією – у 17 мільйонів 680 тисяч гривень – ТОВ «Ті ай бі». Це харківська фірма, яка брала участь в першій закупівлі в грудні минулого року, але відмовилась від договору, бо не встигали привезти з-за кордону товар у потрібній кількості.

Власниця та директорка ТОВ «Ті ай бі» Марина Олександрівна Шевцова зареєстрована у Куп’янську Харківської області. А саму фірму зареєстрували 1 серпня 2023 року у Харкові, у квартирі житлового будинку. Скрин фото із вайбер-профілю за номером, який вказаний як контактний фірми

«Ті ай бі» теж допустила недоліки в документах: не надала декларацію відповідності виробника на акумуляторну батарею, а її антикорупційна програма не відповідала типовій. Проте ці недоліки усунули.

1 лютого замовник визначив цю фірму переможцем закупівлі. З 7 по 16 лютого сторони можуть укласти договір. Ціна за комплект дрона з акумулятором – 208 тисяч гривень.

Оскільки Товариство вже раз відмовлялося постачати дрони для Рівного, ми вирішили запитати у директорки Марини Шевцової, чи немає зараз ризиків у постачанні квадракоптерів.

Набрали номер фірми. Слухавку підійняв чоловік, який назвався Олександром і представився тендерним спеціалістом товариства.

Спеціаліст з тендерів ТОВ «Ті ай бі» Олександр. Скрин фото із вайбер-профілю за номером, який вказаний як контактний фірми

Олександр сказав, що з Мариною Шевцовою поговорити не можна, бо вона зараз у відрядженні за кордоном. Щодо постачання дронів зазначив: 

– Зараз таких ризиків немає. Кордони були перекриті, зараз таких проблем немає. Найближчим часом плануємо підпис (договору. – Авт.).

«Най наїдяться того шоколаду»

Тим часом фірма львів’янина Михайла Різеля «Мінерал Плюс», що постачала 80 комплектів дронів під час першого тендеру, коли харків'яни відмовилися від перемоги, написала вимогу замовнику про потребу дискваліфікувати «Ті Ай Бі».

Директор ТОВ фірми «Мінерал-Плюс» Михайло Різель. Фото 2021 року з його фейсбук-сторінки

«Мінерал Плюс» поставив під сумнів аналогічність одного з наданих договорів. Замовник не погодився з цією вимогою. 

Ми зателефонували Михайлу Різелю і попросили пояснити, чому він вважає, що договори, які подала «Ті Ай Бі», не є аналогічними:

– По-перше, перший з тих договорів взагалі не про «DJI Mavic 3 Thermal», а про одну одиницю «DJI Mavic Pro Fly More Combо». А другий договір – на 20 штук «DJI Mavic 3 Thermal», але без додаткових батарей, які взагалі-то повинні бути.

– Чи плануєте подавати скаргу до Антимонопольного комітету? – запитала журналістка.

– Ми не ставили завдання подавати скаргу до антимонопольного. По-перше, я не хочу витрачати зайві кошти. По друге, перепрошую: най наїдяться того шоколаду і зрозуміють, що треба мати справу з перевіреними постачальниками. А ми якраз є постачальником, а не перекупником чи трейдером. Ми напряму це з Гонконгу тягнемо в Україну.

Пропозиція львів’ян є наступною після харків’ян та становить 18 мільйонів 62 тисячі гривень. Тобто один комплект приблизно по 212 з половиною тисяч гривень. 

Михайло Різель каже, що якщо «Ті Ай Бі» відмовиться укласти договір, вони готові підписати договір та поставити дрони.


Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте