«В один якийсь прекрасний момєнт станеться біда»: як головний лісівник Рівненщини погрожує журналістці

Джерело
«Четверта влада»

Начальник  управління лісового і мисливського господарства у Рівненській області Віталій Сухович висловив непрямі погрози журналістці  «Четвертої влади» Анні Калаур під час спілкування щодо фактів, які можуть свідчити про незаконне збагачення посадовця. 

Про нерухомість, атівки і бізнес Cуховича і його родини йдеться у матеріалі «Фірма, родинні автівки, квартири за безцінь і подарунки: таємниці головного лісівника Рівненщини».

Під час розмови з журналісткою, яка запитувала про походження нерухомості, бізнесу записаного на колишню дружину Віталія Суховича, автівки, яка належить матері Суховича і зв'язків, він сказав: «Ви задумайтесь над тим, да, що десь в якийсь один якийсь прікрасний момєнт станеться біда от. Станеться біда.... з всіми вашими матіріалами, да, що ви там розводите, от. І прийдуть спитають».

Він заперечив, що це була погроза, втім медіа-юристка Інституту розвитку регіональної преси, адвокатка Людмила Панкратова вважає, що слова Віталія Суховича є прихованою погрозою.

У цьому відео відображений основний фрагмент розмови:

Публікуємо повністю цю частину розмови. 

– Суспільство сьогодні взагалі переживає критичний час, да? А вам не здається, що ви от такими своїми інформативними матеріалами даєте багато інформації для всяких банд, угрупувань? Нє? Послухайте, ви надаєте багато інформації для всякого зброда і банд, які на сьогодні є на території Рівненщини і взагалі України, – Віталій Сухович.

– Може ви детальніше розкажете? – журналістка. 

– Послухайте, правоохоронні органи є, вони повинні вивчати, якщо якісь є питання, вони будуть задавать (щодо декларацій, – ред.). І задають мені постійно. А якщо ви хочете на жовтій пресі зароблять пару гривень – ну то заробляйте. То робіть це тактовніше, розумієте? Бо, по суті, по суті, ви задаєте мені питання про Тімафєєва (чоловік, якому Сухович продав авто і вказав його в декларації, – ред.), про дружину, з якою я розведений, про маму. До мене є питання?

– Це ваші родичі і відповідно... 

(перебиває) Та яка різниця?

– Велика різниця.

– Ви відкриваєте, читає всякий зброд оце що ви там пишете. Розумієте, догадки. А вам не здається, що завтра на вас напишуть і прийдуть спитають? Мені кажеться, що в вас вже ходили.

– Я не є чиновником. А ви займаєте посаду.

– Яка різниця. В вас до мене є питання ще?

–  У вашій декларації, яку ви подали нещодавно, за 2019 рік, доходів виходить менше ніж витрат.

– Яких витрат?

– Ну порахуйте: ваша дружина зробила внесок великий у фірму при тому...

(перебиває) Слухайте, моя дружина позичила кошти і зараз працює і відробляє.

– Навіть не зважаючи на це у вас мінус сто і більше тисяч гривень (якщо рахувати, що Сухович не давав свої кошти дружині, аби гасити позику і навіть з ними важко уявити, що сім'я весь рік голодувала, аби віддати борг, – ред.).

– Да ви що? Да що ви говорите?

– Я вам серйозно кажу.

– Да ви шо, ну. Пощитайте. 

– Ми порахували.

– Значить збереження ще були. 

– А чому ж тоді ви їх не декларуєте, ці збереження, якщо вони були?

– А може вона мені їх не сказала.

– То треба казати, що не сказала. Виходить, що ви не декларуєте...

– Повинна вона мені говорить?

– Повинна.

– Та ну що ви говорите. Пані Анна, дивіться, ви задумайтесь над тим, да, що десь в якийсь один якийсь прікрасний момєнт станеться біда от. Станеться біда... з всіми вашими матіріалами, да, що ви там розводите, от. І прийдуть спитають.

– Скажіть, це зараз погрожуєте ви чи що? 

– Нє.

– Це виглядає так як погроза.

– Це виглядає як така думка в слух. Для чого інформацію сьогодні надавать, якщо сьогодні правоохоронні органи провіряють всю декларацію? Прокуратура досліджує, НАЗК, поліція, СБУ. Вони ж мають право? Мають право. Якщо щось є, ставлять питання. (Спеціальна антикорупційна прокуратура протиправно не надає відповіді на запити стосовно стану цього кримінального провадження, – ред.)

Юристка Інституту розвитку регіональної преси Людмила Панкратова вважає висловлювання Віталія Суховича непрямими погрозами.

 На мою думку, у словах пана Суховича є непряма погроза журналістці, оскільки він прямо говорить, що «станеться біда», «з вашими матеріалами щось станеться». Ця погроза непряма, оскільки відсутні фрази, які прямо б вказували на загрозу життю або здоров’ю, майну журналістки або редакції. Однак, ми пам’ятаємо справу про підпал журналістської редакції.

Тоді, 2018-го року постраждала «Четверта влада» і ГО «Антикорупційний моніторинг». Журналісти обох редакції пов’язували підпали зі своєю журналістською роботою, оскільки ГО «Антикорупційний моніторинг» займалися аналізом декларацій чиновників, а журналісти «Четвертої влади» давно і плідно проводять журналістські розслідування.

– Відповідно, тепер, коли журналістка «Четвертої влади» проводить розслідування по декларації місцевого чиновника, а з його вуст лунають слово «станеться біда», я сприймаю це як застереження або і погрозу, – коментує Людмила Панкратова.

сс
Людмила Панкратова вважає, що у непрямій погрозі Віталія Суховича наявні всі ознаки правопорушення, а саме погрози журналістці. Фото ІРРП

За словами медіа-юристки, Стаття 345-1 Кримінального Кодексу встановлює відповідальність за «погрозу вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна що журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності».

– У даному випадку наявні всі ознаки правопорушення. Мені видається, що розголошення інформації про такі непрямі погрози буде застереженням для чиновника. Також нагадаю, що поліція нині швидко реагує на такі правопорушення, – каже Людмила Панкратова.

Нагадаємо, два роки тому, за версією поліції, двічі судимий злочинець на замовлення підпалив редакцію «Четвертої влади». Напередодні також невідомі пограбували хостера у якого на серверах якого зберігався сайт «Четвертої влади» та інших рівненських ЗМІ.

Організаторами підпалу поліція вважає кримінальників Володимира Шевчука на прізвисько «Большой» та Ігоря Мокринського на прізвисько «Мокрий». Вони перебувають у міжнародному розшуку. А обвинувачених у виконанні злочину судять.

P.S. Віталій Сухович не вперше погрожує людям. Головний інженер Рокитнівського лісгоспу, що на Рівненщині, записав свою розмову із Віталієм Суховичем. В цій розмові чиновник і депутат облради Віталій Сухович телефоном висловлює погрози через грубу лайку. Головний інженер втратив роботу, Сухович досі на посаді.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте