У Рівному в схему ухилення від мобілізації залучили 26 медиків

Наразі органи правопорядку встановлюють коло всіх клієнтів та причетних до злочину осіб
Джерело
Фото поліції Рівненської області

СБУ та Нацполіція викрили у масштабну схему ухилення від мобілізації. П’ятдесятирічна очільниця місцевого агентства нерухомості та дві її підлеглі залучили для цього 26 медичних працівників. За суму від 15 до 20 тисяч доларів чоловікам організовували інвалідність, через важкі хвороби серця або нервової системи.

Жінкам вже обрали запобіжні заходи: двом – у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави, ще одній – домашній арешт.

Про схему розповіли в своїх соціальних мережах Управління Служби Безпеки України в Рівненській області, Рівненська обласна прокуратура та поліція Рівненщини.

Як стверджують органи правопорядку, для пошуку потенційних клієнтів організаторки оборудки використовували напрацьовані зв’язки агентства нерухомості. Отримані «прибутки» розподіляли між усіма учасниками злочинів.

Жінки, через знайомих лікарів, оформляли фіктивні документи про важкі хвороби серця чи нервової системи, які потім подавали на розгляд медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) для отримання групи інвалідності. У подальшому ці документи давали можливість безперешкодного виїхати за кордон.

Для цього залучили 26 медичних працівників. Серед них – посадовці медико-соціальних експертних комісій обласного центру.

З обшуками прийшли і в медичний заклад. Фото поліції Рівненської області

Органи правопорядку затримали трьох організаторок схеми під час передачі 16 тисяч 700 доларів США від одного з ухилянтів.

Вилучені гроші під час затримання. Фото поліції Рівненської області

СБУ та поліція провели майже 50 обшуків у фігурантів та медпрацівників і виявили понад 14 мільйонів гривень. Гроші, ймовірно одержані незаконним шляхом.

Також вилучили підроблені медичні висновки, чорнові записи, мобільні телефони та комп'ютерну техніку із доказами злочинів.

Під час одного з обшуків. Фото Рівненської обласної прокуратури

Трьом організаторкам повідомлено про підозру за частиною другою статті 369-2 Кримінального кодексу України – зловживання впливом. Їм загрожує до п'яти років тюрми.

Двом з них обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, третій – домашній арешт.

Наразі органи правопорядку встановлюють коло всіх клієнтів та причетних до злочину осіб.

Голова Рівненської обласної державної адміністрації Олександр Коваль скликав термінову нараду за участі керівників медзакладів області, їхніх профільних заступників, а також голів МСЕК.

– Реакція на такі випадки має бути жорсткою та рішучою. Адже в умовах війни це не просто корупція, це підрив безпеки та обороноздатності нашої держави, – прокоментував Олександр Коваль на своїй сторінці у фейсбуку.

Дивіться також: Рівнянин, який незаконно перевіз до Польщі актора зі «Сватів», отримав «умовне» покарання


Якщо вам сподобався матеріал, перерахуйте, будь ласка, 10 гривень на волонтерську монобанку чи на картку благодійного фонду, прив'язану до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

«Четверта влада» та БФ «Скарбниця Надії» збирають гроші для ініціативи «Рівненський дрон», яка складає FPV-дрони для бійців на передовій. Долучайтеся, будь ласка.

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу» 10-ма гривнями.

Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоцівотсапі. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалів.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте