Відстороненого мера Рівного Олександра Третяка внесли у реєстр корупціонерів: що це означає
4-го вересня Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) відновило доступ до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення. У цьому реєстрі вже є прізвище і відстороненого міського голови Рівного Олександра Третяка, якого суд визнав винним у корупційному правопорушенні.
Розповідаємо що це означає для Олександра Третяка.
Рішення Рівненського міського суду щодо Олександра Третяка після розгляду апеляційної скарги набрало законної сили 25 серпня 2023 року.
За рішенням, Олександра Третяка як міського голову визнали винним у неповідомленні про наявність у нього конфлікту інтересів, а також в ухваленні рішень в умовах конфлікту інтересів. Обставини стосуються призначення премій керуючій справами виконкому Марії Корнійчук, яка була однією з тих, хто вносив кошти до виборчого фонду Олександра Третяка під час виборчої кампанії у 2020 році.
Це порушення – за ч.1 та ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення – належить до тих, що пов’язані з корупцією.
Рішення суду передбачає, окрім штрафу, припинення повноважень міського голови, а також внесення даних про вчинення правопорушення до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення.
Реєстр – це портал, де зібрана інформація про всіх людей та юридичних осіб, які вчинили корупційні правопорушення. НАЗК адмініструє цей реєстр з лютого 2019 року.
За повним іменем нам вдалося знайти у реєстрі інформацію про позбавленого повноважень міського голову Рівного.
НАЗК додає інформацію до реєстру на основі електронної копії рішення суду, що надходить з Державної судової адміністрації України.
Наразі – на час дії воєнного стану – у реєстрі поки не відображаються дані щодо місця роботи, посади на час вчинення особою корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення.
Оскільки рішення суду у справі Олександра Третяка оскарженню до Верховного Суду не підлягає, то вилучити дані про нього з реєстру можна лише у разі, якщо він до припинення або скасування воєнного стану братиме безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.
Тобто буде служити у складі Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань. Про це потрібно подати відповідну заяву.
Інакше ім’я Олександра Третяка залишиться у реєстрі корупціонерів назавжди.
Перебування в Реєстрі корупціонерів, окрім репутаційних наслідків та політичних ризиків, що можуть використати опоненти, перші три роки після притягнення до відповідальності, посадовець не має права вступати на державну службу.
Крім того, перед призначенням на низку відповідальних державних посад претендент має пройти спеціальну перевірку. Якщо під час спецперевірки в Реєстрі виявлять запис про кандидата, це може вплинути на кінцеве рішення про її призначення.
Ну, і якщо Олександр Третяк захоче брати участь в тендерах – з ним не зможуть укласти договір доки він в цьому реєстрі, бо це забороняє законодавство.
Протокол на міського голову Рівного, за яким його визнали винним у корупційному правопорушенні, 3 лютого 2023 року склав Артем Ситник – заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції та перший директор Національного антикорупційного бюро України, якого також засудили у Рівному як корупціонера і він досі внесений в цей самий реєстр корупціонерів з 2019 року.
Але на посаду в НАЗК Артем Ситник потрапив у 2022 році, ймовірно вже минуло три роки відколи йому було заборонено займати посади на держслужбі.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти