Пів мільйона застави Свисталюк заплатить сам: про запобіжний захід і статки заступника голови Рівненської облради

Сергія Свисталюка викрили у справі про корупцію під час продажу майна санаторію «Новостав»
Джерело
Колаж основі фото Дмитра Домащука та сайту Рівненської обласної ради

5 червня, Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід заступнику голови Рівненської обласної ради Сергієві Свисталюку, якого викрили на отриманні хабаря. Посадовець має сплати 500 тисяч гривень застави. Крім цього, підозрюваному треба здати закордонні паспорти та заборонено без дозволу слідчого виїжджати за межі області. Планують також у суді розглядати клопотання про накладення арешту на його майно.

«Четверта влада» розпитала у Сергія Свисталюка, хто буде сплачувати заставу, а також дослідила його доходи за останні вісім років та нажите майно. А ще з’ясували, що у справі про корупцію під час продажу санаторію Свисталюк фігурував ще у 2023 році.

Заплатить сам 

Сергій Свисталюк відповів журналістам «Четвертої влади», що сплатить заставу із власних коштів. Ми запитали, з яких джерел ці кошти та скільки часу він їх накопичував. На що він відповів:

«Мені 53 повних років. З власних доходів».

Якщо Сергій Свисталюк не внесе заставу протягом п’яти днів (до 9 червня включно), то прокурор звернеться з повторним клопотанням до Вищого антикорупційного суду, щоб взяти підозрюваного заступника голови Рівнеоблради під варту, повідомила «Четвертій владі» речниця СБУ у Рівненській області Анна Свінціцька.

Від вчителя до посадовця

Заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк. Фото з його особистої сторінки у Фейсбуці

А тепер розкажемо більше про самого Сергія Свисталюка, його доходи та майно.

На сайті Рівненської обласної ради є небагато інформації з його біографії. Написано, що Сергій Свисталюк – 1971 року народження, має вищу освіту, проживає в селі Великій Омеляні Рівненського району.

У цьому ж селі Свисталюк навчався у школі, принаймні він так вказав у себе на фейсбук-сторінці.

Із сайту dovidka.com.ua дізнаємося, що Сергій Свисталюк закінчував Волинський державний університет ім. Лесі Українки у 1995 році за спеціальністю «Історія», а також у 2019 році – Національну академію державного управління при президентові України («Публічне управління та адміністрування»).

Там же вказують, що Сергій Свисталюк у 1988-1989 роках був водієм та працівником колгоспу ім. Комсомолу України.

Далі пів року прослужив в армії, а з 1991 року був вчителем фізичного виховання Іскрівської школи та вчителем історії у Милостівській школі.

Потім перейшов вчителювати до школи села Дядьковичі і пропрацював там 20 років.

В аналітичній системі «YouControl» знаходимо, що Сергій Свисталюк з 2010 року по 2015 рік керував Рівненською районною організацією «Української народної партії».

З 2015 по 2018 роки був помічником-консультантом народного депутата України Андрія Лозового від Радикальної партії Олега Ляшка.

Сергія Свисталюка у 2015 році обрали депутатом обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка. Фото з фейсбук-сторінки Сергія Свисталюка

Дивіться також: «Депутати за викликом». Як «радикали» Ляшка Ахметову допомагають

У 2015 році його обрали депутатом обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка.

З лютого 2018 року Свисталюк був першим заступником голови облради – спершу при голові обласної ради 7 скликання Олександрові Данильчуку, а потім при голові облради 8 скликання Сергієві Кондрачуку.

Заступником голови Рівненської обласної ради Андрія Карауша Свисталюк став у вересні 2022 року.

Голова обласної ради Андрій Карауш зі своїми першим заступником та заступниками (зліва направо: Віталій Ундір, Микола Кучерук, Андрій Карауш, Олексій Бучинський та Сергій Свисталюк). Фото з фейсбук-сторінки Сергія Свисталюка

Свисталюк не вказує ніде інформацію про членів сім’ї. На сайті «Рівне 1» є згадка, що чоловік розлучений. На своїй сторінці у фейсбуці Сергій Свисталюк неодноразово публікував фото з донькою Вікторією.

У Свисталюка є п’ять помічників-консультантів на громадських засадах: Зорян Наумець, Андрій Білий, Олександр Білий, Юрій Холеван, Олександр Крамар.

Доходи та заощадження

У перший рік електронного декларування Сергій Свисталюк як депутат задекларував лише пенсію – 16 тисяч 585 гривень. Водночас він вказав, що комусь позичив 55 тисяч доларів США. А готівкою зберігав 42 з половиною тисячі гривень.

Наступного, 2017 року, Свисталюк теж отримував лише пенсію, гроші йому не повернули, а із заощаджень залишилось 25 тисяч 600 гривень.

Нагадаємо, Сергій Свисталюк працював з 2005 по 2015 рік вчителем в Дядьковицькій школі.

Оскільки борг йому досі не повернули, ми запитали заступника, як довго йому довелось збирати 55 тисяч доларів та чому борг не повертають.

Проте Сергій Свисталюк відповів, що «ці запитання суті не стосуються».

Ми нагадали посадовцю, що він – публічна особа. І що частина наших запитань безпосередньо стосується кримінального провадження, частина – походження його статків.

Сергій Свисталюк відповів, що всі відповіді, які може надати на цей момент, ми отримали.

З 2018 року, коли Свисталюк став посадовцем, його зарплата становила більше 40 тисяч гривень на місяць.

У рік повномасштабного вторгнення Свисталюк на руки отримував приблизно по 55 тисяч на місяць, в 2023 році трохи менше – 52 тисячі.

Зумів за два останні роки збільшити заощадження готівкою до пів мільйона гривень та покласти в банк 13 тисяч доларів США і 157 тисяч гривень.

Житло Свисталюка

За даними декларацій, Сергій Свисталюк проживає у Великій Омеляні.

У декларації за 2016 рік депутат вказував незавершене будівництво на 94 метри квадратних та земельну ділянку на 50 соток. Ділянка у нього була у власності з 1994 року.

У 2017 році Свисталюк поділив свою ділянку на дві окремі: на 21 та 29 соток відповідно. А в 2021 року зареєстрував право власності на будинок. Його площа становила майже 114 квадратів.

На чому їздить Свисталюк з дому на роботу

З декларації, у 2016-2020 роках депутат Свисталюк користувався стареньким «Фордом Сієррою» 1990 року випуску.

Авто «Форд Сієрра» 1990 року зараз коштує в середньому одну тисячу доларів. Зображення ілюстраційне із сайту auto.ria.com

З 2021 року Свисталюк не декларує авто ні у користуванні, ні у власності. Рівненська обласна рада на наш запит відповіла, що Сергій Свисталюк користується службовою «Toyota Camry».

Причетність до корупційної історії з викупом санаторію

До листопада 2021 року у комунальній власності облради був дитячий санаторій «Новостав» на території Зорянської територіальної громади на Рівненщині. Санаторій перебував на балансі Рівненського обласного фтизіопульмонологічного центру (в народі – тубдиспансер. – Ред.).

Майновий комплекс санаторію виставили на продаж, і в третьому аукціоні переміг Володимир Рудюк. Чоловік, який був єдиним учасником торгів, викупив майно санаторію за 2 мільйони 178 тисяч гривень.

Початкова ціна комплексу була вісім з половиною мільйонів гривень. На перші два аукціони ніхто не приходив.

Головою аукціонної комісії щодо продажу майна і приміщень дитячого санаторію був заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк.

Окрім майна і приміщень, санаторій має земельну ділянку, площею понад п’ять гектарів. Разом із майном у 2021-му її не продавали. 

У листопаді 2022 року Рівненська облрада ухвалила рішення дати дозвіл на розробку проєкту землеустрою та провести грошову оцінку цієї земельної ділянки, щоб її купив Володимир Рудюк.

21 лютого 2022 року, якраз перед повномасштабним вторгненням, органи слідства задокументовали факт передачі директору Рівненського обласного фтизіопульмонологічного центру Федору Авруці частини неправомірної вигоди в розмірі 150 тисяч гривень.

28 липня 2022 року задокументували факт передачі Авруці частини хабаря в розмірі 160 тисяч гривень за сприяння та отримання земельної ділянки, на якій перебувають об'єкти нерухомості санаторію «Новостав».

30 січня 2023 задокументовано факт передачі Авруці 400 тисяч гривень неправомірної вигоди за сприяння в погодженні та затвердженні Рівненською обласною радою висновку про експертну грошову оцінку земельної ділянки.

Наприкінці квітня 2023 року тепер уже колишнього директора Рівненського обласного фтизіопульмонологічного центру Федора Авруку затримали.

Тоді ж стало відомо, що органи правопорядку також проводили слідчі дії у приміщенні Рівненської облради. Але чи щось виявили і чи пов’язані ці слідчі дії із посадовцями облради та з якими саме, в СБУ «Четвертій владі» тоді не повідомили, бо «це таємниця слідства».

З тексту ухвали Печерського суду Києва за 17 березня 2023 року ми з’ясували, що, за версією слідства, до справи, крім Федора Авруки, причетний заступник голови Рівненської обласної ради, який їздить на службовому авто «Toyota Camry».

Також в ухвалі не приховали кадастровий номером земельної ділянки, за якою проживає цей заступник. Ця ділянка, як ми встановили, належить Сергію Свисталюку.

Інформації про те, що заступник голови ради отримував якісь кошти, знайдені ухвали за березень 2023 року не містять.

Єдине, в тексті ухвал щодо обшуку згадується, що Свисталюк повідомив покупцю Володимиру Рудюку, що питання затвердження проєкту землеустрою та передачі земельної ділянки на сесію в грудні 2022 року виносити не будуть. Нібито ще не був готовий висновок по оцінці ділянки.

Разом з тим повідомив, що питання винесуть на наступну сесію Рівненської обласної ради, яка мала відбутися у першому кварталі 2023 року.

Цю розмову зафіксували правоохоронці за результатами негласної слідчої дії.

Дивіться також: «Впізнаваність моя зростає»: заступник голови Рівненської облради про підозру у хабарі


Долучайтеся до збору на FPV-дрони для рівненських дроноводів із 38-ї бригади морської піхоти.

Волонтерська монобанка:

https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk

Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалів.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте