Професор Рівненської медичної академії Михайло Дем‘янчук визнав, що брав хабар, та буде під домашнім арештом

«Чи визнаєте провину? Чи каєтеся? Чи буде співпрацювати зі слідством?», – запитав адвокат підозрюваного Володимир Цуняк. На всі питання викладач відповів «так»
Джерело
«Четверта влада»

У п’ятницю, 16 липня у Рівненському міському суді професорові та викладачеві Рівненської медичної академії Михайлові Дем’янчуку обрали запобіжний захід. Він буде під домашнім арештом у нічний час – від 21-ї вечора до 6-ї ранку – майже два місяці: від 16 липня до 12 вересня. 

Суддя Кристина Даш’ян постановила тримати Дем’янчука під нічним домашнім арештом, бо він визнав свою провину й розкаявся. А його адвокат Володимир Цуняк, крім цього, звернув увагу, що в Дем’янчука хронічна бронхіальна астма.

Прокурор обласної прокуратури Олександр Пузирко та слідчий Головного управління Національної поліції Віктор Скворцов не заперечували проти нічного домашнього арешту.

Прокурор Рівненської обласної прокуратури Олександр Пузирко та слідчий Головного управління Національної поліції Віктор Скворцов

Дем’янчука підозрюють у прийнятті неправомірної вигоди у великому розмірі або вчиненому службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди (частина третя статті 368-ї Кримінального кодексу).

Покарання за цією статтею – позбавлення волі від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років, з конфіскацією майна.

Михайло Дем’янчук відмовився відповісти на питання журналістами стосовно своєї справи.

Нагадаємо, 14 липня Михайла Дем’янчука затримали після отримання 33 тисяч гривень хабаря.

Під час затримання. Фото Національної поліції
Вилучені кошти

Спеціалістка пресслужби поліції Світлана Карачун розповіла «Суспільному», що викладач систематично вимагав хабарі з абітурієнтів за сприяння у вступі на державну форму навчання.

У своєму коментарі Світлана Карачун також сказала, що правоохоронці встановлюють інших причетних до злочину людей.

Раніше «Четверта влада» писала про корупцію в медколеджі, який після того перетворили в медичну академію. За інформацією, яку ми зібрали навесні 2018-го, тамтешні студенти платили за іспити та заліки, а абітурієнти – за вступ.

Тим часом директор закладу Ростислав Сабадишин нажив чимало майна. На той час він декларував п’ять земельних ділянок загальною площею майже чотири гектари, будинок на Хмельниччині, будинок в серці Карпат – поблизу Яремче – на 132 метри та квартиру у Тернополі, два недобудовані станом на 2016-й рік будинки у Рівному, площею 236 та 134 метри, незавершене будівництво житла поблизу Яремче. Машини Mercedes Benz 2015 року, Toyota Avalon 2008 року випуску, 36 тисяч доларів на банківських рахунках.

Детальніше про це читайте у розслідуванні «Дорога білоХАЛАТНА освіта».

Крім того, нинішній директор академії Ростислав Сабадишин у 2016-му посів друге місце за доходами серед ректорів медичних університетів по всій Україні та перше серед директорів медичних коледжів.

Із 2014-го року за хабарництво засудили трьох викладачів тодішнього Рівненського медколеджу: Сергія Матвєєва, Тетяну Бобошко та Інну Борисюк. Всі вони отримали штрафи. Про це ми писали в матеріалі «Педагоги з готівкою».


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте