Поліція таки почала розслідувати справу за звинуваченням політичного активіста у зґвалтуванні

Обвинувачений вважає версію подій імовірної потерпілої наклепом
Джерело
Колаж «Четвертої влади» із фото Надії Вознюк із фейсбуку та Олександра із сайту Острозької академії

Наприкінці літа рівнянка Надія Вознюк написала у фейсбуку, що рівненський політичний активіст Олександр запропонував їй її пофотографувати, а під час фотосесії зґвалтував. На початку вересня дівчина написала заяву в поліцію, але там не відразу розгледіли порушення і почати його розслідувати. Зараз справа зрушила з місця.

Про початок розслідування повідомив адвокат Надії Валентин Дупак у фейсбуку 13-го жовтня.

– Відомості про зґвалтування Надії Вознюк нарешті внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань після ретельної перевірки фактів. Розпочалось досудове слідство. Вода камінь точить, – написав адвокат.

Провадження відкрили за частиною 1-ю статті 152 Кримінального кодексу – зґвалтування.

Стаття звучить як вчинення дій сексуального характеру, пов’язаних із вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілої особи.

Покарати за такий злочин можуть позбавленням волі від трьох до п’яти років.

Ми запитали у речниці Головного управління Нацполіції Рівненщини Марії Юстицької, чому розслідувати повідомлення Надії не розпочали відразу. Пресофіцерка відповіла, що інформацію у заяві дівчини перевіряли.

За словами речниці, підозру Олександру іще не вручили. Зроблять це, коли «встановлять доказову базу».

Нагадаємо, рівнянка Надія Вознюк написала на своїй фейсбук-сторінці, що рівненський політичний активіст Олександр запропонував її пофотографувати, а під час фотосесії зґвалтував. Її історію та розповіді ще чотирьох дівчат про цього чоловіка ми описали у матеріалі: П'ятеро жінок розповіли про сексуальне насильство рівненського політичного активіста.

Тоді ж ми зверталися до звинуваченого за коментарем і він не хотів нічого пояснювати. Казав лише, що буде позиватися до суду через наклеп у дописі Надії.

Згодом він таки подав позов, у якому просить спростування та 100 тисяч гривень компенсації.

Які мотиви ймовірного наклепу в Надії та в чотирьох інших жінок, які розповіли про його сексуальне насильство, чоловік так і не обгрунтував.

Надія готується до засідання. Попередньо інші жінки, які розповіли нам про насильство Олександра, відмовились свідчити у суді.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте