В Рівненській області є 12 лікарень для хворих на COVID-19. Вони заповнені на 59% і цифра зростає

Опорних лікарень збільшили вдвічі і збільшуватимуть ще. Рівненська центральна районна лікарня в Клевані тепер теж опорна по коронавірусній інфекції
Джерело
«Четверта влада»

У жовтні лікарнями, де надають допомогу хворим на коронавірусну інфекцію, стали Рівненська міська лікарня №2, Рівненська Центральна районна лікарня та Острозька центральна районна лікарня. Повний перелік лікарень наразі виглядає так:

  • Рівненська міська №1
  • Рівненська міська №2 (колишня «залізнична»)
  • Дубенська міська
  • Сарненська районна
  • Рокитнівська районна
  • Костопільська районна
  • Здолбунівська районна
  • Гощанська районна
  • Дубровицька районна
  • Рівненська районна
  • Дубенський пологовий будинок

13-го жовтня заступниця керівника управління охорони здоров'я Рівненської ОДА Олена Гандзюк повідомила, що «обласне управління охорони здоров'я відправило листа до МОЗ із проханням відкрити Радивилівську центральну районну лікарню, Млинівську та медичну частину у Вараші для збільшення ліжкового фонду».

Завантаженість ліжок у лікарнях, про яку щодня повідомляють на брифінгу ОДА, протягом останнього тижня коливається біля позначки 60%. Втім це підрахунок хворих на коронавірусну інфекцію. Якщо додати пацієнтів із підозрою, показник зросте.

Наприклад:

– На 13 жовтня у Рівненській міській лікарні є 138 хворих на COVID-19. Завантаженість – 57,2%, але разом із пацієнтами з підозрою – 75%, – каже Олена Гандзюк.

Читайте також: Важкі хворі тепер лікуються по три тижні: керівник Сарненської лікарні про роботу під час пандемії

Заступник головного лікаря з лікувальної роботи Сарненської центральної районної лікарні Віталій Роєнко каже, що ситуація у лікарні напружена, але стабільна.

– На ранок 9-го жовтня у нас було 106 пацієнтів. Реанімація наразі заповнена, на кисні в інфекційному відділенні 7 людей. Я не хочу бути панікером, але вже фактично 80 відсотків наповненість, – каже Роєнко.

Він додає, що за потреби в лікарні розгорнуть додаткові місця – «20-25 ліжок ще можемо виділити».

Читайте також: Сьогодні не варто закручувати гайки: інтерв'ю із головним санітарним лікарем Рівненщини

Ексзаступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, який тепер працює в Київській школі економіки, пише:

 – До максимального навантаження на лікарні залишається зовсім мало часу – воно може настати уже на початку листопада. В цей час ми можемо перетнути позначку у 10 тисяч зареєстрованих випадків щодня.

А реальна кількість випадків буде втричі більшою. За такого сценарію до кінця року ми можемо мати 20 000 смертей від COVID-19 (зараз їх трохи більше 5 000).

Павло Ковтонюк вважає, що потрібно вводити комплексні обмеження:

«Якесь одне обмеження уже не може змінити ситуацію. Це має бути “пакет” із 4-5 обмежень для тих сфер, в яких відбувається найбільше поширення. Для цього в ідеалі потрібно мати дані системи тестування та відстеження контактів. Думаю, в Україні таких даних немає або вони недостатньо повні. В такому разі необхідно дивитися на практики сусідів. До локдауну весняного зразка повертатися не потрібно. Але це лише якщо почати діяти просто зараз».

До регіонів, де потрібно негайно реагувати на ситуацію із поширенням інфекції, Павло Ковтонюк відносить і Рівненську область.

Тим часом у Рівному 14-го жовтня таки святкували свято Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника України. У місті відбулась низка мистецьких заходів, забіг та відзначили свято вулиць Петра Могили і Коперника, де відкривали «перший історичний комплекс «Бергшлос» (на території Пивзаводу).

На своїй фейсбук-сторінці керівниця Центру надання первинної допомоги «Ювілейний» Вікторія Покоєвчук-Зрайко пише, що такі святкування під час карантину можуть обернутися новими інфікованими.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте