Рівненщина вийшла з «червоної зони»: дозволили роботу закладів культури та кінотеатрів, на черзі кафе

Все частіше у Рівному представники бізнесу проводять акції з вимогою послабити карантин і дати людям працювати. Послаблюють
Джерело
«Четверта влада»

Рівненщина вийшла з «червоної зони». Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль. Що це означає.

«Станом на вечір 14 липня відсоток виявлення випадків інфікування COVID-19 складає 10.6%, при допустимій нормі менше 11%. Це означає, що Рівненщина може послабити карантинні обмеження», – пояснює посадовець.

Віталій Коваль розповідає, що у зв'язку з цим він скликав позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Комісія вирішила дозволити роботу закладів культури та кінотеатрів. Умова – наповненість залів не більше 50%.

Також завтра комісія розгляне можливість відкриття ресторанів, кафе, барів, їдалень у приміщеннях.

Посадовець нагадує, що послаблення карантинних норм не означає скасування обмежувальних заходів.

– Ми поступово будемо повертатися до нормального режиму життєдіяльності, – пише Віталій Коваль.

Також дивіться: Важкі хворі тепер лікуються по три тижні: керівник Сарненської лікарні про роботу під час пандемії

Сьогодні вдень заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін також розповідає, що в області вирівнюється ситуація із заповненістю опорних лікарень

– До 35% у нас загальна заповненість лікарень першої хвилі, – каже посадовець. – І, відповідно, нам не потрібно долучати лікарні другої хвилі.

Нагадуємо, у травні 2020-го року заповненість опорних лікарень складала приблизно 20%. А вже станом, наприклад, на 23 червня, заповненість складала 21,7% від усіх перепрофільованих місць, 77,1% місць в інфекційних відділеннях та 50% в реанімаційних відділеннях (в середньому 35,5%).

Знижуватися ця кількість почала ще на початку липня. Так, 7 липня були заповнені 33,6%, тобто третина усіх ліжко-місць у  реанімаційних, інфекційних і перепрофільованих відділеннях. Найбільш завантаженими були дві лікарні –  Костопільська ЦРЛ (47%) та Рівненська міська лікарня (42%).

Сергій Подолін також розповідає, що в облдержадміністрації зреагували на звернення власників кафе та ресторанів, які прийшли сьогодні спочатку під стіни Рівнеради, а потім й ОДА.

– Ми почули їхню проблематику і пропозиції керівників бізнесу, – каже посадовець. – Домовилися що сьогодні створили робочу групу, уже провели консультацію з головним санітарним лікарем, а також головою Держпродспоживслужби.

Ми готуємо протокол рішення комісії ТЕБ та НС Рівненської області, яка рекомендуватиме як місту Рівне прийняти таке рішення, так і іншим районам. Проект протоколу ми надаємо для ознайомлення представникам бізнесу у сфері харчування.

І я думаю що завтра позитивне рішення комісії буде прийняте, і бажання бізнесменів будуть задоволені, при умові збереження карантинних вимог.

Також дивіться: «Відчуття хвороби тривало десь 4 доби»: рівненський лікар розповів як він перехворів на COVID-19


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте