Адвокатка скандального депутата-забудовника хоче керувати Держгеокадастром Рівненщини

Що про неї відомо і чому пішов з посади попередник

Оксана Овдійчук з адвокатської професії вирішила піти в держслужбу на менші офіційні заробітки
Джерело
сторінка у фейсбук Оксани Овдійчук

Адвокатка скандального рівненського забудовника, депутата Рівнеради Василя Немеша Оксана Овдійчук претендує на посаду начальниці Головного управління Держгеокадастру в Рівненській області. Хто така Оксана Овдійчук, навіщо їй ця посада, та що сталося з її попередником, який протримався у кріслі всього два місяці – читайте у матеріалі.

7-го травня 2020 року голову Олександрійської об'єднаної територіальної громади Миколу Шустова призначили на посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області. На конкурсі він набрав 38 балів із 40 можливих. Ця посада звільнилася після корупційного скандалу з попереднім керівником Держгеокадастру Рівненщини Романом Мигалем.

Але музика грала не довго. Микола Шустов покерував всього два місяці. І написав заяву щоб перевестись на посаду першого заступника начальника обласного Держгеокадастру. Пішов на пониження, але чому – не зізнається.

– Для себе я знаю причину. Але не хочу коментувати, – відповідає Микола Шустов.

Після цього нібито оголосили конкурс на місце начальника. Але оголошення про таку вакансію на сайті Держгеокадастру немає. Останнє оновлення на сайті відбулося 1 червня цього року. Результатів конкурсу, якщо його все ж провели – теж немає на сайті.

Керівниця відділу кадрів обласного Держгеокадастру Ольга Зубченко каже, конкурс проводився. Та не може відповісти, коли він відбувався, хто змагався за вакансію і які результати. Бо добір проводили не у Рівному, а у Держслужбі України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Тепер уже перший заступник Держгеокадастру області Микола Шустов розповідає, що на сайті Держгеокадастру України було оголошення про вакансію, а конкурс мав пройти за спрощеною процедурою.

Щоб з’ясувати це, журналісти «Четвертої влади» надіслали запит у Держгеокадастр. Відповіді на нього поки що не отримали.

Доказів, що цю посаду комусь продали, ми не маємо. Тому не стверджуватимемо цього. Але подальша непублічність і непрозорість конкурсу на посаду з високим корупційним ризиком змушує задуматися.

Читайте також: Земельні махінатори Рівненщини: як бізнес, завдяки чиновникам, привласнює десятки гектарів

Тим не менше Оксана Овдійчук, яка з 2008-го року має свідоцтво адвоката і 17 липня 2020 року закрила свою підприємницьку діяльність у сфері права, 20-го липня подала декларацію кандидата на посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області.

Річний дохід від підприємницької діяльності за 2019 рік вказала 663 тисячі 600 гривень.

В банках коштів немає. Є готівка в гривнях, доларах і євро. У перерахунку на гривні це 5 мільйонів. Невідомо де зберігається ця готівка, можливо у квартирі в Рівному на 67 квадратних метрів, набутої у 2018 році за 48 тисяч гривень.

Свою частку в квартирі Оксана Овдійчук вказує як 60%. Ще по 20% належать матері Олені та меншому брату Юрію.

Ще має дві земельні ділянки – 25 соток в селі Млинівського району та 8 соток в Городищі (вказана вартість ділянки 8 тисяч 100 гривень на травень 2019 року). Якщо б ви хотіли придбати ділянку в Городищі, то вартість 9 соток, на сайті ОLХ, – 180 тисяч гривень.

Автівок у декларації немає.

Оксана Овдійчук – небагатослівна. Каже, що не має часу спілкуватися.

– Мене нікуди ще не призначили. Люди багато чого говорять, – відповідає.

Адвокати скандального депутата-забудовника

У 2015-му році Оксана Овдійчук балотувалася в депутати Рівнеради у списку партії «Сила людей».

Вона не була членкинею партії, а в список потрапила за рекомендацією адвоката Олександра Рудика, який на той час очолював міську організацію партії «Сила людей», розповідає керівник рівненського осередку партії «Сила людей» Зураб Кантарія.

– Він сказав, що її давно і добре знає, вони десь працювали разом. Казав, що вона хороша юристка, – розповідає Кантарія.

І додає: про Овдійчук особливо нема що розповідати.

– Вона брала участь суто у виборчій кампанії. І все. Я не сказав би, що вона була дуже активна під час виборів. Важко сказати, наскільки активно вона відпрацювала округ.

До слова, це був округ №31. Одна із вулиць, яка входить у нього – Струтинська (нині Гайдамацька). І на цій вулиці розміщені багатоповерхівки, які будувала фірма, пов'язана з нинішнім депутатом Рівнеради, який балотувався від Радикальної партії Олега Ляшка, Василем Немешем.

Немеш за цей округ у 2015-му змагався із Оксаною Овдійчук, яка йому надавала правову допомогу.

В лютому 2014-го року адвокати Оксана Овдійчук та Віталій Грабовський засновують адвокатське об'єднання «Справедливість». Обидвоє адвокатів працюють на забудовника Василя Немеша (фігурують у його скандальних справах як адвокати та представляють його в судах, зокрема зі ЗМІ).

Василь Немеш, який фігурує у низці скандальних історій, заробив собі обвинувачення в криміналі, вистріливши з гумостріла в бік поліцейських, які хотіли провести обшук у квартирі його адвокатки Оксани Овдійчук

Чому Василя Немеша називають скандальним депутатом і забудовником

Розбірки за приміщення

У квітні 2019-го року сталася спроба захоплення приміщення на вулиці 16 Липня, 10. Тоді його адміністраторка Оксана Дусь повідомила журналістам UA:Рівне, що бачила в коридорі Василя Немеша, який «біг по коридору і сказав своїм хлопцям «вишвирніть її звідси». Спір за це приміщення насправді триває роками. У 2018-му Василя Немеша в цьому конфлікті побили.

У цьому приміщенні знаходиться підприємство «Рівнеагробуд». Із 2014-го із цим підприємством судиться СП «Степанський агробуд», яке представляють на судових засіданнях Василь Немеш та адвокатка Оксана Овдійчук. З боку відповідача – її колега по адвокатському об'єднанню «Справедливість» Віталій Грабовський.

Чи мають право адвокати, які є співвласниками одного об'єднання (і які обоє представляли Василя Немеша), представляти протилежні сторони в суді і чи це не конфлікт інтересів?

У Дисциплінарній палаті Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Рівненської області однозначно сказати не можуть. Бо кожен випадок розглядають індивідуально і про правомірність чи не правомірність дій адвокатів має бути колегіальне рішення.

– Юридична особа (адвокатське об'єднання – авт.) не може з двома клієнтами укласти договір. Може, вони там просто укладали, як адвокати –окремі договори, – каже голова Палати Олена Курганська.

До слова, і «Рівнеагробуд», й адвокатське об'єднання знаходяться в одному приміщенні – на вулиці 16 Липня, 10. А позивач – «Степанський агробуд» – серед засновників підприємства-відповідача «Рівнеагробуду». Також серед засновників – фірми пов'язані з Немешем. Це ТОВ «Західресурси», обслуговуючий кооператив «ЖБК «Рівбуд», які зареєстровані за однією адресою – у багатоповерхівці на вулиці Степана Дем'янчука, 1-А, яку будував «Рівбуд».

Але якщо цієї справи Кваліфікаційно-дисциплінарна комісії адвокатури не розглядала, то розглядала подібну, де адвокатка Овдійчук з її адвокатом-партнером Грабовським теж розігрували ролі представників різних сторін. За що дисциплінарна палата Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Рівненської області притягувала Оксану Овдійчук до дисциплінарної відповідальності.

Справа в тім, що партнер по бізнесу адвокатки Овдійчук – Віталій Грабовський подав позов на колективне підприємство «Управління механізації будівництва». Проти підприємства судилася фізична особа. Її адвокатом був Грабовський. 

На той час Овдійчук, мала довіреність, що може представляти у суді інтереси КП «Управління механізації будівництва», проти якого виступав Грабовський.

Як згодом виявилося, на довіреності Овдійчук не було ні номера, ні дати, і вона взагалі була підписана колишнім керівником підприємства.  

Овдійчук знаючи, що є такий позов в суді, його сама отримала по цій довіреності. І він навіть не надходив на адресу юридичної особи («Управління механізації будівництва»). І подала заяву, що вона цей позов визнає.

Суд відбувся. Нове керівництво підприємства і про позов проти них, і про те, що Овдійчук представляє у суді їхні інтереси – дізналися випадково і постфактум. Попереднє рішення суду скасував апеляційний суд. 

Потім з’ясувалося, що колишній керівник «Управління механізації будівництва» довіреність, з якою Овдійчук приходила у суд, не підписував. Окрім цього, з адвокаткою підприємство не укладало договір, що вони потребують її послуг, як адвоката.

Конфлікт на Струтинській, 13 Б

Будівельний конфлікт на вулиці Гайдамацькій, коли замість запланованої чотириповерхівки «виросла» одинадцятиповерхівка. На її спорудження дозвільних документів не було. І вона загрожувала безпеці мешканців сусіднього із нею будинку. Ці обидва будинки зводила фірма Немеша, про що він сам проговорився.

Депутат-стрілок

Василь Немеш почав стріляти з гумострілу, коли поліція за рішенням суду хотіла обшукати квартиру. Це відбувалось у помешканні Оксани Овдійчук у 2016-му. Як пояснив тоді депутат – представляв таким чином інтереси Овдійчук, бо його «попросили захистити, не пустити». А сам обшук, на думку Немеша, був незаконний.

Тепер Василя Немеша судять з обвинуваченням у опорі працівникам поліції.

Підкуп виборців

Рівненська «Опора» показала як Немеш, кандидат в депутати Рівнеради, у 2015-му під час передвиборчої гонки профінансував встановлення зупинки. А на банерах, які були встановлені на ній, розмістив свою передвиборну агітацію та написав, що зупинку він встановив за власний кошт.

Крім того, порушив депутат законодавство ще й залучивши священника, який освячував зупинку. У даному випадку це заборонено законодавством, пояснював тоді координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області Анатолій Бондарчук.

Зазіхання на землю міста

ОК «ЖБК «Рівбуд», з яким пов'язаний Василь Немеш, будувалось на міській землі, за що з ним судилася прокуратура. Детальніше про це в розслідуванні: Як у Рівному, під виглядом житлово-будівельних кооперативів, привласнюють землю на мільйони доларів.

А також ОК «ЖБК «Рівбуд» зазіхало на безкоштовне отримання гектарів міської землі. Детальніше про це в розслідуванні: Житлово-будівельна афера: як дерибанять у рівнян землю на 3 мільйони доларів.

«Четверта влада» кілька днів намагалася поспілкуватися з адвокаткою, проте вона жодного разу не знайшла на це часу.

А ми хотіли, зокрема, запитати в неї, чи оборудки такого штибу не завадять їй керувати Головним управлінням Держгеокадастру у Рівненській області.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте