Рівненський політичний активіст, що фотографував оголену модель, хоче від неї 100 тисяч за звинувачення в зґвалтуванні

Попри судовий позов, Надія не відмовляється від своїх слів
Джерело
Фото зі сторінки у фейсбуку Надії Вознюк

Рівнянка Надія Вознюк написала на своїй фейсбук-сторінці, що під час фотосесії її зґвалтував рівненський політичний активіст Олександр під виглядом фотографа. Її історію та розповіді іще чотирьох дівчат про цього чоловіка ми описали у вересні у матеріалі: П'ятеро жінок розповіли про сексуальне насильство рівненського політичного активіста.

Тоді ж ми зверталися до звинуваченого за коментарем, він не хотів нічого пояснювати по жодному епізоду. Казав лише, що буде позиватись до суду через наклеп у дописі Надії.

Днями дівчина отримала виклик до суду, позов Олександра до неї та рішення суду про призначення розгляду справи. Розповідаємо, чого хоче чоловік, судячи з документів.

У позові до Надії Олександр наводить її допис у фейсбуку 24 серпня, де вона описує ситуацію із чоловіком, який представився фотографом-аматором.

Надіїні слова чоловік вважає недостовірними, непідтвердженими фактами і такими, що «паплюжать його честь, гідність і ділову репутацію».

Зокрема, такою у дописі він вважає інформацію про те, що: він зачинив Надію у квартирі, що вступив із нею у статевий зв'язок без її згоди, про його залицяння до інших жінок у Рівному, надсилання їм фото свого члена, переслідування своєї колишньої дівчини (хоча вона нам це підтвердила – авт.), про те, що робив підлості своїм побратимам, про ґвалтування дівчат, виключення із «Правого сектору» (про виключення нам підтвердив очільник обласного осередку – авт.).

Також у заяві Олександр описав, що у день зйомки із Надією він мав півгодини, щоб зробити фото. Після чого він провів Надію «на вулицю до зупинки». Потім надіслав знімки, а вона почала писати «неочікувано» для нього «абсурдні речі» про домагання тощо.

Олександр просить суд зобов'язати дівчину спростувати викладене у її дописі та заплатити йому 100 тисяч гривень компенсації за моральну шкоду.

До позову чоловік додав грамоти, сертифікати та подяки на своє ім'я від різних структур: Спілки письменників, Рівнеради, облради, Національного університету «Острозька академія» та інших. 

Сама Надія іронічно відгукнулася про ці грамоти:

– То, певно, щоб я і всі жінки згвалтовані знали, що їх насилував поважний член суспільства, а не якийсь сексуально стурбований юний дивак. Тільки не грамоти честь і гідність показують, а вчинки. А там де нема ні гідності, ні честі, воно не поможе.

На наше запитання, чи не відмовляється вона від того, що сказала у дописі, на який тепер позивається Олександр, Надія відповіла:

– Звісно, що ні. Він це робив.

Разом із позовом Надія отримала виклик до суду на 14 годину 27 жовтня. Справу розглядатиме суддя Олена Першко.

Рівненський адвокат Валентин Дупак погодився захищати Надію безкоштовно. Тож наразі вони готуються до суду.

Нагадаємо, «Четверта влада» також зібрала свідчення інших дівчат щодо насильства з боку політичного активіста, колишнього очільника партійної організації «Правий сектор».

Одна з них розповіла, що він зґвалтував її на роботі, інша – що він мав намір зґвалтувати її на випускному. Колишня дівчина Олександра поділилась, що «він не розумів слова "ні"». Окрім цього, одногрупниця Олександра нагадала, що у свій час його вигнали із обмінної канадської програми за те, що він нібито домагався до іноземки.

Детальніше ці історії ми описали у матеріалі: П'ятеро жінок розповіли про сексуальне насильство рівненського політичного активіста

Ми також звертались до Національного університету «Острозька академія», де Олександр вчиться в аспірантурі, щоб дізнатися, чи буде він викладати у студентів. Нас запевнили, що найближчим часом ні. Але реагувати на озвучену у ЗМІ інформацію будуть після рішення суду чи провадження поліції.

Більше про це у публікації: Острозька академія поки не реагуватиме на звинувачення у сексуальному насильстві на адресу свого аспіранта


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте