Скільки заплатять рівненські платники податків за самовільно встановлену рекламу

У Рівному два дні поспіль комунальники демонтували незаконні рекламні конструкції. Щоб запустити цей процес, знадобилося більше року: потрібно було спочатку встановити та внести на геопортал Рівного ті рекламні площини, які законні.

Над цим спільно працювали громадські активісти, журналісти «Четвертої влади» та управління архітектури та містобудування. Журналістам навіть довелося зіткнутися із перешкоджанням професійній діяльності.

Наразі ще немає точної цифри, скільки у Рівному незаконної реклами. А за її демонтаж поки платять не власники, а рівненські платники податків.

Ціна питання у 2020 році – 199 тисяч гривень із міського бюджету. І сума може бути не остаточна. Наприкінці березня обіцяють підрахувати, у скільки обійшлися перші демонтажі.

5 березня із рівненських вулиць планували прибрати 14 незаконних сітілайтів. Та розпочати роботи змогли не одразу. Через дощ.

– Ці всі сітілайти підключені до електропостачання. Якщо ми зараз почнемо демонтаж, це може спричинити небезпеку. Не дай Боже сьогодні по воді когось шарахне. Не треба мені того кіна, повірте, – каже заступник міського голови Віталій Герман.

Чи можна було передбачити погодні умови та технічні особливості? Заступник міського голови каже, що раніше не координував роботу управління житлово-комунального господарства. Мовляв, йому нещодавно додали обов’язків і ефективну співпрацю із управлінням налагодити ще не встиг.

Проте «вже побачив внутрішні процеси, які не відпрацьовані» і «зробить певні організаційні висновки», чому сітілайти напередодні не були відімкнені від електропостачання.

Віталій Герман казав, що демонтувати сітілайти не змогли відразу, бо був дощ. А оскільки рекламні конструкції підключені до електроенергії, проводити роботи було небезпечно

– Ми позавчора надсилали лист у «Рівнеенерго» із вимогою, що нам необхідно забезпечити відключення. Однак, на сьогоднішній день інформації офіційної немає. І тому, коли ми розпочнемо демонтаж, і можливо є напруга.

– Ми вміємо кіоски демонтовувати, навчилися гаражі демонтовувати. А на сьогоднішній день рекламні конструкції – це вперше відбувається.  Реклама такого типу демонтується у місті вперше. Я собі подивився, де хто не спрацював, і я собі ситуацію розкрив.

Загалом же у перший день мали демонтувати сітілайти на:

► Вулиці Соборній поблизу головного корпусу НУВГП. 

► Проспекті Миру - перехресті вулиці Небесної сотні (сітілайт «Ріверсайд»).

► Проспекті Миру, 12 - поблизу відділення «Нової пошти».

► Проспекті Миру, 4

► Проспекті Миру – поблизу фонтанів.

► Почати ж мали із вулиці Київської, поблизу торгово-розважального центру «Арена», який пов'язаний із депутатом Рівнеради Олександром Бабатом.

Тут мали демонтувати два сітілайти.

Дощ завадив демонтувати сітілайти біля ТРЦ «Арена»

Скільки загалом таких незаконних рекламних конструкцій у місті – Віталій Герман сказати не може. Каже, інвентаризація поки що не закінчена, мають перелік лише тих, які мають дозволи.

Чиє «добро»

Не знає також заступник міського голови, хто власник сітілайтів на Київській. Проте сподівається, що журналістські матеріали допоможуть, власник їх прочитає і вирішить  бажання самостійно демонтувати рекламні конструкції. Мовляв, на багатьох власників незаконно встановлених МАФів та гаражів-черепашок це подіяло.

Та як виявилося, встановити власників двох сітілайтів біля «Арени» – питання кількох хвилин. Адже на них є реклама. А отже рекламодавці знайшли контакти власників, аби помістити там свою рекламу.

На сітілайтах – реклама виключно тих організацій, які знаходяться у торгово-розважальному центрі.

Телефонуємо туди, представившись підприємцями, які хочуть розмістити рекламу на сітілайтах біля «Арени».

– Я не знаю, як зв’язатися із власниками цих сітілайтів, могли б ви підказати? – журналістка.

– Ну, то ви правильно звернулися, я адміністратор, я цими питаннями займаюся. Але ми надаємо банери, сітілайти, будь що лише нашим орендарям.

– Тобто це було б можливо лише за умови, якби я у вас орендувала приміщення?

– Так. Для сторонніх осіб ми рекламу не надаємо.

Розмова відбулася вже після того, як про ці сітілайти повідомили в ЗМІ як незаконно встановлені.

Чи крадуть електроенергію?

Якщо сітілайт – незаконний, а для його функціонування потрібна електроенергія, то можливо, що нею також користуються незаконно.

Заступник міського голови після запитань журналістів з приводу цього каже, що «очевидно, необхідно вивчити і питання, яким чином вони підключені». 

А на запитання, чи залучали і чи залучатимуть поліцію, Герман каже, що «можливо, увага звернеться на ці речі» після журналістських матеріалів.

Тим часом за знесення незаконних рекламних площ заплатять платники податків. Чи звертатимуться міські управлінці до суду, аби платив таки той, хто цю площину встановив – думають.

– В деяких випадках до суду дорожче звернутися, чим демонтувати. Будемо вивчати це питання також. І приймати рішення. В кінці березня будемо мати кошторис по угоді з МіськШЕУ, – каже Віталій Герман.

А це означає, що буде інформація, яку реальну суму із бюджету у березні потягне демонтаж незаконних рекламних конструкцій.

Взяв, поставив, і пішов

Так заступник міського голови Віталій Герман відповів на запитання журналістів, яким чином з’явилися нелегальні рекламні площини у Рівному, адже це не голка в сіні, яку можна приховати.

Також каже, що два роки тому було оновлено державні будівельні норми, які забороняють розміщення будь-яких тимчасових споруд, рекламних конструкцій на пішохідних зонах і тротуарах.

– Тому якщо у минулі роки видавали дозволи, то вони видавалися законно. Якщо зараз їх продовжувати, то це не зовсім законно. Тому що це суперечить вимогам державних будівельних норм, – каже Віталій Герман.

Демонтовані

Та все ж після дощу роботи по демонтажу таки розпочали. Відтак, демонтували 10 різноманітних рекламних конструкцій. Із них три сітілайти.

Цю рекламну конструкцію уже демонтували. Вона знаходилася на вулиці Кавказькій, поблизу Центру зайнятості. Фотоколаж на основі фото, які надав заступник міського голови Віталій Герман

П’ять незаконних рекламних конструкцій їхні власники демонтували самостійно. Чотири – на Кавказькій, одну – на вулиці Пушкіна.

Частину робіт перенесли на наступний день.

Наступного для, зокрема, ліквідували чотири сітілайти – поблизу залізничного вокзалу, на проспекті Миру та на центральній площі поблизу фонтанів.

Всі рекламні конструкції зберігатимуться на території рівненських комунальних підприємств: Тресту зеленого господарства та КАТП 1728.

Як демонтували незаконну рекламу дивіться також в сюжеті Суспільного телебачення:


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у Telegram або на сторінку у Фейсбук.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте