Типова схема: як можуть узаконити базу відпочинку «На Крейдяній» у Рівному

Заступник міського голови Рівного із питань будівництва та архітектури Олександр Миронюк (ліворуч) каже, що дати в оренду захоплену землю буде неправильно, але й не розглянути звернення підприємця не можуть. Начальник управління земельних відносин Рівного Сергій Таргоній (праворуч) по суті питання нічого конкретного не сказав
Джерело
Колаж «Четвертої влади» на основі фото бази з інстаграму «Рівне відпочинок», фото Миронюка з фейсбук-сторінки міської ради та власного архівного фото Сергія Таргонія

Нещодавно «Четверта влада» оприлюднила розслідування про базу відпочинку «На Крейдяній» у Рівному. Тільки зараз з'ясувалося, що база збудована без будь-яких дозволів, хоча відпочивальників вона приймає з 2018 року. Власник цих будинків Павло Бублик сказав нам, що готовий їх знести.

Після публікації авторку матеріалу Аллу Максимчук запросили у радіо- та телеефіри місцевого «Суспільного». Запросили також і посадовців міської ради. Там вони озвучили, що власник бази відпочинку звернувся до міської влади і хоче отримати землю під будинками в оренду. Це нагадує типову схему відведення землі у власність.

Розповідаємо, яку позицію зайняли посадовці, а також нагадуємо, яку ще землю за схожим планом отримували бізнесмени у Рівному.

9-го листопада у програмі «Тема дня» на «Українському радіо. Рівне» начальник Управління земельних відносин Рівного Сергій Таргоній озвучив, що власник будинків бази відпочинку «На Крейдяній», приватне підприємство «Протектор», попросив у міської влади дати землю під будинками йому в оренду. 

Як ми розповідали у нашому нещодавньому розслідуванні про цю зону відпочинку, її будинки збудовані без будь-яких дозволів. Поліція розслідує це випадок як самовільне будівництво на захопленій землі.

На радіоефір також запросили нашу журналістку та авторку матеріалу. Вона запитала у Сергія Таргонія:

– Чи є у вас, як в начальника Управління земельних відносин, позиція щодо того, щоб знести ці будинки і повернути землю громаді? Чи це в нас нормально: збудувати будинки без документів, а потім просити землю в оренду? А потім і взагалі її приватизувати, як це буває.

– Стосовно знесення будинків – це абсолютно не належить до компетенції Управління. І ще раз повторюсь, можливо, я говорив, я до будівництва абсолютно ніякого відношення не маю, – відповів Таргоній.

– Але у вас є позиція, що потрібно цю землю повернути громаді? Чи вам абсолютно все одно як начальнику земельного управління? 

– Всі земельні ділянки мають використовуватись згідно з чинним земельним законодавством.

Замість Сергія Таргонія позицію озвучив новий заступник міського голови із питань будівництва та архітектури Олександр Миронюк уже у телеефірі програми «Тема дня» на «Суспільному»:

– Я вважаю, що буде неправильно, якщо ми на сесії приймемо таке рішення і дамо йому землю. Але все-таки ми мусимо це розглянути: він надав пакет документів, ми їх відправляємо на комісію, потім на сесію. І депутати вирішують.

– Там взагалі прибережна смуга і, за законом, там не можна нічого будувати. 25 метрів від річки – це прибережна смуга, – уточнював Миронюк.

Продовження: Суд скасував реєстрацію незаконно зведених будинків відпочинку над Устею: що буде далі

Тож, імовірно, захоплення землі, яке розслідує поліція, може перетворитися на її оренду. 

Нагадаємо, що незаконно зводити нерухомість, а потім отримувати в оренду чи власність землю, на якій вона стоїть, – це типова схема захоплення землі у Рівному.

Так, наприклад, сталося із гектаром на Ювілейному, який фірма з орбіти «Набережного кварталу» отримала у суборенду, бо довела, що кілька блоків на землі – це незавершене будівництво.

Останнє оновлення історії у тексті: Помилка міської влади або підігрування забудовнику: бетонні блоки на Соборній 450 і далі будуть «незавершеним будівництвом»

Також схожа історія триває і з десятьма сотками на Курчатова, 6А, де через хитрощі підприємиці із тим же незавершеним будівництвом може тепер вирости шестиповерхівка від «Групи Смарт».

Повністю про це у матеріалі: Запланована шестиповерхівка у Рівному за корупційною земельною схемою: мешканці проти забудовника

Ще таку схему, але вже за допомогою міських депутатів, використали церковники, які без конкурсу отримали гектар на Північному під будинок священника, а потім віддали землю забудовникам.

Детальніше у розслідуванні: Не свята земля: як у Рівному «церковний гектар» по схемі віддали забудовнику.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте