Домашній арешт із браслетом: подробиці суду над обвинуваченими в організації вбивства та підпалу редакції у Рівному
2-го квітня Рівненський міський суд оголосив ухвалу, якою раніше судимих Ігоря Мокринського та Володимира Шевчука «посадили» під цілодобовий домашній арешт з носінням електронних браслетів. Обох чоловіків підозрюють у організації замаху на вбивство, організації підпалу редакції «Четвертої влади» та незаконному поводженні зі зброєю.
Трьох рівнян: Володимира Шевчука на прізвисько «Большой», Ігоря Мокринського на прізвисько «Мокрий» та Володимира Соловйова підозрюють у організації підготовки вбивства чоловіка у Рівному.
Розслідуючи цей злочин, поліція встановила, що двоє з них: Шевчук і Мокринський є організаторами підпалу редакції «Четвертої влади» у лютому 2018 року.
Цих трьох чоловіків оголошували в розшук, Шевчука – у міжнародний розшук. У 2019-му році вдалося затримати Володимира Соловйова. Зрештою, суддя дозволив відпустити його під заставу.
До серпня 2020-го року всі засідання у справі щодо організації підпалу редакції «Четвертої влади» відбувалися за відсутності підозрюваних (Мокринського та Шевчука). Їхні інтереси представляв адвокат Олег Головчак – брат судді Рівненського міського суду Мар'яна Головчака. Дружина Олега Головчака працює в Рівненській прокуратурі.
У серпні Ігор Мокринський з'явився в суді і сказав, що не знав, що його вже два роки розшукують. Прокуратура намагалася домогтися йому запобіжного заходу, але безрезультатно. Суд пів року не міг прийняти ухвали щодо цього, поки обвинувачений в особливо тяжкому злочині гуляв містом.
– То захворів адвокат, то потім Мокринський хворів, у нього коронавірус [був], потім склад суду не могли зібратися, – розповідає прокурорка Юлія Козінська, яка раніше представляла державне обвинувачення в суді. – Ще було що [адвокату] Олегу Головчаку швидку викликали в суді.
У березні в Україні з'явився Володимир Шевчук. З'явився у той час, коли черговий термін запобіжного заходу (тримання під вартою) щодо нього сплив (судове засідання стосовно обрання цього заходу кілька разів переносили, зокрема й через поведінку адвоката).
Справу про обрання запобіжного заходу обом чоловікам почали розглядати разом.
Прокурор Олександр Козинний клопотав, щоб підозрюваним обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом 60-ти днів.
Серед підстав – це важкість злочинів, у яких обвинувачують чоловіків, те, що вони можуть впливати на свідків, а також те що чоловіки вже були судимі.
Так, Ігор Мокринський був засуджений у 2004 році за статтею 198 Кримінального кодексу України (Придбання, отримання, зберігання чи збут майна, одержаного злочинним шляхом).
А Володимира Шевчука засудили у 2005-му році за частиною 1 статті 121 Кримінального кодексу України (Умисне тяжке тілесне ушкодження).
Адвокат підозрюваних Олег Головчак заперечував необхідність такого заходу. Розповідав, що розшук цих чоловіків був організований неправильно. А крім цього, вони жодних порушень закону не робили після того як відбули згадані покарання. І їхня судимість є погашеною.
– Відповідно, Мокринський є особою, що не має судимостей, – каже в суді Олег Головчак. – Відповідно, Шевчук є особою, що не має судимості.
Також адвокат стверджує, що його підзахисні не винні в злочинах, в яких їх обвинувачують. А докази їх причетності до злочинів – нібито зібрані неналежним чином.
Адвокат клопотав про нічний домашній арешт для підозрюваних.
Колегія суддів у складі Миколи Бердія, Оксани Крижової та Наталі Діонісьєвої прийняла ухвалу про цілодобовий домашній арешт для підозрюваних. Також зобов'язала одягнути їм електронні браслети. Та зобов'язали утриматися від спілкування з потерпілою та свідками.
Що з підозрюваними у виконанні підпалу і готуванні до вбивства
Як уже писала «Четверта влада», адвокат Олег Головчак також захищає і обвинувачених у виконанні злочинів Анатолія Рикунова і Леоніда Могилова. Ці двоє перебувають в слідчому ізоляторі.
Після затримання вони розповіли поліції, що вчинили злочини на замовлення Мокринського та Шевчука, з якими вони нібито співпрацювали по бурштину. А потім думку змінили, мовляв, на них раніше тиснули.
– Їх затримали і тримали їх в КОРДі (спецпідрозділ поліції, – ред), де від них вибивали покази. Вони під тиском працівників правоохоронних органів надали всі покази, які вигідні були поліції. Після цього, коли їх відпустили, вони поміняли свої покази. Написали заяви, – розповідав раніше адвокат Головчак.
Правоохоронці ж розповіли, що проводили судово-психологічні експертизи протоколів допитів, слідчих експериментів, одночасних допитів, відеозаписи слідчих дій. І згідно з цими експертизами, тиску на Рикунова і Могилова не було. Раніше вони вже заявляли, що мають і інші докази, які вказують на Шевчука і Мокринського.
Нагадаємо, обвинувачений у підпалі «Четвертої влади» Анатолій Рикунов під час слідчого експерименту повідомляв подробиці, про які не можна було довідатись зі ЗМІ, які писали про підпал.
Зокрема, про те як собака завадила підпалити будівлю вночі, яким був інтер'єр до підпалу, які секції в паркані, через який він перелазив, погано закріплені тощо. Крім того, підпалювач висловив обурення, що Вова Большой і Мокрий, які йому дали це завдання, не попередили про собаку і казали, що пса в дворі немає.
Справу призначили до судового розгляду. Наступне засідання запланували на 7 квітня. У цей же день планують продовжити розгляд справи обвинувачених у виконанні злочинів: Рикунова та Могилова.
А хто замовив підпал редакції?
Невідомо. Наразі замовників підпалу редакції «Четвертої влади» не знайшли.
Однак відомо, що після (після – це не обов'язково внаслідок – авт.) оприлюднення зйомок Басів Кута з квадракоптера на початку лютого 2018-го року (серед кадрів, зокрема – котлован Скринник і початок будівництв забудовниками, пов'язаними з ексголовою Рівненської ОДА – авт.), в «Четвертої влади» спочатку викрали сайт, а потім – підпалили редакцію.
Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти