Поскаржилися 19 разів на лікарні Рівненщини: які причини та як самому подати скаргу
«Чим більше скаржаться на лікарню, тим швидше НСЗУ прийде з моніторингом»
З початку 2024 року з Рівненщини подали 19 звернень до Національної служби здоров’я України. Більшість скарг – через відмову у наданні послуг, передбачених Програмою медичних гарантій, а також через вимагання коштів за надання послуг, витратних матеріалів та лікарських засобів, за які вже заплатила держава. На які лікарні найчастіше подавали скарги та як пацієнту якісно захистити свої права – у цьому матеріалі.
З початку року 19 скарг
7 із 19 скарг, які надійшли НСЗУ з Рівненщини, були через вимагання коштів за надання медичних послуг, витратних матеріалів та лікарських засобів, передбачених Програмою медичних гарантій.
Скаржились у зв’язку з цим двічі на Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр імені Віктора Поліщука. По одному разу – на Рівненську обласну клінічну лікарню імені Юрія Семенюка, Центральну міську лікарню Рівного, Рівненський обласний протипухлинний центр, Вараську багатопрофільну лікарню та Володимирецьку багатопрофільну лікарню.
Ще сім скарг стосувалися відмови у наданні медичних послуг, які передбачені Програмою медичних гарантій.
Скаржились у цих випадках на Рівненську обласну клінічну лікарню, двічі на Центральну міську лікарню Рівного, Центр первинної медико-санітарної допомоги «Ювілейний» у Рівному, Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Гощанську багатопрофільну лікарню та Вараську багатопрофільну лікарню.
Три скарги надійшло щодо створення фіктивних електронних медичних записів, декларацій: на Міську лікарню №2 у Рівному, Демидівську центральну районну лікарню та Міську поліклініку Дубна.
Одна скарга надійшла на Вараську багатопрофільну лікарню через надання у неповному обсязі медичних послуг, які передбачені Програмою медичних гарантій.
Ще одна скарга стосувалась надання неякісних медичних послуг у Рівненському обласному спеціалізованому диспансері радіаційного захисту населення, більш відомому як «чорнобильська лікарня».
Через неетичне ставлення заяву написали на Гощанську багатопрофільну лікарню.
Результати скарг
– Мене часто запитують, що дає скарга. Чим більше скаржаться на лікарню, тим швидше НСЗУ прийде з моніторингом у цю лікарню, – пояснила голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак на брифінгу у Рівному.
У 18 випадках з 19-ти, на які скаржилися, НСЗУ підтвердила, що були порушення, йдеться на сайті служби.
За десятьма повідомленнями громадян служба провела роботу з лікарнями, де вчиняли порушення. За двома скаргами поновили права пацієнтів.
Дві скарги перенаправили на належний розгляд. Дві – не розглянули.
Як діяти, якщо ваші права порушили
«Якщо від пацієнта вимагають оплату за ліки, послуги чи витратні матеріали у медзакладі, який має договір з НСЗУ, відмовляють у наданні медичної допомоги або надають її не в повному обсязі, то це вагома причина звернутися зі скаргою.
Держава вже оплатила для пацієнтів ці послуги, і про це повинні знати пацієнти і не забувати лікарі», – зазначила директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Тетяна Кудик у пресрелізі, який отримала «Четверта влада».
НСЗУ має рекомендації, що робити, якщо ваші права порушили:
1. Звернутися зі скаргою до головного лікаря.
2. Якщо головний лікар не вирішує проблему, звернутися зі скаргою до місцевого департаменту охорони здоровʼя.
3. Залишити скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ в розділі «Громадянам».
Крім електронної форми, є ще способи, як можна подати скаргу:
- за безкоштовним номером контакт-центру 16-77. Оператор гарячої лінії зафіксує скаргу та допоможе оформити звернення;
- надіслати офіційний лист на електронну пошту НСЗУ: [email protected];
- надіслати лист на поштову адресу НСЗУ: проспект Степана Бандери, 19, м. Київ, 04073;
- написати звернення на особистому прийомі громадян.
Яку інформацію варто вказувати у заяві:
1. Прізвище, ім’я та по батькові пацієнта, дату народження.
2. Дату вчинення порушення.
3. Правильну назву лікарні.
4. Посаду, прізвище, ім’я та по батькові особи, яка вимагала оплату за медичні послуги, ліки чи інші матеріали чи відмовлялася надати послугу.
5. Детально опишіть ситуацію.
6. Зазначте суму коштів, яку вам довелось витратити або яку з вас вимагали. За наявності додайте копії чеків на ліки чи медичні послуги.
7. Вкажіть свої контакти, які допоможуть з вами зв’язатися: номер мобільного, електронну адресу, поштову адресу.
«Чим більше пацієнт надасть доказів щодо порушень з боку закладу – наприклад, чеки за придбані ліки чи оплачені послуги з лікування або діагностики, фото і відео, – тим більше шансів поновлення прав пацієнтів на безоплатну медичну допомогу», – згадано слова Тараса Стеценка, заступника начальника відділу роботи зі скаргами пацієнтів, у пресрелізі НСЗУ.
Дивіться також: Що робити і куди звертатися, якщо у вас вимагають гроші за лікування
«Четверта влада» та БФ «Скарбниця Надії» збирають гроші для ініціативи «Рівненський дрон», яка складає FPV-дрони для бійців на передовій. Долучайтеся, будь ласка.
Волонтерська монобанка:
https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk
Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184
Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»
Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграмі, ютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці, твітері, тіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалів.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти