Обвинувачені у готуванні до вбивства, убивстві, підпалі редакції просяться під домашній арешт

І скаржаться на прокурорів, поліцію і суддів

Обвинувачених Леоніда Могилова та Анатолія Рикунова судять за замах на вбивство, вбивство та підпал редакції на замовлення
Джерело
«Четверта влада»

Близько року не можуть розпочати судовий розгляд по суті справи обвинувачених у готуванні до замовного убивства, убивства і підпалу редакції «Четверта влада». Двоє підозрюваних у замовленні цих злочинів – досі в міжнародному розшуку, а ще один підозрюваний вийшов під заставу.

Тим часом обвинувачені у виконанні тяжких і особливо тяжких злочинів обурюються через дії правоохоронців і тричі «ганяють» суддів в нарадчу кімнату.

«Четверта влада» побувала на вчорашньому судовому засіданні, де обвинуваченим продовжили тримання під вартою ще на два місяці.

Раніше судимі за тяжкі злочини кияни Анатолій Рикунов та Леонід Могилов – на лаві підсудних. Вони вже понад рік – мешканці слідчого ізолятора.

Хто такі обвинувачені у виконанні злочинів

Прокуратура обвинувачує Анатолія Рикунова у вбивстві Андрія Пуліка, готуванні до вбивства на замовлення підприємця, якого пов'язують із незаконним видобутком бурштину і підпалі на замовлення редакції «Четвертої влади».

Леоніда Могилова обвинувачують у готуванні до вбивства і в співучасті підпалу редакції (нібито «стояв на шухері» – ред.).

Більш точно обвинувачення виглядає так:

  • ст. 14, ч.1 ст. 115 Кримінального кодексу (готування до вчинення умисного вбивства, убивство),
  • ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами),
  • ст. 347-1 КК України (умисне знищення або пошкодження майна журналіста).
Анатолій Рикунов на слідчому експерименті детально розповів як він підпалював редакцію. Фото з архіву

Анатолій Рикунов у 1993-му році був засуджений на 14 років (вийшов достроково) за крадіжку у великих розмірах, крадіжку за попередньою змовою групою осіб, та розбій, поєднаний зі спричиненням тяжких тілесних ушкоджень або вчинений з проникненням у житло.

А 2005-го року засуджений на 15 років (вийшов достроково) за замах на умисне вбивство двох чи більше осіб, замах на життя працівника правоохоронного органу, умисний підпал майна, незаконне поводження з холодною зброєю, грабежі, поєднані з насильством.

Леонід Могилов каже, що попередні судимості не мають значення. Фото з архіву

Леонід Могилов у 1995 році був засуджений на 15 років (достроково звільнений) за співучасть в умисному вбивстві з корисливих мотивів двох чи більше осіб та за розбій, вчинений групою осіб.

А в 2014-му році він знову притягувався до кримінальної відповідальності за розбій, вчинений групою осіб.

Як обвинувачені суддів «ганяли»

Одній із постраждалих від злочинів – заступниці головного редактора Агенції журналістських розслідувань «Четверта влада» Антоні Торбіч перед засіданням зателефонували з прокуратури і сказали, що цього разу розгляду по суті справи не буде, бо адвокат обвинувачених не прийде.

Розглядатимуть лише доцільність продовження запобіжного заходу – тримання під вартою.

Не з’явився адвокат обвинуваченого Рикунова – Дмитро Сокол. Надіслав письмове клопотання суду, де пояснив – відсутній через сімейні обставини.

Підсудному на це засідання призначають тимчасового захисника від системи безкоштовної вторинної правової допомоги – Юрія Дремлюгу.

Повноцінне підготовче судове засідання провести не можуть за відсутності основного захисника, але стежити за дотриманням прав Рикунова в процесі розгляду запобіжного заходу комусь потрібно.

А далі підсудні заявляють низку клопотань, які змушують колегію суддів тричі виходити в нарадчу кімнату.

Спочатку підозрюваний Могилов заявив клопотання про відвід прокурорки Рівненської обласної прокуратури Юлії Козінської. На його думку, вона безпідставно затягує справу, бо йому постійно продовжують запобіжний захід («постійно подає суду клопотання про продовження строків тримання під вартою у вигляді арешту»).

– Не дає вільно висловити свої думки, постійно перешкоджає цьому, – каже Леонід Могилов. 

Як саме перешкоджає прокурока Юлія Козінська, Могилов не пояснює. Підтримує клопотання свого напарника й інший обвинувачений Анатолій Рикунов.

Прокурорка Козінська вважає ці «доводи» безпідставними і необгрунтованими.

– Він не навів жодної підстави, яка є у статті «Про відвід прокурора», які дали б суду підстави прийняти законне та обгрунтоване рішення щодо відводу прокурора.

Судді виходять у нарадчу кімнату. Повертаються. Відхиляють це клопотання.

Підсудні заявляють інше клопотанні. Тепер уже хочуть відводу суддів.

Колегія суддів: Святослав Рогозін, Наталія Діонісьєва, Оксана Крижова. Обвинувачені хотіли позбутися цих суддів

Обвинувачений Леонід Могилов пояснює це тим, що 1-го листопада 2019-го до нього «прийшов начальник оперативного відділу Віталій Дмищук». Каже, що той вимкнув світло і запропонував Могилову «не барахтатися», а домовитися: «чотири роки тобі, ми тебе переводимо з одного стану в інший стан».

– Він мені сказав, що з вами (судом – авт.) усе порішав, що прокуратура дає добро: іди, домовляйся.

Анатолій Рикунов каже, що це клопотання свого друга підтримує, бо розмовляв із ним і «якщо така розмова була, то чому б і...», – на цьому Могилов обриває Рикунова, показуючи мімікою, щоб той замовкнув.

– Рік не було попереднього засідання, – продовжує вже далі Могилов. – Нас тут футболять, як м’ячик, таке враження, що дали ляпаса, а не статтю від 10 (років – авт.) до ОПЖ (довічне позбавлення волі – авт.). Це дуже серйозне обвинувачення. І вони мають мати підгрунтя. Якщо людина колись сиділа, це не означає, що вона така на сьогоднішній день.

Леонід Могилов вважає, винні у затягуванні справи і судді, і прокурорка.

– Невже за півтора року не можна було провести засідання? Я сиджу в одиночній клітці вже рік і п’ять місяців, – каже Леонід Могилов.

Обвинувачені Могилов і Рикунов обурюються, що суд довго не може почати розгляд справи

– У вас претензії до прокурора, до суду, а чого немає претензій до адвоката, який не з’явився? Через нього ми сьогодні знову не можемо провести підготовче засідання, – каже член колегії суддів Святослав Рогозін.

Прокурорка Юлія Козінська підтверджує, що кілька разів обвинувачений змінював адвокатів, що сприяло тривалому розгляду справи.

Судді йдуть у нарадчу кімнату знову. Повертаються. Клопотання обвинувачених відхиляють.

Підозрюваних в організації злочинів планують судити заочно

Клопотання обвинувачених закінчуються і суд переходить до розгляду запобіжного заходу.

Обвинувачений Могилов хоче під домашній арешт, каже, бігати від суду не збирається, бо має сім’ю. Дружина закордоном, а виховує його дітей тесть – людина з інвалідністю.

Нібито має дружину, дітей і матір з інвалідністю – висловлюється й інший обвинувачений – Анатолій Рикунов і теж просить домашнього арешту.

Та прокурорка каже, що Рикунов не має ні сім’ї, ні постійної роботи. І вважає, що обидвоє обвинувачених можуть не лише втекти, але й тиснути на потерпілих: заступницю головного редактора «Четвертої влади» Антоніну Торбіч та матір вбитого Андрія Пуліка Людмилу Тимочко.

Безробіття і досвід злочинної діяльності, каже прокурорка Юлія Козінська, загрожують тому, що обвинувачені й надалі скоюватимуть злочини, якщо їх відпустити з під варти.

Суд погоджується і продовжує тримання під вартою ще на два місяці – до 7 лютого 2020-го року (максимальний термін, який дозволяє закон, для запобіжного заходу).

Наразі в суді також розглядають справу підозрюваного в організації готування до вбивства Володимира Соловйова.

А в лютому суд, за клопотанням прокуратури, може дозволити судити заочно ще двох підозрюваних в організації цих злочинів, які знаходяться у міжнародному розшуку.

Мова про тих, кого поліція звинувачує у створенні злочинної групи, яка організовувала і замовляла виконавцям низку злочинів.

Так звані «Три богатирі»: Володимир Шевчук на прізвисько «Большой», Ігор Мокринський на прізвисько «Мокрий» і Володимир Соловйов. «Большого» і «Мокрого» підозрюють в замовленні (швидше організації – ред.) підпалу редакції «Четвертої влади».

Так звані «три богатирі» Володимир Шевчук на прізвисько «Большой», Ігор Мокринський на прізвисько «Мокрий» зараз у міжнародному розшуку. Володимир Соловйов – вийшов під заставу у 384 тисячі гривень. Колаж на основі фото поліції

Трійку також підозрюють у тому, що замовили Могилову та Рикунову вбивство рівнянина, який пов’язаний із незаконним бурштиновидобутком. Тоді правоохоронці попередили злочин, упіймавши виконавців. А щоб упіймати і самих замовників, інсценували вбивство рівнянина.

Стежити за цією справою можна за тегом Вова Большой.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуку.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте