Що відомо про нову заступницю начальниці Держгеокадастру Рівненщини: як призначали і скільки заробляє

Поза основним фахом та теперішньою держслужбою Іванна Самчук пише вірші. На сайті, присвяченому її творчості, Іванна представляється поеткою, дружиною, мамою та просто людиною
Джерело
Фото із фейсбук-сторінки Іванни Самчук

До цього Іванна Самчук працювала в кількох банках та була бухгалтеркою й економісткою в Острозькій академії. З 11-го серпня вона заступниця начальниці управління Держгеокадастру у Рівненській області. На посаду її обрали за спрощеною процедурою і на обмежений, але невизначений час – поки триватиме карантин.

Це другий матеріал про те, як непрозоро призначають на держслужбу – в структуру з високим корупційним ризиком. Першу публікацію дивіться за посиланням нижче.

Як «порішати» посаду в Держгеокадастрі Рівненщини: майстер-клас від адвокатки депутата

Спрощену процедуру відбору держслужбовців на посади запровадили у квітні цього року.

Від звичайної вона відрізняється тим, що з претендентами на посаду проводять лише співбесіду – ні тестів, ні інших фахових випробувань їм проходити не треба (переможця конкурсу також можуть перевірити на причетність до корупції).

Друга відмінність – все відбувається значно швидше – 3-7 днів на збір документів (раніше було 10) і ще три, поки комісія їх розгляне й оголосить дату співбесіди (раніше було 35).

У випадку із посадою заступника голови Держгеокадастру Рівненщини все відбулося блискавично: 13-го липня оголосили про вільну посаду, 17-го липня вже провели співбесіди і визначили переможицю.

– Швиденько хто знав, той і подав документи. А хто не знав, то і не встиг подати. Звичайно, що це було зроблено з однією метою – призначити потрібну, «свою» людину, – каже експерт з реформи Держуправління Реанімаційного пакету реформ Сергій Сорока. 

Оскаржити у суді це вже не можливо, додає Сергій Сорока. Бо для цього має бути позов від того, хто вважає свої права порушеними, бо не зміг взяти участь у конкурсі. Та навіть якби такі люди і знайшлись, робити це пізно, бо призначення на посаду вже відбулося.

За спрощеною процедурою, контракт із переможцем конкурсу підписують на період карантину, а звільнити цю людину мають щонайбільше за чотири місяці після його завершення. Звільнений посадовець має право брати участь у конкурсі, який буде оголошено після цього.

Як оголошення про вакансію, так і результати конкурсу повинні бути розміщені на Єдиному порталі вакансій державної служби.

На кілька днів раніше за такою ж процедурою обирали і начальницю Держгеокадастру Рівненщини Оксану Овдійчук, яка була адвокаткою скандального рівненського депутата-радикала і забудовника Василя Немеша.

Це сталося після того, як колишній керівник Держгеокадастру Микола Шустов нібито за власним бажанням вирішив перевестися на нижчу посаду.

Що не так 

На Єдиному порталі вакансій з питань державної служби неможливо знайти оголошення про посаду заступника начальника Держгеокадастру на Рівненщині, якщо не ввести спеціальний код.

Головна спеціалістка відділу роботи з кадрами Держгеокадастру України Олена Шандурська спочатку сказала, що оголошення на сайті має бути, потім уточнила про код і назвала його. За таким принципом оголошення справді знайшлося.

– Звідки я би мала знати цей код? – журналістка.

– Він прикріплений до вакансії, – Олена Шандурська.

– Звідки я би мала знати про вакансію? 

– Я вам продиктувала код для вашої зручності, щоб ви зараз цю вакансію знайшли.

– Як про це мали знати ті, хто могли б претендувати на посаду? Чи був публічний доступ в усіх охочих до цього оголошення?

– Кожен адміністратор публікує на сайті вакансію і вона потрапляє у перелік усіх вакансій по державній службі. Якщо людина хоче знайти цю вакансію, вона шукає. На сторінці є пошук.

– Я шукала і таким способом. Але оголошення не відображалося.

– Можливо, ви її не бачите, бо вона закрита.

– Серед вакансій, які видає пошук, є і закриті. Їх видно.

– Не знаю, наш орган не керує цим сайтом. Він підпорядкований Нацагентству України з питань держслужби (НАДС).

Державний експерт експертної групи з питань розвитку інформаційних систем НАДС Михайло Михайловський каже, хоча вакансія була у Держгеокадастрі Рівненщини, у пошук потрібно вводити не його, а Держслужбу України з питань геодезії, картографії та кадастру. Бо саме ця служба оголошувала конкурс і вносила оголошення на сайт.

– Якщо людина шукає вакансії у Держгеокадастрі саме у Рівненській області і, ввівши назву цього управління у пошук, нічого не знаходить, вона може подумати, що вакансій немає. То чи могли всі охочі переглянути це оголошення? – журналістка.

– Я не суд, щоб визначати, наскільки це прозоро. Це все суб’єктивізм, – Михайло Михайловський.

Крім того, на Єдиному порталі вакансій державної служби немає відеозапису співбесіди.

Хто кандидати

Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру на запит «Четвертої влади» надсилає список кандидатів. Замість повних імен та по батькові вказують ініціали. Встановити повні імена цих людей допомогло те, що майже всі вони свого часу мали стосунок до земельних відносин того регіону, де проживали.

На посаду заступника начальника управління Держгеокадастру у Рівненській області претендувало п'ять людей:

  • Віталій Семенюк – родом з Івано-Франківщини. Чотири місяці (із жовтня 2018-го по лютий 2019-го) був керівником Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області.
  • Володимир Довганюк – родом з Івано-Франківщини. У 2012-му балотувався у народні депутати, був депутатом Коломийської міськради від «Удару» та головою земельної комісії. У місцевих ЗМІ пишуть про його «оборудки із землею міста на мільйони гривень».
  • Юрій Нібалович – начальник відділу з питань спільної власності територіальних громад та економічного розвитку Рівненської обласної ради. Як і Василь Немеш, він член Радикальної партії Олега Ляшка. До січня 2014-го Нібалович працював головним спеціалістом управління містобудівного комплексу та земельних ресурсів Ужгорода. Після того, як начальника цього управління Ігоря Куценка звільнили «через багато недоліків у роботі», заяву пише і його підлеглий Нібалович.
  • Андрій Михальчин – у 2015-му він балотувався у Рівнераду депутатом. Та його не обрали. Михальчин – помічник нинішньої депутатки міськради від Фракції «Блок Петра Порошенка “Солідарність”» Людмили Туровської. Вона – голова постійної комісії з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування.
  • Іванна Самчук – єдина претендентка, яка не належить до жодної політичної сили, ніколи нікуди не балотувалася і до цього не мала досвіду роботи із земельними ресурсами. Має економічну освіту, працювала в декількох банках, держстрахувальницею. Останнє місце роботи – Острозька академія.

До участі у конкурсі допустили трьох: Іванну Самчук, Юрія Нібаловича та Віталія Семенюка.

Що відомо про Іванну Самчук

Іванна Самчук із відзнакою закінчила Міжрегіональну Академію управління персоналом, отримала ступінь магістра з управління персоналом та економіки праці.

Із 2008-го по 2012-й працювала у Рівному контролеркою-аудиторкою та бухгалтеркою-аудиторкою у «Приватбанку», потім заступницею керівника відділення, головною спеціалісткою з касових операцій та обслуговування клієнтів.

У 2012-му почала працювати в «Укрсиббанку». А наприкінці 2013 року стала головною спеціалісткою у ревізійному відділі та відділі матеріального забезпечення Рівненської міської дирекції управління Фонду соціального страхування.

Перед Держгеокадастром працювала бухгалтеркою, економісткою та – з грудня 2019 року – секретаркою комісії з оцінки корупційних ризиків та моніторингу виконання антикорупційної програми університету в Острозькій академії.

Іванна Самчук каже, що її освіти та професійного досвіду достатньо для того, щоб бути заступницею начальниці Держгеокадастру Рівненщини.

Декларація, доходи, родина

Іванна Самчук (до шлюбу – Тимощук) декларує у Рівному однокімнатну квартиру, яка належить її чоловіку (25%), тестю (25%), дитині, якою опікується подружжя Самчуків (50%). Площа квартири – 28 квадратних метрів. Придбали її у 2008-му, а скільки вона коштувала, в декларації не вказано.

Зареєстрована Іванна Самчук в острозькій квартирі площею 81 метр квадратний, яку вказує як ту, що нею користується разом із сином.

Це житло належить Тимощук Ользі (ймовірно матері), яка, як підприємиця, займалася у 2006-2009-му розведенням свиней в селі Точевики Острозького району. Квартиру купили у 2017-му за 594 тисячі гривень.

В Острозькій академії Іванна Самчук заробила 69 тисяч 809 гривень за 2019 рік. Це майже 6 тисяч гривень щомісяця. На посаді заступниці начальниці Держгеокадастру області їй обіцяють 10 тисяч 600 гривень в місяць.

Чоловік Іванни Олександр Самчук торік заробив 117 тисяч 734 гривні, працюючи в будівельному гіпермаркеті «Епіцентр». Також у минулому році він отримав соціальну допомогу – 32 тисячі 589 гривень.

Подружжя має чотирирічного сина Богдана. Крім того, Олександр та Іванна опікуються Олександровим племінником Олесем, звідколи його мама, поетеса Вікторія Самчук, померла.

Хлопець навчається у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. У 2019-му він отримав 9 тисяч 440 гривень стипендії та 6 тисяч 335 гривень грошової допомоги, яка надається дітям-сиротам. Крім того, хлопець отримав пенсію – 23 тисячі 392 гривні.

Машин ні у посадовиці, ні у членів її сім’ї, за декларацією, немає.

Грошей на банківських рахунках ні Іванна Самчук, ні її чоловік Олександр теж не декларують. Проте у посадовиці є готівка: 22 тисячі доларів, 8 тисяч євро та 567 тисяч гривень.

Якщо перерахувати за нинішнім курсом, то заощаджень у заступниці начальниці Держгеокадастру області – близько 1,5 мільйони гривень.

Ми намагалися з'ясувати, як вдалося Іванні Самчук за невеликої зарплати накопичити цю суму, а також у чому її переваги, що на посаду обрали саме її. І звідки вона дізналася про конкурс. Та посадовиця впродовж двох тижнів не відповідає на дзвінки на номер мобільного. Телефонували ми і за її робочим номером та просили секретаря з'єднати. Нас не з'єднали. Попросили зателефонувати через п'ять хвилин, а опісля повідомили, що її на роботі немає.

Стежити за публікаціями про Держгеокадастр можна за тегом: Держгеокадастр


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте