Стоматологиня, яка била та штурхала дітей-пацієнтів, уникла криміналу: чому так сталося

Фото із одного з судових засідань щодо Інни Коравчук. Зліва направо захисник Інни Кравчук Сергій Меркулов та сама Інна Кравчук
Джерело
«Суспільне Рівне»

Рівненська стомалогиня Інна Кравчук, яку викрили в тому, що вона на прийомах била та штурхала дітей-пацієнтів, не нестиме кримінальної відповідальності за свої вчинки. Таке рішення 5 квітня ухвалив Рівненський міський суд.

Досудове слідство встановило, що від рук лікарки постраждали четверо дітей. Трьох дітей вона шарпала за одяг та тіло, а для четвертої дитини поставила садна та синці на шиї і плечах.

За це її звинуватили у вчиненні кримінальних проступків, передбачених частиною 1 статті 125 та ч.1 ст.126 Кримінального кодексу України (статтями про умисні легкі тілесні ушкодження та побої і мордування).

Перед початком останнього судового засідання адвокат лікарки подав клопотання, щоб Інну Кравчук звільнили від кримінальної відповідальності, через закінчення строків притягнення до такої відповідальності. Лікарка це клопотання підтримала.

Не заперечили проти цього клопотання і присутні на суді представники прокуратури та двох постраждалих дітей. В той же час цивільні позови проти Інни Кравчук ніхто з представників постраждалих дітей не подавав.

Тож суд підтримав це клопотання і звільнив Інну Кравчук від кримінальної відповідальності, а також ухвалив закрити кримінальне провадження щодо обвинувачення лікарки.

За два роки слідство і суд не впоралися

«Четверта влада» попросила юристку проєкту «Тисни» від Bihus.info Єлизавету Середіну проаналізувати, чи таке рішення суду є законним, і чому так сталося, що попри докази винуватості щодо насильства до дітей, лікарка уникнула кримінальної відповідальності.

Юристка проєкту «Тисни» від Bihus.info Єлизавета Середіна вважає, що у цій справі більша проблема видається не в самому інституті звільнення від кримінальної відповідальності, а в тому що строки дізнання і розгляду цієї справи затягнули, тому стоматологині і вдалося уникнути покарання. Фото з архіву

Кримінальні проступки – це суспільно небезпечні діяння, менш тяжкі, ніж злочини, – пояснює логіку термінів розгляду справ Єлизавета Середіна

Розповідає, що інститут кримінальних проступків запрацював в Україні лише 1 липня 2020 року. Відтоді злочини невеликої тяжкості стали кримінальними проступками.

Кримінальні проступки Інна Кравчук вчинила влітку 2020 року та в лютому 2021 року. А до відповідальності за статтями, у яких її обвинувачували, її могли притягнути протягом 2 років з дня їх вчинення.

Ліза Середіна каже, що закриття кримінальної справи через закінчення строків притягнення до відповідальності є законним:

– У цій ситуації питання більше до того, що розгляд справи був затягнутий з якихось причин, що і призвело до закінчення строків.

Рішення набрало законної сили

Чому справу так довго розглядали, ми попросили пояснити в прокуратурі (прокурори підтримують обвинувачення в суді – ред.).

– Судові засідання відкладалися з різних причин, які суд визнавав поважними. За неявки прокурора судові засідання не відкладалися. Крім того, з метою не порушення розумних строків, за клопотанням прокурора, неодноразово складали графік судових слухань, щоб їх дати наперед були відомі усім учасникам процесу і не було непередбачуваних для когось засідань, – відповіла речниця Рівненської обласної прокуратури Оксана Жужельська.

Оксана Жужельська також розповіла, що рішення не оскаржували та набрало законної сили.

Нагадаємо, 12 лютого 2021 року журналістка Вікторія Мамотюк опублікувала два відео. На першому видно, як стоматологиня Інна Кравчук під час прийому шарпала дитину, а на іншому – била головою об стоматологічне крісло.

Попри розголос цієї історії жінка продовжила працювати. Ба більше, черга до неї на прийом була розписана на 2 тижні вперед. Працювала вона і попри те, що Міністерство охорони здоров’я анулювало їй ліцензію.

Всі матеріали про цю історію за тегом: Інна Кравчук


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте