У Рівному замахнулися ще на 3,5 гектарів землі в рекреаційній зоні Басового Кута

Три з половиною гектари рекреаційної землі з іншого боку Басів кута ледве не стали приватними полями для селянського господарства
Джерело
«Четверта влада»

27 лютого двоє рівнян заледве не отримали задарма у власність 3,5 гектари землі поруч Басового кута в рекреаційній зоні. «Для ведення особистого господарства». Зупинити дерибан допомогли зауваження комісій та вчасний розголос.

Мова про землю, яка знаходиться у так званій заплаві Басового кута, і не стосується детального плану території правого берега водосховища, який зі скандалом затвердили на цій же сесії.

Майже по 2 гектари під городи поруч з Басовим кутом

Закон дозволяє кожному громадянину України безкоштовно отримати у власність шість ділянок землі під різні цілі:

  • будівництво будинку (в селі можна одержати не більше 25 соток, в селищах – не більше 15 соток, а в місті – не більше 10 соток) 
  • гараж (не більш 1 сотки),
  • садівництво (не більше 12 соток),
  • особисте селянське господарство (не більше двох гектарів)
  • і для будівництва дачного будинку (не більше 10 соток)

Загалом можна безкоштовно приватизувати таким чином 2,28 га землі.

Ще можна отримати землю для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство.

Правом отримати землю під особисте селянське господарство скористалися рівняни Супрунюк Юрій Миколайович та Шевчук Андрій Тарасович. І в один день, 1 червня 2018-го року, звернулися в міську раду із заявами.

«Прошу надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки площею 1,75 га за адресою: м. Рівне, Рівненська область для ведення особистого селянського господарства»

До заяви обидвоє рівнян додали копії посвідчень учасників бойових дій.

Є два етапи, які зобов'язані пройти усі бажаючі отримати землю безкоштовно. Перший – треба подати документи на сесію щоб отримати дозвіл на виготовлення проєкту. І коли ми отримуємо цей дозвіл, можна сформувати ділянку (закріпити точки по межі ділянки і отримати кадастровий номер).

Є важлива деталь, яка стосується цього першого етапу: можливість мовчазної згоди. Якщо людина подає документи на отримання дозволу і проходить більше місяця, а сесія ще не вирішила це питання, то землевпорядна фірма може вважати що людина отримала дозвіл автоматично.

А якщо людина автоматично його отримала, то можна отримати і кадастровий номер цієї ділянки.

Саме за цим сценарієм (мовчазної згоди) Юрій Супрунюк та Андрій Шевчук отримали можливість визначити кадастровий номер земельних ділянок в рекреаційній зоні поруч Басового Кута. Подані ними заяви міська рада не розглянула протягом місяця, жодних рішень не приймала.

Тому це можна вважати автоматичною згодою. Так на кадастровій карті Рівного з'явилися дві нові ділянки.

Завдяки мовчазній згоді від Рівнеради в заплавах Басового кута з'явилися дві земельні ділянки. Вони поки що – у власності міста

Однак це ще не означає що земля перейшла у власність, адже для цього треба пройти другий етап (затвердити проект землеустрою на сесії Рівнеради). Для цього етапу мовчазної згоди вже не передбачено.

Тож земля досі залишається у власності міста. Однак 27-го лютого все могло змінитися.

Адже в цей день на розгляд сесії потрапив другий етап відведення землі у власність – проекти рішень про затвердження проектів землеустроїв цих ділянок.

«Не мають права не розглянути на сесії», – міський голова

Йшла 2-га година 40-ї сесії Рівнеради. Міський голова Володимир Хомко зачитує чергове питання.

«Про затвердження проекту землеустрою та передачу безоплатно у власністю Шевчук А.Т. земельної ділянки у Рівному, вільна від забудови земельна ділянка».

Ту же зачитують що в управління містобудування і архітектури є зауваження. Адже ділянка знаходяться у рекреаційній зоні Р-2, також це зона підтоплення. Голова земельної комісії Людмила Туровська рекомендує відразу голосувати про відмову у виділенні землі.

Слово просить заступниця міського голови Рівного Галина Кульчинська. 

Заступниця міського голови Рівного, депутатка Галина Кульчинська обурилася що питання передачі у власність 3,5 гектари рекреаційної землі потрапило на сесію. Скріншот з відео «Рівне-1»

– Мова йде про те, щоб передати у власність 1,7 гектара для ведення особистого селянського господарства (91-ше питання) і 1,7 гектара так само безоплатно передати у власність для ведення особистого селянського господарства (92-ге питання).

Це плавні, це болотиста місцевість, це камиші. В нас є відповідальність перед завтрашнім днем нашого міста? 91-е, 92-е питання – відмовити категорично.

Чого це питання взагалі на сесії? – обурюється депутатка.

– А воно не має права не бути на сесії, – відповідає Володимир Хомко. – Всі атовці, інші категорії людей, які мають право [отримати землю безкоштовно] мають право написати, і ми зобов'язані розглянути на сесії. А як проголосувати – то це справа вас і ваших фракцій.

«Четверта влада» не має контактів Юрія Супрунюка та Андрія Шевчука, щоб розпитатися в них що вони планували робити з цією землею і хто їм підказав цю схему дерибану міської землі під виглядом ділянок про ведення селянського господарства. Якщо вони захочуть про це розповісти – надамо таку можливість.

Наразі відомо що Юрій Супрунюк – колишній дільничний інспектор міліції. Людина з таким іменем у 2015-му році балотувалася в депутати до міської ради від партії «Прогрес». Безрезультатно.

У 2018-му році для «Рівне вечірнє» чоловік так розповідав про свої плани.

– Спершу отримаю ділянку, а там буде видно, що робитиму. Не знаю поки, чи змінюватиму її цільове призначення. Головне зараз – нададуть мені її у власність чи ні.

За словами Юрія Супрунюка, про вільну земельну ділянку йому допомогли дізнатися «одні люди».

Усе обговорення цього питання можна подивитися в онлайн трансляції «Рівне-1»:

Зрештою 36 депутатів (усі присутні – авт.) проголосували за те щоб відмовити у передачі у власність цих ділянок. 

«Є «Четвертої влади» представник? Немає? От шкода», – Хомко

На сесії прийняли ще одне рішення, яке може в майбутньому захистити ці та інші ділянки в заплаві Басового Кута від забудови. На сесії, коли голосували за внесення змін до програми містобудівної документації міста Рівного на 2019-2022 роки, вдалося включити сюди і територію заплав Басів Кута, на яких розміщені вищезгадані та інші земельні ділянки, які там з'явилися.

Спочатку виступив заступник начальника Управління містобудування і архітектури Андрій Юрков. Запропонував додати в програму пункт щодо розроблення детального плану території в районі вулиці Соборної, Корольова та Млинівської.

Депутат Микола Бляшин запропонував внести у програму розробку детального плану території (ДПТ) для заплави Басового Кута.

– Це програма, де ми в тому числі включаєм і детальні плани території, які плануються робити. Пам’ятаєте, коли ми говорили про мораторій на забудову Басівкутських плавень? Я казав, що треба ДПТ на цю територію.

– Я знаю що ви хочете сказати – я вас підтримую, – перебиває Володимир Хомко. – Є «Четвертої влади» представник? Немає? От шкода. Бо вони мені запит робили, то я... підтримую.

(«Четверта влада» близько тижня намагається поспілкуватися з Володимиром Хомком щодо перспективи розвитку заплав Басового Кута,  адже тут може повторитися історія правого берегу Басового Кута і зрештою початися незаконна забудова.

Володимир Хомко від живого спілкування на цю тему поки що відмовився, лише відповів письмово що підтримує ідею створення ДПТ на цій території – ред.).

– Можна пропозицію? Пункт 11 доповнити – розроблення детального плану території в районі вулиць Кривоноса, Озерна, Гребельна, Марусі Чурай, – каже депутат, – Микола Бляшин.

– Єсть. Прошу підтримати. Голосуємо. З пропозиціями Бляшина, в тому числі, – Володимир Хомко. – Більше того. Я пропоную розробити детальні плани і заблокувати будівництво не тільки по всіх плавнях ,а й по всіх притоках, що йдуть через [район] Басового Кута, через Тинне тощо. Це треба обов'язково. На це треба великі кошти. Як не зробимо – то забудується. Я погоджуюся що терміново треба зробити ДПТ.

Усе обговорення можна подивитися на відео:

22 депутати підтримали це питання.

Що це означає.

Ця програма передбачає, що управління містобудування і архітектури має запланувати розробку на плавнях детального плану території.

Якщо Рівнерада виділить на це кошти...

Якщо фірма, що цим займатиметься, все зробить правильно...

Якщо під час створення ДПТ передбачать, що в цьому місці має бути зона Р3...

Тоді в ній повністю буде заборонене будівництво. Що в майбутньому захистить цю територію від того, що трапилося з правим берегом.

Адже територія заплави відіграє важливу роль в в системі очищення водосховища.

Більше інформації про те, що відбувається навколо водосховища читайте за тегом Басів Кут


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у Telegram або на сторінку у Фейсбук.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте