Поправку екснардепа від Рівненщини про пільги для Ахметова зібралися скасувати

Зміни до Податкового кодексу, які могли зекономити олігарху Рінату Ахметову близько 3 мільярдів гривень, можуть скасувати
Джерело
Фото delo.ua

Комітет Верховної ради з питань податкової та фінансової політики підтримав скасування пільги, яка давала можливість додаткових мільярдів гривень прибутку олігарху Рінату Ахметову. Рік тому ця пільга з'явилася у Податковому кодексі за ініціативи тодішнього нардепа з Рівненщини Юрія Вознюка.

Про те, що комітет підтримав скасування пільги, якою від сплати ПДВ звільнявся імпорт енергетичного обладнання для сонячних та вітроелектростанцій, написав народний депутат Андрій Герус на своїй сторінці у фейсбуці.

За словами нардепа, отримували зиск від цієї пільги власники компаній, які будували сонячні та вітрові електростанції та запускалися по найвищих у світі «зелених» тарифах (тариф на сонце в Украіні – 15 євроцентів, в Німеччині – 4,7 євроценти, а в Узбекистані – 6 євроцентів).

«Програвали від цієї пільги українські виробники енергетичного обладнання, які сплачували все вхідне ПДВ і були у гірших умовах, у порівнянні з імпортом. Такі заводи є у Вінниці, Краматорську тощо. Також програвав український державний бюджет, до якого через цю пільгу не надійшло близько 10 мільярдів у 2019 році», – пише Герус.

«У попередньому парламенті цю ПДВ-пільгу пробували проштовхнути у законопроект про захист дітей, а потім її таки проштовхнули разом із правкою про ПДВ-пільгу для електрокарів», – пише він.

Андрій Герус сподівається, що у Верховній Раді вже найближчим часом проголосують за законопроєкт із відповідними правками комітету.

«Четверта влада» вже писала, що у грудні 2018 року депутати прийняли зміни до Податкового кодексу про звільнення від ПДВ ввезення електромобілів. У цих змінах була правка, яка дозволила під виглядом підтримки електромобілів подарувати мільярди на «зелений» енергобізнес. Найбільше від цього вигравав саме Рінат Ахметов.

Тоді наголошувалося, що імпортери обладнання для сонячних та вітряних електростанцій не будуть сплачувати ПДВ до 2022 року.

Сумарно це мало дозволити їм зекономити, не сплативши до бюджету, 5-10 мільярдів гривень.

У матеріалі Bihus.info йшлося, що вказані зміни до Податкового кодексу зекономлять олігарху Рінату Ахметову близько 3 мільярдів гривень, які йому не доведеться сплачувати до бюджету у вигляді податків при ввезенні обладнання.

Ініціатором цієї правки був рівненський нардеп від «Народного фронту» Юрій Вознюк. Він намагався пояснити, як його скандальна поправка мала подбати про людей.

Юрій Вознюк, зокрема, зазначав, що подібні пільги вже ввели у літакобудуванні, електромобілях, імпортній продукції для забезпечення армії.

– На підтримку шляху до енергонезалежності, тимчасово, стимулювати розвиток відновлювальної енергетики, на мою точку зору, дуже правильно, – писав рівненський нардеп.

Юрій Вознюк намагався стати нардепом знову. Однак під час виборів до Верховної Ради у 2019 році, на 153-му окрузі на Рівненщині його переміг кандидат від «Слуги народу» Роман Іванісов (який, як виявилося згодом, був судимий за групове зґвалтування та брехав про свою вищу освіту).


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуку.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)